Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройване на repeater Linksys RE1000

Препоръчан отговор

Колеги имам въпросния повторител от заглавието.

Интересува ме това устройство може ли да се настрои със собствена виртуална мрежа ? Тоест да се показва с друго SSID а не на това към което е свързано.

С последен фирмуер е който е в сайта на линксис_v2.0.02 и няма подобна настройка. Претърсих нета за алтернативен фирмуер но нещо не открих (поне аз).

Или за 30 USD толкова получавам е казал народа.

Навремето с един рутер на линксис WRT54GL го бях направил в режим повторител виртуалната мрежа да е с друго име но сега нещо не ми се отдава. За същите пари щях да взема рутера ама пусти му N стандарт де не го поддържа ме разколеба.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://kb.linksys.com/Linksys/ukp.aspx?vw=1&docid=0901b514dd004438b0e1ff0cc8f387ca_RE1000_Frequently_Asked_Questions.xml&pid=80&respid=0&snid=1&dispid=0&cpage=search

SPECIAL FEATURES

7. Do I have to disconnect and reconnect to different SSIDs when I go anywhere in my house if I am using multiple range extenders?

No.  Even though you are using multiple access points or extenders in your network, you can still stay connected to any one of them as you move around the house since they would be configured using the same wireless settings like the SSID and the password.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, загубена кауза. Аз за това разчитах ако може от някъде да излезе някой алтернативен фирмуер ...

Благодаря и поздрави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WRT54GL все още е прекрасен рутер въпреки че не може да работи с повече от 70 мегабита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WRT54GL все още е прекрасен рутер въпреки че не може да работи с повече от 70 мегабита.

С оригиналния си фирм беше доста спънат и ставаше единствено само за рутер.

Но поне са евтини и доста се замислям дали да не заложа пак на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не говоря за оригиналния Firmware.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам два с Томато като WISP и нямам оплаквания :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам два с Томато като WISP и нямам оплаквания :)

Нормално. Имах си аз да имаш оплакване. А и те рутерите ги е страх от теб. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам два с Томато като WISP и нямам оплаквания Публикувано изображение

Снощи го поръчах. До 10 дена се надявам да е при мен обаче е WRT54G v6.0

Сменям му фирма, правя го на повторител (поне е отработен въпроса ама май пак ще се чете че съм забравил) и да ми се махат от главата а RE1000 си го оставям за мен в къщи.

В да те питам аз теб. Къде се претиках да си взема преди година tp link wr740n и да си подаря linksys-a понеже нямаше N стандарт.

Да се връщам ли пак към Linksys към някой де поддържа N стандарт или да му сменям фирма на тоя tp link wr740n че работи една година уж добре но почнах да го рестартирам на ден по два пъти ей така от нищото !!! И може ли да ми препоръчаш някой фирм за него като за основен рутер или да го махам най добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го поръчах. До 10 дена се надявам да е при мен обаче е WRT54G v6.0

Сменям му фирма, правя го на повторител (поне е отработен въпроса ама май пак ще се чете че съм забравил) и да ми се махат от главата а RE1000 си го оставям за мен в къщи.

В да те питам аз теб. Къде се претиках да си взема преди година tp link wr740n и да си подаря linksys-a понеже нямаше N стандарт.

Да се връщам ли пак към Linksys към някой де поддържа N стандарт или да му сменям фирма на тоя tp link wr740n че работи една година уж добре но почнах да го рестартирам на ден по два пъти ей така от нищото !!! И може ли да ми препоръчаш някой фирм за него като за основен рутер или да го махам най добре.

Аз лично не променям ако нещо работи. За рестартирането виж дали не се нагрява повече от колко трябва. Иначе честно казано нямам идея кои са стабилно от съвременните устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От този модел tp link wr740n също съм доволен. На работа имаме такъв и доста сериозно го тормозим. Не мърда. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От този модел tp link wr740n също съм доволен. На работа имаме такъв и доста сериозно го тормозим. Не мърда. 

Еми при всеки е различно явно ...

Аз лично не променям ако нещо работи. За рестартирането виж дали не се нагрява повече от колко трябва. Иначе честно казано нямам идея кои са стабилно от съвременните устройства.

Ама те загряват ли тия рутери !!! Че от какво толкова ще се нагрява след малко ще го погледна за прахоляк дали няма в него като стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми при всеки е различно явно ...

Ама те загряват ли тия рутери !!! Че от какво толкова ще се нагрява след малко ще го погледна за прахоляк дали няма в него като стана.

Ами загряват, както всяко устройство по което тече ток :) Прах надали ще е причината, но може някой елемент да е тръгнал.... Или от пряка слънчева светлина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то зависи и за какво се използва рутера. А и знаеш, че всичко си е на късмет. Естествено, че загряват. Ако в стаята няма добро охлаждане и температурите са високи като нищо прегряват. Може да има и прах в него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път преди рестарта ще го погледна колко е загрял!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя 740N не е мръднал от 2 или 3 години. Явно по-старите ревизии са по-качествени.

Относно прегряването - ми напълно нормално, маршрутизаторите също разполагат с компоненти които се награвят, особено по-евтините модели.

Към автора - сложи едно DD-WRT според ревизията на маршрутизатора ти. OpenWRT също е варинат, има и още други като Gargoyle например, но тези са най-популярните фирмове. Все пак съм на мнение че фабричния щом си работи няма смисъл от къстъм фирм.

За рестариранията - провери си настройките, окаблеяването, захранването дали не се награвя и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За рестариранията - провери си настройките, окаблеяването, захранването дали не се награвя и т.н.

Ама то няма нищо за проверяване ! Рутер на фабрични настройки в който влиза един мрежов кабел (оригиналния му) от  ADS модема де взема нета.

С прости думи, рутера е нов въведете пина от дъното ... ето ви паролата за достъп и това е.

Една година работи без проблем после според връзката с лаптопа интернет трябва да има ама в действителност няма и се налага да го рестартирам за да дойде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване