Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си разкодирам рутера

Препоръчан отговор

Здравейте имам един рутер "линксис" с двойна антена който си работи (хардуерно няма проблеми).Въпроса е че ми казаха че трябва да се декодира за да сработи с българските интернет доставчици.Ако има значение рутера май май беше от Англия, но мо и да беше от Дания за съжаление не помня от къде ми го доставиха.

съжелявам колеги без да искам пуснах втора идентична тема :S

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://kb.linksys.com/Linksys/GetArticle.aspx?docid=1e97db4854604b0fb5cc8c0d74491e35_19584.xml&pid=80&converted=0

... това ако рутер-а ви е работил другаде ... иначе разкодиране на рутер ... кой знае какво се има предвид :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един рутер "линксис" с двойна антена който си работи (хардуерно няма проблеми).Въпроса е че ми казаха че трябва да се декодира за да сработи с българските интернет доставчици.Ако има значение рутера май май беше от Англия, но мо и да беше от Дания за съжаление не помня от къде ми го доставиха.

съжелявам колеги без да искам пуснах втора идентична тема :S

Какъв е точния модел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е Linksys Wi-Fi Router WRT54GL Wireless-G Router.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е Linksys Wi-Fi Router WRT54GL Wireless-G Router.Публикувано изображение

Няма какво да му разкодирате. Единствено ако нямате административната парола ще трябва да му направите ресет и да го настроите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://kb.linksys.com/Linksys/GetArticle.aspx?docid=1e97db4854604b0fb5cc8c0d74491e35_19584.xml&pid=80&converted=0

... това ако рутер-а ви е работил другаде ... иначе разкодиране на рутер ... кой знае какво се има предвид :D

Рутера е работил само в чужбина. :) и това което ми обесни човека е че за да заработи в България в случая трябва да се декодира за да може да работи с българските интернет доставчици :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е работил само в чужбина. Публикувано изображение и това което ми обесни човека е че за да заработи в България в случая трябва да се декодира за да може да работи с българските интернет доставчици Публикувано изображение

няма такова нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да му разкодирате. Единствено ако нямате административната парола ще трябва да му направите ресет и да го настроите

Мерси много capnemo :) ааамм имам и друго проблемче рутерът остана без захранване защото нали сме си Българи (казвам го със гордост) и го развалих исках много да го пробвам вчера ама захранването беше със някъв шантав куплунг и аз реших да си го побългаря и да м сменя накрайника че беше Неделя и не ми се занимаваше да ходя да търся преходници. Та при отварянето като тръгнах да му разпоявам кабелите от куплунга какво ги суках какво ги правих не успях да схвана ама единия кабел го скъсах откъм страната на трансформатора и сега немога да го запоя обратно. :D Та се чудя от къде мога да намеря такъв трансформатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много capnemo Публикувано изображение ааамм имам и друго проблемче рутерът остана без захранване защото нали сме си Българи (казвам го със гордост) и го развалих исках много да го пробвам вчера ама захранването беше със някъв шантав куплунг и аз реших да си го побългаря и да м сменя накрайника че беше Неделя и не ми се занимаваше да ходя да търся преходници. Та при отварянето като тръгнах да му разпоявам кабелите от куплунга какво ги суках какво ги правих не успях да схвана ама единия кабел го скъсах откъм страната на трансформатора и сега немога да го запоя обратно. Публикувано изображение Та се чудя от къде мога да намеря такъв трансформатор.

проверете какво е напрежението, колко е тока и търсете каквото и да е захранвате със същото напрежение и ток равен или по-голям от този на захранването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

проверете какво е напрежението, колко е тока и търсете каквото и да е захранвате със същото напрежение и ток равен или по-голям от този на захранването

Мерси много отново :) значи мога да взема един трансформатор от една стара докинг станцийка захранването е 5 волта 5 ампера а рутера иска 5 волта 2,5 ампера което ще рече че всичко трябва да е точно :P опасявах се че ампеража може да ми стопи рутера но предполагам че щом стоят така нещата рутера ще си дърпа нужния ампераж без да му стане нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много отново Публикувано изображение значи мога да взема един трансформатор от една стара докинг станцийка захранването е 5 волта 5 ампера а рутера иска 5 волта 2,5 ампера което ще рече че всичко трябва да е точно Публикувано изображение опасявах се че ампеража може да ми стопи рутера но предполагам че щом стоят така нещата рутера ще си дърпа нужния ампераж без да му стане нещо Публикувано изображение

ТОва не става само с трансформатор, вътре има изправител, стабилизатор, филтри. Търсете захранване, не трансформатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този ампераж не ви е проблем, защото е максималния, който можете да изкарате. Друг е въпроса, колко "харчи" рутер-а. Само, че аз имам спомен, че wtr54gl е с 12V, 1A адаптер ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТОва не става само с трансформатор, вътре има изправител, стабилизатор, филтри. Търсете захранване, не трансформатор

Ами то си има схема грец защото на изхода излиза постоянен ток предполагам че има и филтри и стабилизатор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си има схема грец защото на изхода излиза постоянен ток предполагам че има и филтри и стабилизатор Публикувано изображение

Тогава не е трансформатор, а захранване :) Използвайте правилната терминология за да можем по-лесно да ви помогнем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия рутер и захранването е точно каквото е казал mail123456 Ето това ти е захранването Linksys Power Adapter AM-1201000V / 12V 1000mA (1A) / N...

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не е трансформатор, а захранване :) Използвайте правилната терминология за да можем по-лесно да ви помогнем

Прощавай виновен съм имах предвид захранване. :)

Имам същия рутер и захранването е точно каквото е казал mail123456

незнам на моя пише отзад до буксата за захранване 5волта 2,5 ампера :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прощавай виновен съм имах предвид захранване. Публикувано изображение

Но проверете точно захранването, колегите по-горе споменаха че е 12 волта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но проверете точно захранването, колегите по-горе споменаха че е 12 волта!

ами нали това казах на самия рутер на гърба до буксата за захранването пише 5 волта 2,5 ампера като положителния полюс е вътрешен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу има само сериен номер и мак адреса на рутера. Нищо за токовете няма написано.

Има точния модел и версията :) Ще знаем, че модел X, версия Y работи не с 12V а с 5V :) Чисто люпобитство както казах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента немога защото рутера е на село а аз съм си в Пловдив.Предполагам че днес ще ходя на село за да си оправя рутера и ще го снимам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Polina Gencheva
      Здравей те първо искам да се извиня че ви занимавам с тези неща и второ ако има правописни или други грешки защото не живея в България и не съм много добре с писането от няколко години живея в друга държава и ми трябват съвети как да се държа и така подобни че да ми е както в БГ И благодаря предварително.
    • от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване