Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows 8 на чисто нов лаптоп.

kavaldjiev11

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си взех лаптоп Acer Aspire E1-510. Като го пусна се появява това:

Публикувано изображение

Искам да инсталирам Windows 8. Свалих го на DVD диск от z*****a.net (записах го със Nero, обаче не съм сигурен дали трябваше да го направя bootable, понеже е ISO файл). Като отворя boot менюто чрез F12 ми дава да избирам само между harddisk и network boot IPV4 и IPV6.. Няма как да му кажа да се boot-ва от CD. BIOS-ът е UEFI. От там като му дам да се boot-ва първо от CD пак се появява стартовия екран и нищо... Моля помогнете ми. (с обяснения като на блондинка :D)

П.С.: Досега съм инсталирал само и единствено Windows XP, и то само на настолен комп - никога на лаптоп. Ползвал съм най-вече него и 7-ца. Нямам опит с 8-ца.

П.С.2: Ако трябва ще инсталирам и 7-ца, но ще ми иска много драйвери и тем подобни..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си взех лаптоп Acer Aspire E1-510. Като го пусна се появява това:

Публикувано изображение

Искам да инсталирам Windows 8. Свалих го на диск от замунда (записах го със Nero, обаче не съм сигурен дали трябваше да го направя bootable, понеже е ISO файл). Като отворя boot менюто чрез F12 ми дава да избирам само между harddisk и network boot IPV4 и IPV6.. Няма как да му кажа да се boot-ва от CD. BIOS-ът е UEFI. От там като му дам да се boot-ва първо от CD пак се появява стартовия екран и нищо... Моля помогнете ми. (с обяснения като на блондинка Публикувано изображение)

П.С.: Досега съм инсталирал само и единствено Windows XP. Ползвал съм най-вече него и 7-ца. Нямам опит с 8-ца.

П.С.2: Ако трябва ще инсталирам и 7-ца, но ще ми иска много драйвери и тем подобни..

Щом си инсталирал 7ца преди , с 8-цата е същото.И недей казва по-добре откъде си я теглил, че тука тая думичка е малко табу.Само не знам как 5.5 ГБ Уиндоус 8.1 ще го сложиш на ДВД , ама ти си експерт.Иначе аз като някой вече свършил подобна работа ще те съветвам следното - направи една bootable флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Осмицата" е 3.8 гъби и се пише спокойно на диск. Обаче ти се опитваш да заредиш буутващ носител за legacy режим на стартиране, докато BIOS-ът ти е настроен за UEFI - порови се из настройките и задай legacy boot mode или нещо различно от UEFI, което има там, след което вкарай диска, записан като имидж с ImgBurn (Nero не се ползва и от крадлив сигАнин, дако му го подариш) и следвай началния скрийн, подобен на "седмицата"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм със същия лаптоп и не съм подкарал нито един Windows под USB ! Запиши Windows 8.1 Pro х64 със безплатната програма Windows 7 USB DVD Download Tool. Като запишеш диска го вкарваш в лаптопа и натискаш копчето за буут и там вече трябва да ти излезе да избереш CD-DVD. Ако не ти излезе изпълни тези стъпки :

Power on the system. As soon as the first logo screen appears, immediately press F2 to enter the BIOS.

F12 BOOT MENU chnage from Disbale to Enable

The Enable Secure Boot

Use the right arrow key to select Security.

Use the down arrow key to highlight Set Supervisor Password and press Enter.

Create a password and press Enter. Retype the password to confirm and press Enter again.

Use the right arrow key to select Boot.

Press the down arrow key to select Secure Boot and press Enter.

With the arrow key, highlight Disabled and press Enter.

Chnage the value to Enable

Press the F10 key and select Yes to save the changes and exit the BIOS. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да променя режима на BIOS-a, но като опция имам само и единствено UEFI. Няма никакво Legacy :( . Утре ще взема нов диск и ще пробвам :D това което VipKokata каза.. дано да стане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, когато ползвах ХР пошзвах и Мерото и смея да твърдя, че пробшеми няма с него. Само трябва да избереш опцията за запис от ИСО файл.П.п. Обикновено исо файловете са си буутващи и не е нужно друго да се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Aspire E1-510 докато не му се обнови BIOS (поне до версия 2.07) няма да излезе Legacy mode

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм със същия лаптоп и не съм подкарал нито един Windows под USB ! Запиши Windows 8.1 Pro х64 със безплатната програма Windows 7 USB DVD Download Tool. Като запишеш диска го вкарваш в лаптопа и натискаш копчето за буут и там вече трябва да ти излезе да избереш CD-DVD.

Евала, пич!! Стана :D . Мерси много!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване