Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , търси теми но не успях дада намеря . В идните дни ще  си взимам нов диск 1 терабайт най-вероятно на Seagate barracuda Sata 3 .Отворих си компютъра за да видя дали имам необходимите кабели за добавянето му . Захранващ кабел имам , но този кабел който се свързва към дъното (оранжев) цвят трябва ли да купувам отделно или идва със самия диск. След като купя диска , искам  да имам два , но изобщо не ми стана ясно с тези  джъмпари какво се прави , благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,да, кабелчето най-вероятно ще трябва да си го вземеш отделно, но са около лев-два, не се притеснявай. Нарича се SATA кабелче.Джъмперите ги забрави, останаха в миналото при IDE дисковете и PATA свързването. Освен, ако не си със доста стар компютър, то тези "джъмпери" не ги мисли!Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря ! A да вметна има ли някакъв проблем да взема на сата 3 хард диск: 

Кабел SATA 3 Gbit/s ,

защото гледам че 3Gbit/s - са SATA 2  , а новите хард дискове са SATA 3.

или трябва да търся 6Gbit/s.

Редактирано от batista2443 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелчето е просто няколко жички. няма кабел за SATA-1, SATA-2 или SATA-3...За диска, пак няма значение, защото SATA е обратно съвместим. Дмек можеш да сложиш SATA-3 диск на SATA-2 дъно, но просто ще работи на SATA-2, по-бавното.Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарен за бързия отговор!!!! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.