Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте Колеги и Съфоромници  :D  Искам да ви питам нещо... Преди седмица ми спря нета и след 3 дена интернет доставчика ми каза, че са ми блокирали ип-то... Всъщност той взема от някъде и от там предполагам  :D  Ако не е било реално ип-то ми нямало да ми го блокират, защото с реалното ип ме виждали какво правя и къде влизам и такива работи... възможно ли е това  :help wanted4: и всъщност какво трябва да не правя, че аз нищо незаконно не съм направил  :no-no:

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги и Съфоромници  Публикувано изображение  Искам да ви питам нещо... Преди седмица ми спря нета и след 3 дена интернет доставчика ми каза, че са ми блокирали ип-то... Всъщност той взема от някъде и от там предполагам  Публикувано изображение  Ако не е било реално ип-то ми нямало да ми го блокират, защото с реалното ип ме виждали какво правя и къде влизам и такива работи... възможно ли е това  Публикувано изображение и всъщност какво трябва да не правя, че аз нищо незаконно не съм направил  Публикувано изображение

IP все пак ти е блокирано за определени сайтове.

Спомни си, какво си правил на тези сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги и Съфоромници  Публикувано изображение  Искам да ви питам нещо... Преди седмица ми спря нета и след 3 дена интернет доставчика ми каза, че са ми блокирали ип-то... Всъщност той взема от някъде и от там предполагам  Публикувано изображение  Ако не е било реално ип-то ми нямало да ми го блокират, защото с реалното ип ме виждали какво правя и къде влизам и такива работи... възможно ли е това  Публикувано изображение и всъщност какво трябва да не правя, че аз нищо незаконно не съм направил  Публикувано изображение

Дали виждат къде влизаш - възможно е.Но да ти спрат интернета само защото не ти е било реалното ай пи ми звучи повече (да не го пиша направо сам се сети) абсурдно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм правил..казаха ми, че съм се опитвал да хаквам сайтове  :biggrin: за момент се възгордях :D , но се сетих, че такова нещо не съм правил и не бих го правил  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква антивирусна си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам такава... Мисля, че безплатните антивирусни не правят нищо освен товарене на компютъра.. нямам излишни 90-100 лева за Not32 евентуално да си дръпна безплатната Avast-а ама..

аа между другото забравих да кажа, че може и ип-то да ми е блокирано поради НАТОВАРВАНЕ НА МРЕЖАТА от вируси и т.н  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм правил..казаха ми, че съм се опитвал да хаквам сайтове  Публикувано изображение за момент се възгордях Публикувано изображение , но се сетих, че такова нещо не съм правил и не бих го правил  Публикувано изображение

Добре  де, изцяло ли е блокиран адреса ?

Значи нямаш никакъв достъп до интернет. Така ли ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямах..но след като дойдоха доставчиците имам това беше преди една седмица сега ми стана любопитно пък как им товаря мрежата, че да ми блокират ип-то..?!?Това което ми каза доставчика беше, че им товаря мрежата с хакване на сайтове или пък с вируси... а иди го разбери ся как става това нещо като изобщо не ми се занимава със сайтове 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямах..но след като дойдоха доставчиците имам това беше преди една седмица сега ми стана любопитно пък как им товаря мрежата, че да ми блокират ип-то..?!?Това което ми каза доставчика беше, че им товаря мрежата с хакване на сайтове или пък с вируси... а иди го разбери ся как става това нещо като изобщо не ми се занимава със сайтове 

Нищо не ти разбрах, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега имам интернет... Това е общо взето, но като попитах доставчика защо нямах интернет ми отговори, че товаря мрежета като се опитвам да хаквам сайтове (което нито знам как става, нито искам да хаквам някой) или пък с вируси съм им претоварвал мрежата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега имам интернет... Това е общо взето, но като попитах доставчика защо нямах интернет ми отговори, че товаря мрежета като се опитвам да хаквам сайтове (което нито знам как става, нито искам да хаквам някой) или пък с вируси съм им претоварвал мрежата...

Или, или.

Защо не минеш на скенер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или, или.

Защо не минеш на скенер ?

имаш предвид да взема да ''туря'' една антивирусна на компютъра?  :D  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаш предвид да взема да ''туря'' една антивирусна на компютъра?  Публикувано изображение  Публикувано изображение

Ама ти нямаш ли?Иначе не си първият на който му спират интернета заради вируси.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти нямаш ли?Иначе не си първият на който му спират интернета заради вируси.

Нямам сложих си AVG не знам..Не съм използвам анти-вирусна от 3-4 години, но през 3 месеца преинсталирам компа  :D  Хайде аз отивам в раздела с Анти-Вирусни да чета малко.. Благодаря..Ще чакам да видим колегата Ken какво ще напише  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флуудиш мрежата на доставчика ти и са те блокнали. Мини през антивирусния раздел, за да те почистят. Нищо кой знае какво, стандартна процедура за такива като теб. Интересното, е че вирусодраскачите успяват да изтискат такъв трафик от един windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно машината ти да е част от ботнет мрежа.Това, че IP адреса ти е публичен, и на нивото на доставчика ти е ограничен от всякакви форми на NAT, те прави идеалното звено... supernode.От обяснението пък, което са ти дали (освен ако умишлено са се опитвали да обясняват по-просто като за обикновен потребител) съдя, че най-вероятно не са ISP, което ще има изградени 2 типа различни хардуерни firewall-и на отделните нива, тъй че нормално.Доколкото разбрах, притесненията им не са, че вредиш на мрежата им, а по-скоро на реномето им, тъй като атаките идват от публично IP в техният рейндж, и на първа инстанция търсят сметка от тях.Ако имаш действащ ботнет, никой blackhat хакер няма да тръгне да му добавя функционалност за флууд в локалната мрежа на доставчика ти.Само за няколко седмици преди време бях свидетел как 3 домашни машини бяха заразени с един и същ ботнет, като единственото общо между всичките беше един набиращ популярност български доставчик, купил си голям рейндж от публични IP адреси, които раздава на абсолютно всеки абонат, като го мисли за екстра и дори го споменава като предимство в договора, но реално това, което прави е просто да спомага за повече мрежови атаки.Колегите от HJT екипа ще проверят, като видят какво работи в бекграунд и анализират връзките, които компютъра ти инициализира.Иначе, дано не се обидиш, но определено от начина ти на разсъждение и нивото на информираност, което показваш, далеч не си за без антивирусна под Window$. Ориентирай се към някое безплатно решение. Avast! е добър избор.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.