Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това за изчисленията горе долу ми е ясно; но притесненията са ми дали котлето ще успее да загрее достатъчно радиаторите, Защото разстоянието от долу до горе не е малко, Още нещо да попитам тъй като котлето е с чекмедже и трябва винаги да се намесвам да отварям като не гори и обратно, ще имали ефект ако се опитам да сложа системата с синджира която сама отваря и затваря клапата. Ако някой знае подобар начин ще бъда благодарен да сподели. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако от котлето до помещението Тръбите са качествено изолирани няма какво да те притеснява

не става ясно какви са радиаторите алуминиеви, метални панелни или чугунени, понеже са с различни обеми и коефицент на топло-отделяне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 железни  1.50 на 80 и два чугунени по 20 ребра бойлер 80 литра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за изчисленията горе долу ми е ясно; но притесненията са ми дали котлето ще успее да загрее достатъчно радиаторите, Защото разстоянието от долу до горе не е малко, Още нещо да попитам тъй като котлето е с чекмедже и трябва винаги да се намесвам да отварям като не гори и обратно, ще имали ефект ако се опитам да сложа системата с синджира която сама отваря и затваря клапата. Ако някой знае подобар начин ще бъда благодарен да сподели. Публикувано изображение

Знаете ли, колко киловата са радиаторите? Ако не знаете, напишете размерите им и какви са (стоманени, алуминиеви).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По голяма точност 6 радиатора железни 1.60 на 60 и 20 ребра чугунен и бойлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мисля, че чугунените са излишни.

Изтеглете си тази таблица: http://www.korado.bg/file/cms/bg/products/radik/heat-output/korado-heat-output-radik-klasik-vk-vku-vkl.pdf

Вижте марката на радиаторите (на тях я пише), в сайта на фирмата сигурно има описана точната мощност.

Редактирано от chochomen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това котле няма да стане работата, пишат едни фалшиви киловати на тях,и с дърва няма да можеш да поддържаш желаната температура. Трябва ти котле, а не ПРИТИ фалшива работа,даваш си парите, а ефекта 60%,котлето да е на въглища, мин. 22KW., сложи си кондензатори  за топлата и студената вода и от тях и към тях да минава водата.Моят котел е 24KW чешки, бункерен тип, пробвах един направен,после ПРИТИ, и накрая се родих с този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми обясниш за тези кондензатори извинявай но малко не разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за изчисленията горе долу ми е ясно; но притесненията са ми дали котлето ще успее да загрее достатъчно радиаторите, Защото разстоянието от долу до горе не е малко, Още нещо да попитам тъй като котлето е с чекмедже и трябва винаги да се намесвам да отварям като не гори и обратно, ще имали ефект ако се опитам да сложа системата с синджира която сама отваря и затваря клапата. Ако някой знае подобар начин ще бъда благодарен да сподели. :rolleyes:

като сложиш изолация на тръбите и по мощна помпа няма да има проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми обясниш за тези кондензатори извинявай но малко не разбрах.

Това са едни месингови тръби, които имат отвори за свързване на тръбите на радиаторите, да речем в даден кръг за топлата вода имаш 4 радиатора, вземаш такъв кондезатор с нужния брой отвори или по вече и на свободните слагаш тапи.Същото важи и за студената вода,може да захраниш и 8те радиатора+бойлера,но не знам как са прокарани тръбите.Най добре се консултирай със специалисти в тази област. Аз години наред експериментирах, мъки, ядове, инвестиции и т.н.Така се получава успоредно свързване на радиаторите,а при последователното свързване първият радиатор е отнел топлината и водата отива към следващите губи се к.п.д.,

като сложиш изолация на тръбите и по мощна помпа няма да има проблем

И тази по мощна помпа ще завърти водата по бързо и тя няма да се стопли,ще има да чака часове и да блъска дърва. Профессоре, профессоре , нещо май издишаме, то не само да трупаме постове, но и да са смисленни.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не съм прав но мисля че колкото по бавно върти помпата толкова водата в котлето ще се нагрява повече и ще топли повече. Моята е три степенна и в момента я ползвам на втора защото на първа завира котлето, а на трета по бавно загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете точния модел на помпата (пример: Grundfos Alpha2 L 25-40 130), за да се разбере дали може да направи 10 метра воден стълб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента немога защото се пада много близко до стената и ще трябва да я въртя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С огледало ще стане.

Ако имате гаранционна карта или упътване, можете да видите модела. Нали искате да разберете, дали ще

върши  работа ако е долу котела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С доста усилия успях да прочета следното Gryhdfos ups 32-40 180 p/n59 584 500 max 10 ps. Незнам дали е това но мястото е много гадно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помпата не върши работа. Воден стълб до 3,8m. Нова помпа или котела на етажа, Вие си решавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и без това трябва да я сменям, та е доста старичка и от време на време прави номера. Какво трябва да пише на другата и колко горе долу може да струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажете ли нещо за автоматичното отваряне и затваряне на вратичката за въздуха от долу. Ще имали ефект или да мисля нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажете ли нещо за автоматичното отваряне и затваряне на вратичката за въздуха от долу. Ще имали ефект или да мисля нещо друго.

Разбира се ,че ще има ефект, ще пести от горивото. Ще увеличава или намалява притока на въздух, а това регулира процеса на горене, с което ще бъдеш облекчен в следенето на същия.Само не разбрах,какво ползваш, дърва или въглища, за парно препоръчвам въглища, калорични са и подържат температурата по дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и без това трябва да я сменям, та е доста старичка и от време на време прави номера. Какво трябва да пише на другата и колко горе долу може да струва.

Измерете разстоянието от мястото, на което ще се монтира помпата до най-високата точка, но не с чупки и завои, а по права

линия! Така ще Ви препоръчам по-точен модел, а марката ще е Grundfos.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.