Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Дълги години работих работата, която исках и обичах. За това се смятам за щастлив човек. В резултат на това натрупах доста снимки , от местата , на които съм бил. Но повечето от тях са на лента, или проявени на хартия. Много бих искал всички тези снимки да ги прехвърля на цифров носител. Та молбата ми е към какъв уред ( предполагам скенер ) да се насоча, за да свърша тази работа. Ще съм много блгодарен на всякакви добронамерени и компетенти мнения, от хора знаещи, или минали по този път. Предварително благодаря на всички за обърнатото внимание!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Здравейте! Дълги години работих работата, която исках и обичах. За това се смятам за щастлив човек. В резултат на това натрупах доста снимки , от местата , на които съм бил. Но повечето от тях са на лента, или проявени на хартия. Много бих искал всички тези снимки да ги прехвърля на цифров носител. Та молбата ми е към какъв уред ( предполагам скенер ) да се насоча, за да свърша тази работа. Ще съм много блгодарен на всякакви добронамерени и компетенти мнения, от хора знаещи, или минали по този път. Предварително благодаря на всички за обърнатото внимание!!!

В зависимост от претенциите и бюджета ви, можете да ползвате всеки скенер подържащ негативи примерно тозиEpson Perfection V370 Photo е към 200лвдо някой по-висок клас, като този Canon CanoScan 9000F Mark II, който е над 400. С 9600 DPI ще извади над 100МПикс на 35мм лента. Обаче, ако лентите ви са стари, според мен не си струва висок клас скенер. Деградацията на качеството е по-голяма от загубите от скенера... Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да търсиш специализиран скенер т.е. такъв, който обработва наведнъж по няколко снимки или цяла лента, понеже казваш, че броя на снимките е голям. Но ако не бързаш може да използва всеки скенер, като след което поне изрязваш излишните части от сканираното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето примерни скенери за бързо сканиране на негативи и диапозитиви. Нямам представа обаче какво е качеството на резултатите. http://www.amazon.com/Wolverine-4-In-1-Digital-Converter-F2DSUPER/dp/B00GIDADP0/ref=zg_bs_499328_2/184-5386738-6507546http://www.amazon.com/Jumbl-High-Resolution-14MP-Scanner-Digitizer/dp/B00ICOB78K/ref=zg_bs_499328_8/184-5386738-6507546http://www.amazon.com/Jumbl-35mm-Slide-Negative-Scanner/dp/B007VDN1PA/ref=pd_sim_sbs_e_2?ie=UTF8&refRID=1RVSX9K3WKWAF7J08WP8

Извън темата:Как се тагват връзките в постовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се тагват връзките в постовете?

Ръчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчно

Що ли не се сетих!

Сега по темата.

Някои фото студия предлагат сканиране на снимки и ленти. За големи количества може да направят и по-големи отстъпки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ли не се сетих!

Сега по темата.

Някои фото студия предлагат сканиране на снимки и ленти. За големи количества може да направят и по-големи отстъпки.

Е, предпочитам аз да си го направя, така, както на мен ми харесва. А и като човек без работа търся начин да си осмисля времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.