Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интересен проблем при проверка за SEO !

Препоръчан отговор

Здравейте имам много интересен проблем, който не знам как да го оправя след като мисля че постъпва по правилния начин.

Проверявам си сайта за ХТМЛ грешки в този сайт http://validator.w3.org можи би го знаете, но в една от грешките който ми показва че липсва този символ  >  но като отида там и като погледна всъщност този символ не липсва там е и не знам как да го оправя. Някакви идеи ???

Ето и една снимка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам много интересен проблем, който не знам как да го оправя след като мисля че постъпва по правилния начин.

Проверявам си сайта за ХТМЛ грешки в този сайт http://validator.w3.org можи би го знаете, но в една от грешките който ми показва че липсва този символ  >  но като отида там и като погледна всъщност този символ не липсва там е и не знам как да го оправя. Някакви идеи ???

Ето и една снимка

Грешките ви нямат нищо общо със затварящия символ. Преведете си ги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешките ви нямат нищо общо със затварящия символ. Преведете си ги!

Кое да си преведа. Ако може да ми помогнеш ще съм ти много благодарен.

И изобщо според теб може ли да се оправят тези неща и влияят ли за Google за излизане на сайта в първите позиции ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое да си преведа. Ако може да ми помогнеш ще съм ти много благодарен.

И изобщо според теб може ли да се оправят тези неща и влияят ли за Google за излизане на сайта в първите позиции ?

текста на грешките, които ви връща

Първата грешка е че елемента hgroup не може да е дъщерен елемент на header

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм Добре. А как да разбера в кой файл се намира грешките ми че във вторият ми сайт грешките са 95 :/ а не пише в кой конкретен файл се намират.

Ето и линк

И ако ги оставя така ще повлияе ли толкова много на СЕО-то ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм Добре. А как да разбера в кой файл се намира грешките ми че във вторият ми сайт грешките са 95 :/ а не пише в кой конкретен файл се намират.

Ето и линк

В края на страницата имате сорса на страницата за която се отнасят грешките. Ориентирайте се по нея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм Добре. А как да разбера в кой файл се намира грешките ми че във вторият ми сайт грешките са 95 :/ а не пише в кой конкретен файл се намират.Ето и линкИ ако ги оставя така ще повлияе ли толкова много на СЕО-то ?

С HTML5 doctype грешките са ти 2 пъти по-малко. ;)http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.theamazingproducts.com%2F&charset=(detect+automatically)&doctype=HTML5&ss=1&outline=1&group=0&No200=1&verbose=1&st=1&user-agent=W3C_Validator%2F1.3+http%3A%2F%2Fvalidator.w3.org%2Fservices Виждам, че имаш и някои инлайн атрибути за стила, които трябва да са в CSS-а, което си е грешка, примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заеби го този валидатор, не влияе на нищо.Важното е да се визуализира добре сайта ти и да,няма размествания.Разбира се , че тук не стАва дума да пренебрегнем всички грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета :)

Валидатора е просто да те ориентира. Понякога дава грешка на нещо което не му е ясно, но това не означава че има наистина грешка в кода. Не го пренебрегвай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Валидатора ти показва, не че липсват тези елементи, а че добавените елементи не трябва да са там, а на друго място. Наистина трябва да си преведеш грешките, които ти дава. Но валидатора не се отразява, толкова на SEO-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Ти ли си пипал по темата или е свалена от нета и сега тепърва я едитваш? Както казаха колеги по-горе, можеш да бъдеш спокоен, защото СЕО-то не се влияе точно от тези неща. Не и дотолкова чак. Виждам съм сайтове без никаква валидация и купища грешки да превземат топ-а, заради User експириънса и добрите връзки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване