Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми казали към кого да се обърна, за да обърнат внимание на образованието в България ? Писах на Господари на Ефира, но те не са ми отвърнали още.. става въпрос за едни измамници в библиотека и как си мълчат, само и само да ни вземат парите !!! Не искам да им търпя простотиите,бясна съм. Понеже не съм от града и трябваше да дам депозит от 20лв и отделно 6лв за годината .. и се качих вече в отдела за възрастни .. и не е това само.. не стига, че нямам право да взимам повече от 3 книги,ами и задължително трябва да съм там, за да мога да чета.Без мое присъствие нямат право да дадат книги на майка ми,която пък има право да ги върне,но не и да ги вземе.. и другото което е,че в детския отдел такива неща нямаше, а сега яко ме пързалят.Ще съм много благодарна ако някой сподели кой би могъл да ми помогне!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Бихте ли ми казали към кого да се обърна, за да обърнат внимание на образованието в България ? Писах на Господари на Ефира, но те не са ми отвърнали още.. става въпрос за едни измамници в библиотека и как си мълчат, само и само да ни вземат парите !!! Не искам да им търпя простотиите,бясна съм. Понеже не съм от града и трябваше да дам депозит от 20лв и отделно 6лв за годината .. и се качих вече в отдела за възрастни .. и не е това само.. не стига, че нямам право да взимам повече от 3 книги,ами и задължително трябва да съм там, за да мога да чета.Без мое присъствие нямат право да дадат книги на майка ми,която пък има право да ги върне,но не и да ги вземе.. и другото което е,че в детския отдел такива неща нямаше, а сега яко ме пързалят.Ще съм много благодарна ако някой сподели кой би могъл да ми помогне!! 

Ето тук можеш да подадеш сигнал: http://www.kzp.bg/ .

Преди даване на каквито и да е пари или подписване на каквото трябва да знаеш какво ти предстои, т.е. какви задължения имаш, колко книги може да взимаш и т.н. Не съм бил записан в библиотека и не знам как стоят нещата, но предполагам, че при закупуване на членска карта(или каквото се води) се подписва нещо, на което ти е обяснено всичко.

Ако в краен случаи ти не си подписвала нищо и никъде не ти е било казано колко ще плащаш и колко книги имаш право да взимаш и останалите задължения и правила, то подай сигнал на горния линк, който ти дадох.

Колкото до господарите, предполагам, че имат много натоварен график, но ако се постараеш да откриеш дали има работещи репортери на господарите в твоя град се свържи с тях.

Така ли няма други библиотеки в твоя град, че точно в тази се набутваш ? :)

Update за господарите: На този линк има телефон на репортажния екип, може да се свържеш с тях http://www.gospodari.com/?go=contacts , защото на email-а може да ти отговорят и след 2 месеца..

Редактирано от nterziev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в краен случаи ти не си подписвала нищо и никъде не ти е било казано колко ще плащаш и колко книги имаш право да взимаш и останалите задължения и правила, то подай сигнал на горния линк, който ти дадох.

Така ли няма други библиотеки в твоя град, че точно в тази се набутваш ? :)

Точно,не съм подписвала нищо дори вчера й се обадих защо не са ни дали някакъв подобен документ за четене и подписване(от къде да знаем ние като в детския отдел нямаше такова нещо) а тя ни отговори че били при тях-тоест че ние сме си виновни.

Градът е малък,затова :D Ямбол :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи изобщо не си задължена към библиотеката щом не си подписвала нищо.Ако не платиш, не могат да ти направят нищо, просто спираш да я посещаваш.Те търсят хора да им се хванат на въдицата и да им плащат там за отвратителни услуги.

Дори и в Ямбол смятам, че едва ли има само една библиотека, щом по селата има ...просто се поинтересувай и ще откриеш ново място.

Иначе написах в горния коментар ъпдейт за господарите, ако все пак желаеш да им сигнализираш: на този линк има телефон на репортажния екип, който мисля, че се занимава с тези въпроси относно сигнализиране http://www.gospodari.com/?go=contacts .

Затова като се ходи някъде:

1. Търсиш мнението на хората, които са посещавали библиотеката.

2. Искаш пълна информация за това какви права имаш при заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи изобщо не си задължена към библиотеката щом не си подписвала нищо.Ако не платиш, не могат да ти направят нищо, просто спираш да я посещаваш.Те търсят хора да им се хванат на въдицата и да им плащат там за отвратителни услуги.

Дори и в Ямбол смятам, че едва ли има само една библиотека, щом по селата има ...просто се поинтересувай и ще откриеш ново място.

Иначе написах в горния коментар ъпдейт за господарите, ако все пак желаеш да им сигнализираш: на този линк има телефон на репортажния екип, който мисля, че се занимава с тези въпроси относно сигнализиране http://www.gospodari.com/?go=contacts .

Затова като се ходи някъде:

1. Търсиш мнението на хората, които са посещавали библиотеката.

2. Искаш пълна информация за това какви права имаш при заплащане.

то това е ясно,че мога да се откажа когато си искам.Но каква е тази простотия //ужас .. и други хора ще има като мен.. не знам в по-големите градове .. те какви ли ги въртят  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то това е ясно,че мога да се откажа когато си искам.Но каква е тази простотия //ужас .. и други хора ще има като мен.. не знам в по-големите градове .. те какви ли ги въртят  :mad:

Права си че е простотия, ама още по-прости са хората, които им се вързват ( извинявай ако те обиждам ) ... но отиваш в библиотека да се записваш, не ти дават дори лист(айде не карта), просто един лист, който да потвърждава, че си записана ..и ти им плащаш и дори не питаш какви правила има и т.н. Всеки нормален човек би трябвало да го прави това.

Същото е да идеш в магазина за риба, да ти дадат някаква развалена за много пари, да не си поискаш касова бележка и да търсиш начин да ги докладваш.Всъщност те са задължени да дават касова бележка, но много така и не го правят, точно затова винаги изисквай като купуваш такива неща.Ще се върнеш с инспектора в магазина ама нямаш нищо, което да потвърждава, че изобщо си го посещавала някога..и инспектора в такъв случай няма какво да направи. Защото ти сега можеш да подадеш сигнал, че са те измамили от тази библиотека, но като нямаш нищо, което да покажеш като доказателство те нищо не могат и да направят....толкова и е библиотека предполагам онова щом процедира по такъв начин.. :D

Извинявай пак ако съм те обидил с нещо, но наистина е така, просто винаги трябва да сме наблюдателни за всичко и да си знаем правата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Права си че е простотия, ама още по-прости са хората, които им се вързват ( извинявай ако те обиждам ) ... но отиваш в библиотека да се записваш, не ти дават дори лист(айде не карта), просто един лист, който да потвърждава, че си записана ..и ти им плащаш и дори не питаш какви правила има и т.н. Всеки нормален човек би трябвало да го прави това.

Същото е да идеш в магазина за риба, да ти дадат някаква развалена за много пари, да не си поискаш касова бележка и да търсиш начин да ги докладваш.Всъщност те са задължени да дават касова бележка, но много така и не го правят, точно затова винаги изисквай като купуваш такива неща.Ще се върнеш с инспектора в магазина ама нямаш нищо, което да потвърждава, че изобщо си го посещавала някога..и инспектора в такъв случай няма какво да направи. Защото ти сега можеш да подадеш сигнал, че са те измамили от тази библиотека, но като нямаш нищо, което да покажеш като доказателство те нищо не могат и да направят....толкова и е библиотека предполагам онова щом процедира по такъв начин.. :D

Извинявай пак ако съм те обидил с нещо, но наистина е така, просто винаги трябва да сме наблюдателни за всичко и да си знаем правата!

Добре и ти до някаква степен си прав.Но.. аз съм била записана там от 1ви клас(не помня-но от години) и те такива номера не са ни правили.ОТ къде ще ми хрумне да попитам за правата си след толкова спокойни години с тази библиотека ..както и да е,благодаря много :! )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.