Премини към съдържанието
Kristea

Невъзможно свързване с отворени мрежи

Препоръчан отговор

Моля за съвет. В града, в който е лятното ни жилище има отворена безжична за свободно ползване от туристи. Миналата година я ползвахме на прилична скорост без проблем. Бяхме с два лаптопа с XP. Тази година сме с нов лаптоп, който е с Windows 7. Без проблем открива въпросната мрежа, както и няколко други пас със свободен достъп, но интеренет няма. Иначе дава, че е кънектнат, и като пуснем диагностиката, показва различни съобщения за проблеми с точката на достъп, невалидно ай пи, проблеми с адаптора. Това се случва със всяка отворена мрежа. В същото време с таблета и телефоните се свързваме без проблем с мрежите. Също така го пробвах със затворена мрежа, ако му задам паролата на въпросната мрежа се свързва, ако я направя отворена-не. Тоест явно проблема не е в самите мрежи, а  в моя лаптоп. Каква може да е причината? Да не би при инсталацията да са му зададени някакви настройки за сигурността, да не се свързва с отворени мрежи или има някакъв ковфликт на драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за съвет. В града, в който е лятното ни жилище има отворена безжична за свободно ползване от туристи. Миналата година я ползвахме на прилична скорост без проблем. Бяхме с два лаптопа с XP. Тази година сме с нов лаптоп, който е с Windows 7. Без проблем открива въпросната мрежа, както и няколко други пас със свободен достъп, но интеренет няма. Иначе дава, че е кънектнат, и като пуснем диагностиката, показва различни съобщения за проблеми с точката на достъп, невалидно ай пи, проблеми с адаптора. Това се случва със всяка отворена мрежа. В същото време с таблета и телефоните се свързваме без проблем с мрежите. Също така го пробвах със затворена мрежа, ако му задам паролата на въпросната мрежа се свързва, ако я направя отворена-не. Тоест явно проблема не е в самите мрежи, а  в моя лаптоп. Каква може да е причината? Да не би при инсталацията да са му зададени някакви настройки за сигурността, да не се свързва с отворени мрежи или има някакъв ковфликт на драйвери?

Изтрийте запомнените мрежи и пробвайте пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрийте запомнените мрежи и пробвайте пак

Не става....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става....

Проверете дали драйверите за безжична мрежа са последна версия (на сайта на производителя)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в драйвъра. Скоро имах подобен лаптоп, марка ACER, който с драйвъра от сайта на ACER не ловеше нет, а само се свързваше с рутера. При изтегляне на друг драйвър, от сайта на Atheros, такъв беше чипа на картата, нещата си дойдоха на мястото. Просто трябва да пробваш вариантите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би проблемът да е в TCP/IP. Пробвайте да направите нулиране настройките на протокола:

Start->Search->напишете cmd  и като се появи черна иконка, щракнете с десен бутон по нея->Run as administrator

Като се появи черният прозорец, в нго поставете следния текст:netsh int ip reset c:tcp.txt

netsh winsock reset

echo y|chkdsk c: /f & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Компютърът ще се рестартира.

Като зареди отново, проверете браузването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите. За съжаление нищо не се получава. Следвах инструкциите на Belivakov, но нищо не се промени. И моят лаптоп е Acer v5-472, вероятно си имат някои особености. При проверка на драйверите ми изписва, че са инсталирани последните възможни, но и аз не знам и не разбирам откъде са изтеглени точно при инсталацията на уиндоуса.В Network adapters виждам Atheros AR5BWB222 NETWORK ADAPTER. Няма някакви триъгълници, хиксчета или други индикатори за проблем в Device Manager.Честно казано в случая не знам точно какво да търся в сайта на Atheros, не разбирам много...Вече имам и друг проблем, не разпознава стикчето ми за мобилен нет на Виваком, а преди го разпознаваше. Странното е, че със затворените мрежи се свързва, а с отворени не, затова си мислех за някакъв проблем със сигурността, дали не е отметнато нещо за забрана с отворени мрежи. Или да има конфликт на драйвери, щом отказа и мобилния нет да приема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избор за първи път на нова мрежа, 7-та пита каква е тя, домашна или публична? Излезе ли това питане и какво избрахте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано нямам спомен да ме е питал преди за типа на мрежата, но може и да не съм обърнала внимание. Днес си направих и телефона и таблета рутери и споделих мобилните им мрежи, защото след като и стикчето на Виваком отказа, нямам никакъв нет на таблета. Свърза се с телефона и таблета след като им сложих пароли и затворих мрежите. И едва като се появиха техните мрежи в неговия обхват, започна да ме пита за всяка мрежа поотделно, каква искам да е, включително и за публичната безжична, с която се мъча да се свържа. Направих я домашна( имаше и опция work, така че не знам дали съм постъпила правилно като избрах домашна) Едва след като направих публичната безжична мрежа домашна, се свърза за пръв път с нея. Ползвах нет около половин час на добра скорост, след това излязох и като влязох пак по-късно, мрежата си беше пак публична и пак недостъпна. Интересното е, че и сега докато пиша, чрез споделения нет от таблета ми, виждам, че неколкократно мрежата на безжичната публична си сменя сама статуса, ту се свързва като домашна, ту отново става публична. Мобилното ми стикче пък въобще не го разпознава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.