Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Давност/Валидност на Документи за Шофьорска Книжка

Препоръчан отговор

Извинявам се предварително за пропуски от моя страна относно теми със същото садържание, но всеки сайт включително Кладата предоставя различна информация по въпроса което води до моето объркване в случая...Става въпрос за шофьорски курсове които изкарах успешно през 2012 година. Имам удостоверения за успешно изкарани кормуване (26.10.2012), теоретичен изпит (19.07.2012) и БЧК (12.07.2012). Поради заминаване в чужбина и невъзможност за връщане до началото на 2014 година, въпросът ми е дали всеки един от тези документи е все още валиден ? Наясно съм че медицинското което също е необходимо е с давност 6 месеца, но то не ме притеснява в момента. Ако някой който е наясно с давността на теоретичния/кормуването и БЧК може да сподели своите знания, ще бъда безкрайно благодарен ! Благодаря Ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са валидни.

Можете да проверите: https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification ако сте подали заявление.

Тук е описано подробно и има само един срок от 59 месеца:  http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDQQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.mvr.bg%2FPolezno_e_da_znaete%2FBDS%2Fkat_spisak_uslugi.htm%3Freturn%3Dsave&ei=x4vqU_CiGIej4gSruoDYCQ&usg=AFQjCNEOB3agwIgMyG4ZY-GdbgKStXP1ew&sig2=qQ3Bh32EnR-aSUhrGc1wsA&bvm=bv.72938740,d.bGE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са валидни, защото един приятел взе изпитите и сега чака да мине време и да вземе и за камиони. Преди да сменят закона беше на 21 сега можеш почти веднага да вземеш и за камион. Мисля, че чака около година вече и не си пуска документите за да спести някой друг лев и разкарването само. Та би трябвало да са валидни още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са валидни.Можете да проверите: https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

Колега, това е за издаден вече документ. Питащия няма такъв.За свидетелството за оказване на първа помощ давността е 5 години, значи тук си ОК.За останалите в момента не мога да намеря информация, но мисля, че са невалидни...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са валидни.

Можете да проверите: https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

Много благодаря за линк-а, но за съжаление системата не може да ми помогне, защото документите за книжка все още не са подадени в КАТ.

Мисля, че са валидни, защото един приятел взе изпитите и сега чака да мине време и да вземе и за камиони. Преди да сменят закона беше на 21 сега можеш почти веднага да вземеш и за камион. Мисля, че чака около година вече и не си пуска документите за да спести някой друг лев и разкарването само. Та би трябвало да са валидни още.

Благодаря за отговора ! Надявам се да си прав. Имайки в предвид липсата на информация по въпроса в сайт-овете на КАТ/ДАИ, наистина всичко е от помощ. Доколкото виждам, не разполагат и с точно указан телефон за информация/справки...

Колега, това е за издаден вече документ. Питащия няма такъв.

За свидетелството за оказване на първа помощ давността е 5 години, значи тук си ОК.

За останалите в момента не мога да намеря информация, но мисля, че са невалидни...

Бгагодаря за инфо-то относно документа от БЧК ! Едно от нещата отпадна. Искрено се надявам да не си прав за другите две...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Извинявам се че толкова късно си спомням да се върна тук и да споделя резултата от подаването на документите в КАТ, но все пак "опита" ми може да е полезен за някой който е в същата ситуация и преравя интернет в търсене на информация. В крайна сметка, всичко премина без проблеми. Оказва се че давността на изкараните изпити по теория и практика е от порядъка на 3+ години. Не съм наясно за какъв период от време темите във форума се пазят, но реших че трябва да изясня развръзката в случай че може да е от помощ на някой. Благодаря пак на всички които ми помогнаха ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че толкова късно си спомням да се върна тук и да споделя резултата от подаването на документите в КАТ, но все пак "опита" ми може да е полезен за някой който е в същата ситуация и преравя интернет в търсене на информация. В крайна сметка, всичко премина без проблеми. Оказва се че давността на изкараните изпити по теория и практика е от порядъка на 3+ години. Не съм наясно за какъв период от време темите във форума се пазят, но реших че трябва да изясня развръзката в случай че може да е от помощ на някой. Благодаря пак на всички които ми помогнаха ! 

Похвално е, че споделихте резултата, а темите се пазят от създаването на сайта.

Ако някой има подобен проблем, лесно ще намери отговор (ако не променят закона).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване