Премини към съдържанието
kavaldjiev11

Инсталиране на Windows 8 на чисто нов лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си взех лаптоп Acer Aspire E1-510. Като го пусна се появява това:

Публикувано изображение

Искам да инсталирам Windows 8. Свалих го на DVD диск от z*****a.net (записах го със Nero, обаче не съм сигурен дали трябваше да го направя bootable, понеже е ISO файл). Като отворя boot менюто чрез F12 ми дава да избирам само между harddisk и network boot IPV4 и IPV6.. Няма как да му кажа да се boot-ва от CD. BIOS-ът е UEFI. От там като му дам да се boot-ва първо от CD пак се появява стартовия екран и нищо... Моля помогнете ми. (с обяснения като на блондинка :D)

П.С.: Досега съм инсталирал само и единствено Windows XP, и то само на настолен комп - никога на лаптоп. Ползвал съм най-вече него и 7-ца. Нямам опит с 8-ца.

П.С.2: Ако трябва ще инсталирам и 7-ца, но ще ми иска много драйвери и тем подобни..

Редактирано от kavaldjiev11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си взех лаптоп Acer Aspire E1-510. Като го пусна се появява това:

Публикувано изображение

Искам да инсталирам Windows 8. Свалих го на диск от замунда (записах го със Nero, обаче не съм сигурен дали трябваше да го направя bootable, понеже е ISO файл). Като отворя boot менюто чрез F12 ми дава да избирам само между harddisk и network boot IPV4 и IPV6.. Няма как да му кажа да се boot-ва от CD. BIOS-ът е UEFI. От там като му дам да се boot-ва първо от CD пак се появява стартовия екран и нищо... Моля помогнете ми. (с обяснения като на блондинка Публикувано изображение)

П.С.: Досега съм инсталирал само и единствено Windows XP. Ползвал съм най-вече него и 7-ца. Нямам опит с 8-ца.

П.С.2: Ако трябва ще инсталирам и 7-ца, но ще ми иска много драйвери и тем подобни..

Щом си инсталирал 7ца преди , с 8-цата е същото.И недей казва по-добре откъде си я теглил, че тука тая думичка е малко табу.Само не знам как 5.5 ГБ Уиндоус 8.1 ще го сложиш на ДВД , ама ти си експерт.Иначе аз като някой вече свършил подобна работа ще те съветвам следното - направи една bootable флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Осмицата" е 3.8 гъби и се пише спокойно на диск. Обаче ти се опитваш да заредиш буутващ носител за legacy режим на стартиране, докато BIOS-ът ти е настроен за UEFI - порови се из настройките и задай legacy boot mode или нещо различно от UEFI, което има там, след което вкарай диска, записан като имидж с ImgBurn (Nero не се ползва и от крадлив сигАнин, дако му го подариш) и следвай началния скрийн, подобен на "седмицата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм със същия лаптоп и не съм подкарал нито един Windows под USB ! Запиши Windows 8.1 Pro х64 със безплатната програма Windows 7 USB DVD Download Tool. Като запишеш диска го вкарваш в лаптопа и натискаш копчето за буут и там вече трябва да ти излезе да избереш CD-DVD. Ако не ти излезе изпълни тези стъпки :

Power on the system. As soon as the first logo screen appears, immediately press F2 to enter the BIOS.

F12 BOOT MENU chnage from Disbale to Enable

The Enable Secure Boot

Use the right arrow key to select Security.

Use the down arrow key to highlight Set Supervisor Password and press Enter.

Create a password and press Enter. Retype the password to confirm and press Enter again.

Use the right arrow key to select Boot.

Press the down arrow key to select Secure Boot and press Enter.

With the arrow key, highlight Disabled and press Enter.

Chnage the value to Enable

Press the F10 key and select Yes to save the changes and exit the BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да променя режима на BIOS-a, но като опция имам само и единствено UEFI. Няма никакво Legacy :( . Утре ще взема нов диск и ще пробвам :D това което VipKokata каза.. дано да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време, когато ползвах ХР пошзвах и Мерото и смея да твърдя, че пробшеми няма с него. Само трябва да избереш опцията за запис от ИСО файл.П.п. Обикновено исо файловете са си буутващи и не е нужно друго да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire E1-510 докато не му се обнови BIOS (поне до версия 2.07) няма да излезе Legacy mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм със същия лаптоп и не съм подкарал нито един Windows под USB ! Запиши Windows 8.1 Pro х64 със безплатната програма Windows 7 USB DVD Download Tool. Като запишеш диска го вкарваш в лаптопа и натискаш копчето за буут и там вече трябва да ти излезе да избереш CD-DVD.

Евала, пич!! Стана :D . Мерси много!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Metinr
      Здравейте, помолиха ме да преинсталирам един лаптоп Lenovo G50-70 и в единият му диск Д . Запазих важните снимки, които ме помоли да не ги трия. Когато отворих дяловете да инсталирам windows имаше много дялове аз ги изтрих и оставих само този с снимките и този където беше windows но ми дава следните грешки

и
       .

Гледах клипове и видях как го оправят но до колкото разбирам май ще се изтрие и този диск Д . Той този, който е 39.5gb DISK 0 Partition 1: Lenovo.

Ето какво излиза много ви моля ако има вариянт как да го запазя, защото няма как да продължа преинсталирането.
      Трябва някак да извъртя нещата за да запазя този дял и да сложа windows на друг.
      Благодаря
    • от mi6a_miki
      Здравейте,
      Ако може някои да ми помогне забравена е паролата за акаунта  на лаптоп Toshiba Satellite c855d-16h, работи с  windows 8.
      Не ми се ще да преинсталирам windowsa защото е  легален и така закупен.
      Ако някой знае някоя програма да се нулира паролата много ще ми помогне. 
      Благодаря предварително!
    • от astala73
      Здравейте .Имам особен проблем .На един лаптоп Dell Inspiron N5110 не мога да инсталирам или заредя windows .Почнах от Windows 7 ,после Windows 10, Windows 8.1 ,Windows XP.Всички стигат до логото си и повече нищо .Просто логото стой на екрана .На 10 се връткат ония топчета и толкова.Харда е здрав ,паметта е добре .Биоса е на дефалт настройки .Извадих диска и го инсталирах на друг комп .Никакви проблеми .Поставих го обратно на дела ,и стига до логото при зареждане и така си стой .А и също не може да зареди windows от Hiren CD .Пак спира на логото .Пробвах с една флашка на която има 2к10 .От нея също като се стигне да зарежда уиндоус пак блокира на логото .Без значение какъв .
      Ако някой някога се е сблъсквал с такъв проблем ,моля да помогне .
    • от Georgi Monov
      Здравейте.Диска и процесора се товарят от нищо.Нямам нищо пуснато и все към 100% се товарят и бавят компютъра.Уиндоуса е инсталиран преди няколко дена уин 8.1  Ето снимка на такс мениджъра.Тея новите уиндоуси са ебаси бозите за нищо не стават,а тоя 10 как бави нямам думи сложих го и го махнах по-спрял никога не ми е бил лаптопа,а не е от най-слабите 4 ядрен процесор и 8гб рам.Хард диска ми е чисто нов стария даде фира тоя го сложих преди няколко дена.

• от Alexandar Targov
      Здравейте,
      Един познат притежава Dell Inspirion и има вградено приложение, чрез което може да се пропуска ток през батерията или да не минава тока през нея. Аз съм със Asus X550JK с Windows 8. Имам някакви планове за захранването но там не открих това, което ми трябва. Можете ли да помогнете?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.