Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странни проблеми с Windows Explorer

toni012899

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблеми с windows explorer-а. Единия е че не запомня настройки, в смисъл например променяш в дадена папка как да се сортират файловете да речем по дата на промяна, затваряш папката после като я отвориш отново пак е по име. Абсолютно всички папки се сортират по име (а по принцип не са така) . Това беше първия проблем, който не е чак толкова дразнещ. Другия проблем е следния: вчера когато включих компа забелязах, че някои файлове нямат избрана програма за отваряне и аз си викам явно нещо не е запаметило както трябва като се е изключвал предишния ден и пробвах да задам програмата наново и понеже файла беше .lua избрах Notepad ++ , странно беше, че дори я нямаше в листа за избиране, а преди я бях добавил там, както и да е намерих я от Program Files избрах я и прозореца с опциите и за избиране на програма се затвориха. Също не мога да отворя торент файл. За да го изтегля се принуждавам да отварям uTorrent и да дърпам торента в него (голяма простотия). Друг е проблема че и няма как да върна системата назад понеже незнайно как нямам точки за възстановяване. 

===============Windows 8.1 64-bit

===============

Надявам се разбиращите от проблеми с windows explorer-a да се отзоват!

Благодаря ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да върнеш системата назад преди да за започнали тези проблеми друг съвет не ми идва на ум в момента. Може и самия Windows да е бъгав нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен да върнеш системата назад преди да за започнали тези проблеми друг съвет не ми идва на ум в момента. Може и самия Windows да е бъгав нещо.

За връщането назад обясних че няма как да стане. До колкото до Windows-a е инсталиран и вече доста време нямам проблеми забивания и такива неща.

**Ако може в следващите отговори да не става дума за преинсталация ще съм ви много благодарен!**

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това за връщане на системата го прочетох. Моя грешка като го написах в поста. А откога се е появил горе, долу проблема? Спомняш ли си да си инсталирал някакъв софтуер за оптимизация или някаква програма или пък някакъв Critical Update на Windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върни се на седем. Осем е тотален брак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това за връщане на системата го прочетох. Моля грешка като го написах в поста. А откога се е появил горе, долу проблема? Спомняш ли си да си инсталирал някакъв софтуер за оптимизация или някаква програма или пък някакъв Critical Update на Windows?

Ами проблемите се почнаха вчера като пуснах компа. Преди това два дена ме нямаше, а тогава не съм инсталирал никакви програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с твоето мнение, само че постващия не иска да преинсталира или да се връща на друга ОС. Освен това за съжаление просто има вече компютри, на които не може да се инсталира Windows 7.

Ами проблемите се почнаха вчера като пуснах компа. Преди това два дена ме нямаше, а тогава не съм инсталирал никакви програми.

Може би проблема ти е точно този

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с твоето мнение, само че постващия не иска да преинсталира или да се връща на друга ОС. Освен това за съжаление просто има вече компютри, на които не може да се инсталира Windows 7.

Не. Изобщо тези неща от регистрите ги няма. Явно не е за windows 8.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един линк. Ако и това не ти върши работа не знам и аз вече какво да те посъветвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един линк. Ако и това не ти върши работа не знам и аз вече какво да те посъветвам.

Не свърши никаква работа. Проверих за грешки каза ми че няма проблем и въпреки това го рестартирах и пак така. Вече направо много ме ядосаха тези тъпотии :@

Това за запазването на настройките за папките не ми е чак толкова важен проблем колкото проблема с разширенията. Пита ме за програма а пък като избера се затваря всичко. E как да стане по друг начин :X 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича все едно че имаш Read Only акаунт. Ако дадеш само една поправка на Windows може и да оправи проблема. Или нямаш и тази възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича все едно че имаш Read Only акаунт. Ако дадеш само една поправка на Windows може и да оправи проблема. Или нямаш и тази възможност.

Точно ... Ами имам възможност за поправка но не съм запознат много със на 8.1 какво поправя и какво трие. Като бях на Win 8 имах някакъв проблем пак и дадох на поправка и после всичките програми бъгнали от всякъде (по-добре беше направо преинсталация). Та сега видях от инсталацията има 3 опции 1.Да запази настройките на Windows, лични данни (документи и папка Users)2.Само лични данни3.Нищо

Кое ще е по-добре? 1 ако е ще запази настройките и пак може да е така а пък ако избера 2 може всичко да махне и пак наново да си играя да настройвам.

ПП: Работите се задълбочиха. Оказа се че дори и Apps-овете не мога да отворя, дори настройки на компютъра. И се оказва че е от някакъв windows упдейт. Сега ще се поразтърся за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е пробваш първата опция. То ако не стане с нея, по добре да преинсталираш колкото и да не ти се иска. И аз имам отрицателни мнения за Windows 8.1, но за момента това е продукта който имат MicroSoft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв компютър. Всчките ги лекувам моментално ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв компютър. Всчките ги лекувам моментално ;) 

Има. На по-новите модели лаптопи ако им сложиш Windows 7 не им работят видеокартите и най-вече правят проблеми USB 3.0 портовете. Не при всички, но вече става като тенденция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не се отклоняваме от темата. Аз съм си решил да си остана с Win 8.1 и с него ще си остана много по-добре се държи и като цяло повече ме кефи. Цели 6 месеца (+ Win 8 бях го upgrade-нал) без проблеми ми върви и сега изведнъж той бил боклук да се връщам на 7. Извинявай ама 7-цата по-бързо се затлачваше с боклуци и макс 4 месеца и се налагаше да го преинсталирам (пробвал съм много релийзи).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не се отклоняваме от темата. Аз съм си решил да си остана с Win 8.1 и с него ще си остана много по-добре се държи и като цяло повече ме кефи. Цели 6 месеца (+ Win 8 бях го upgrade-нал) без проблеми ми върви и сега изведнъж той бил боклук да се връщам на 7. Извинявай ама 7-цата по-бързо се затлачваше с боклуци и макс 4 месеца и се налагаше да го преинсталирам (пробвал съм много релийзи).

Щом те влече да използваш боклуци, при това грозни, твоя воля Публикувано изображение

Този начин на прилагане на опциите е още от памтивека, едва ли не го знае и не мисля, че е това.

Има. На по-новите модели лаптопи ако им сложиш Windows 7 не им работят видеокартите и най-вече правят проблеми USB 3.0 портовете. Не при всички, но вече става като тенденция. 

На супер нови съм слагал, проблеми няма. Ако сложиш правилния драйвър, всичко работи по мед и масло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozo, той си е класика, но понякога дребни неща се пропускат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един проблем.  :help wanted4:  Пускам аз да Refresh-на Windows-a и ко, един *** ... Изписва че диска където е инсталиран windows-a е заключен нека да го отключа и да пробвам пак. Егати и простотията честно  :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване