Премини към съдържанието
CASSIO

проблем с инсталиране на уиндоус

Препоръчан отговор

здравейте имам следният проблем, имам лаптоп леново b5400. когато се пробвах да го преинсталирам с диск с уиндоус 7 сaмия диск беше леко нaдрaн. И ко игaто пуснa boot менюто, избирaм дa ми бутвa от cd-то ми изписвa дa кликнa копче от клавиатурата и след товa ми излизa windows is loading files и като заредят ми излизa windows starting и логото, тaм което е нa windows и ми зaбивa. Мислех си че този проблем ще е от диска но се оказа че греша. Взех си чисто нов диск но и с него правише ли същият проблем. Моля помогнете благодаря предварително. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доуточни нещата. Взел си чисто нов диск и си записал Windows от стария диск или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Доуточни нещата. Взел си чисто нов диск и си записал Windows от стария диск или?

Взех си нов диск и изтеглих същия windows от замунда но пак е същата работа както при стария.

Редактирано от CASSIO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са следните:

1. Некачествен Windows свален от торент клиента.

2..Проблем с DVD записвачката. Не записва или не чете правилно дисковете.

3. Проблем с DVD диск. Може самата партида от дисковете да е дефектна.

4. Неправилно инсталиран Windows. Дори и да не дава грешка може да има проблем.

5. Проблемен хард диск. Може да има грешки по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са следните:

1. Некачествен Windows свален от торент клиента.

2..Проблем с DVD записвачката. Не записва или не чете правилно дисковете.

3. Проблем с DVD диск. Може самата партида от дисковете да е дефектна.

4. Неправилно инсталиран Windows. Дори и да не дава грешка може да има проблем.

5. Проблемен хард диск. Може да има грешки по него.

windowsa е този http://zamunda.net/details.php?id=183589 лаптопа ми е нов както и диска (пробвах го и с други дискове и пак не става):(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Windows не е оригинален, така че какво е орязано там не мога да кажа. Само да спомена едно от правилата на форума :

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Така че за Windows от там няма да давам мнение.

Влез обаче в bios и виж в настройките да не си включил опцията UEFI Bios, защото ако е включена няма да инсталираш Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах още много, много windows-и на дискове но тях не ги ЧЕТЕ само този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно не правиш правилни Bootable дискове на Windows 7. Другия вариант е да опиташ да инсталираш Windows от USB Flash. Все пак виж в биос как са ти настройките за инсталиране на OS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно не правиш правилни Bootable дискове на Windows 7. Другия вариант е да опиташ да инсталираш Windows от USB Flash. Все пак виж в биос как са ти настройките за инсталиране на OS.

ами в биос не намирам такава настройка uefi bios но както и да е той е в гаранция и утре ще го занеса (благодаря все пак)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както решиш. Щом е в гаранция най-добре. Може да опиташ да инсталираш и Windows от USB Flash ако имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както решиш. Щом е в гаранция най-добре. Може да опиташ да инсталираш и Windows от USB Flash ако имаш.

Имам флашка но пробвах на нея и нея не я разчита или май не я правя както трябва.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко гигабайта ти е флашката. Ако ще инсталираш Windows 7 64 bit трябва да ти е 4 над гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На мен ми се струва, че има хардуерен проблем.

Първо спря да ти зарежда старият windows. Сега не иска да се инсталира новият.

На първо четене предполагам, че става въпрос за проблем с РАМ или Видео, срещал съм този проблем и при двете.

Харда ме съмнява да е, въпреки, че най лесният начин е да го забраниш този хард или да го изключиш и да видиш ще продължи ли сетъпа на win.

Свали тестови програмки за рам и видео и сподели резултата.

пс. Windows-a, който си свалил е добър.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо спря да ти зарежда старият windows. Сега не иска да се инсталира новият...

Toй ми зарежда просто като се появи логото на windows 7 и забива с който и диск да го направя. А и лаптопа ми разпознава само този windows никой друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toй ми зарежда просто като се появи логото на windows 7 и забива с който и диск да го направя. А и лаптопа ми разпознава само този windows никой друг.

Ами то и новият уиндоус ти зарежда до графичната среда и спира.

Нормално.

Изпълни нещата, които те посъветвахме, и като имаш нова информация пак пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти изпратя на ЛС линк към един да го пробваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.