Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kaldataforumuser

DD-WRT TP-LINK 740N V4 слабо wifi

Препоръчан отговор

Току що флашнах въпросния рутер с - DD-WRT v24-sp2 (04/18/14) std - build 23919.

Всичко е точно бачка на макс по лан, wifi-то има добър обхват, но по wifi скоростта е максимум 72мбс, вместо да е 150? 

Намерил съм "чист" канал, задал съм го на 40мхц, пробвах с NG mixed и само N, винаги един и същ резултат. Пробвах с WPA2-AES, пробвах без никакви защити, пробвах и с филтриране по мак адрес, все същия резултат. 

Смених стоковия фирм, защото обхвата му беше слаб и дропваше wifi-то когато е на 1-2 черти, сега е по-добре.

Та някой ако има въпросния рутер да даде някакъв акъл, защо не може да си достигне скоростта  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия и скоростта дропва на по-далечко разстояние. Все пак зависи и колко е то и какви прегради има между маршрутизатора и даденото устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам лаптопа точно до рутера и пак е в това положение, слагам го през една стена (обхвата е на макс) и пак така. Обхвата е много добър, доволен съм от DD-WRT, само не знам тази скорост защо прави мизерии .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам лаптопа точно до рутера и пак е в това положение, слагам го през една стена (обхвата е на макс) и пак така. Обхвата е много добър, доволен съм от DD-WRT, само не знам тази скорост защо прави мизерии .. 

Да не би проблема да е във Firmware. който си избрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този е последния, пишат че бил най-добре. Този, който им е на сайта пак е някаква бета, но всички се оплакват от него, много е проблемен.

Иначе в статуса показва, че е на 150мб уж, но дава макс 72 .. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а стандарта на "приемника" лаптопа какъв е? n? g? a/b?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е бъг в DD-WRT. Пробвай с Gargoyale, базиран е на Open-wrt и е много по-стабилен от ddwrt. Първо връщаш фабричния, после сваляш gargoyle_1.6.1-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin (това е точната версия за WR740N V.4.xx, не я ползвайте на други версии на рутера!) и ъпдейтваш по стандартния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е бъг в DD-WRT. Пробвай с Gargoyale, базиран е на Open-wrt и е много по-стабилен от ddwrt. Първо връщаш фабричния, после сваляш gargoyle_1.6.1-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin (това е точната версия за WR740N V.4.xx, не я ползвайте на други версии на рутера!) и ъпдейтваш по стандартния начин.

Първо с него пробвах, защото и аз четох, че Gargoyle е правилния избор за Atheros, но и при него беше така и затова смених на DD-WRT.

Пфф .. голям филм, смазах се от няколко часа и с никакви настройки не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо купувате  такива буклучави рутери бе хора ? И челна стойка да направиш с тоя  кирлив ,бъгав и евтин рутер нищо няма да направиш. То има причина да струва 20 лева тая цикалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо купувате  такива буклучави рутери бе хора ? И челна стойка да направиш с тоя  кирлив ,бъгав и евтин рутер нищо няма да направиш. То има причина да струва 20 лева тая цикалка.

Да, благодаря, че ми каза, посмъртно нямаше да се сетя, че ако ида до магазина и взема един рутер за 100 марки ще станат нещата. Трябваше да те питам преди 2-3 години, може и повече да са. 

Мисля че това мнение на Алкатраз е най-полезното в темата.Дайте му медал..

Та майтапа настрана. Албинос ли си, Алкатраз ли си .. на рутера пише, че поддържа 150мб, много хора имат подобни и някой ако му е намерил цаката ще помогне, както виждаш и други дават съвети, та спокойно може да идеш в темата за телевизиите, където да даваш подобни акъли без да ти се обръща внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай сега умнико !!! Тоя рутер не може да дигне 150 мегабита в посока никога.  Явно си страшен разбирач щом  не си проумял ,че това е сумарната скорост разделена между ъплоуда и данлоуда. Айде сега бягай  да си флашваш  съпонерката  и се моли да стигнеш скорости който технологично не са заложени в тая цикалка.Какви съвети искаш да ти се  кажат след като  хардуерно тая скорост не е постижима за рутера ? Прекарани с тоя рутер с лопата да ги ринеш и е пълно с  питанки в google как да  оправят нещо което няма как да се оправи. За 20 лева това е което имаш :) Като искаш високи скорости  и стабилна WiFi си купи  рутер от читава марка  за нормални пари. Аз като по-глупав си купих Линксис за 140 лева  и вече 5-та година  имам стабилни скорости и не  забива през ден. Иди се оплачи и на тия TL-WR740N че  рутера ти не дига 150 ми само 72 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех на питащия  дано достигнеш 150 галона октана и каквото решиш  ,аз съм с  TL-WR1043ND и съм много доволен.

Уравнението е следното, бърз и стабилен нет добър рутер доволен клиент.А вие първо копувате ,после  трабанта не вдига 200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай сега умнико !!! Тоя рутер не може да дигне 150 мегабита в посока никога.  Явно си страшен разбирач щом  не си проумял ,че това е сумарната скорост разделена между ъплоуда и данлоуда. Айде сега бягай  да си флашваш  съпонерката  и се моли да стигнеш скорости който технологично не са заложени в тая цикалка.Какви съвети искаш да ти се  кажат след като  хардуерно тая скорост не е постижима за рутера ? Прекарани с тоя рутер с лопата да ги ринеш и е пълно с  питанки в google как да  оправят нещо което няма как да се оправи. За 20 лева това е което имаш :) Като искаш високи скорости  и стабилна WiFi си купи  рутер от читава марка  за нормални пари. Аз като по-глупав си купих Линксис за 140 лева  и вече 5-та година  имам стабилни скорости и не  забива през ден. Иди се оплачи и на тия TL-WR740N че  рутера ти не дига 150 ми само 72 :)

Wooow .. леко майна, че някой ще помисли, че наистина разбираш от тези неща. Ти като по-глупав си взимаш Линксис за 140, аз като още по-глупав си взимам ТП-ЛИНК за 20 и ми върши същата работа :) Важното е да знаеш какво може да изстискаш от техниката според нуждите си, ти така като чета и за 1400 да вземеш все тая ... Вероятно най-голямата ти полза ще бъде, че вместо само в апартамента ще може да си гледаш бокс-а през собствената мрежа и в градинката пред блока :)

Та сега да преминем към официалната част, спокойно вече може да си разпределиш времето между селското стопанство и троленето. 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Та някои хора от нищо обичаме да правим нещо, хубаво ще е модераторите на форума да се отърват колко могат по-скоро от такива тролове като теб, които влизат да оспамват темите на хората и да не може никой да помогне. 

Та занапред, ако нямаш с какво да помогнеш, не се излагай като кифладжия и просто пиши там където имаш интереси и по всяка вероятност, може би, евентуално и знания.. 

:ph34r:

Успех на питащия  дано достигнеш 150 галона октана и каквото решиш  ,аз съм с  TL-WR1043ND и съм много доволен.

Уравнението е следното, бърз и стабилен нет добър рутер доволен клиент.А вие първо копувате ,после  трабанта не вдига 200

Пожела ми успех и трабанта си ги "вдигна" .. Хубав рутер имаш, завиждам ти благородно  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя скромен опит точно с този модел... Три минаха през ръцете ми - първия работеше перфектно с оригиналния си фърм докато кучето ми не го докопа. Следващия заработи що-годе нормално с OpenWRT но като загрееше тотално умираше и съответно след няколко дена опити си замина в кофата. Третия тотално отказа да работи нормално (говоря само за WiFi). Според мен всичко е до късмет... като пазаруване от китайски сайт, или ще заработи или не. Та реших проблема с 841N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя скромен опит точно с този модел... Три минаха през ръцете ми - първия работеше перфектно с оригиналния си фърм докато кучето ми не го докопа. Следващия заработи що-годе нормално с OpenWRT но като загрееше тотално умираше и съответно след няколко дена опити си замина в кофата. Третия тотално отказа да работи нормално (говоря само за WiFi). Според мен всичко е до късмет... като пазаруване от китайски сайт, или ще заработи или не. Та реших проблема с 841N.

Е то в момента каквато и техника да вземеш си е до късмет, така че взимай кяраджийското щом ти върши работа, пък догодина пак, ако успееш да го подобриш както в моя случай с DD-WRT - още по-добре   :DTL-WR1043ND примерно се котира като успешен модел, ама като поразгледаш форумите, навсякъде са по 50-100 страници с немалко проблеми. И при тези рутери често се случват неуспешни бройки.

Версия 4 каквато е на моя рутер е сравнително добра и са пооправени проблемите от предишните версии.Един авер например си взе за 1600лв. Panasonic Etherea и цяла зима не можа да му качи в 20 квадрата изолирана стая, повече от 19-20 градуса при положение, че зима в Пловдивско нямаше. До сега му обясняваха техниците, че няма проблеми с климатика, но в крайна сметка след много разправии скоро ще му го заменят.Аз си взимам нещо, което ще ме устройва поне година напред, а ако изкара повече си е кяр ;) Взех си например Huawei Ascend P1 за 400лв., когато Galaxy S2 беше 650 ... Питай ме дали ми е зле, все още съм с него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем смених Firmware на рутера ми TP-LINK 740N с DD-WRT но не знам с коя версия и сега не мога да вляза в настройките за да му върна оригиналния Firmware с какво ли IP не пробвах и не ме пуска дори стандартното 192.168.1.1 и не става видях си вътрешния IP koeto e 85.130.91.1 и пак не става. Ако някой знае нещо да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем смених Firmware на рутера ми TP-LINK 740N с DD-WRT но не знам с коя версия и сега не мога да вляза в настройките за да му върна оригиналния Firmware с какво ли IP не пробвах и не ме пуска дори стандартното 192.168.1.1 и не става видях си вътрешния IP koeto e 85.130.91.1 и пак не става. Ако някой знае нещо да помогне.

Свържете се само към маршрутизатора и погледнете какъв ви е гейтуея, това е и ИП-то на маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържете се само към маршрутизатора и погледнете какъв ви е гейтуея, това е и ИП-то на маршрутизатора

малко съм бос в тая работа как точно да го направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое как да направите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаш предвид с Run>cdm>ipconfig/all това ли е. Направих го и мие 85.130.91.1 но пак не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаш предвид с Run>cdm>ipconfig/all това ли е. Направих го и мие 85.130.91.1 но пак не става

НЕ!!!!!!!!!!!!!! Казах ви да се свържете САМО към маршрутизатора, не към интернет. Откачете всички връзки към интернет, свържете се към ЛАН порт на маршрутизатора и тогава ще получите неговия адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кеп, за съжаление човека си е омазал рутера, дори не знае дали е сложил съответната версия на рутера и предполагаемо го е убил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...