Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Оценка на ниско бюджетна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте на всички посещаващи форума!

Наскоро един приятел ме помоли да му направя доста евтин компютър, на който да може само да му върви Смите.

Първоначално бюджетът беше 150 лв и понеже както виждате е доста малък, реших да поема предизвикателството! 

След много усилия и ревюта се спрях на тези части!

Видео Карта: Nvidia Geforce 8800GTS 512MB 320 Bit За цената си тази малко старичка карта е трепач дори и на малко по-тежки игри!

Процесор: Intel Core 2 Duo 3.0Ghz Dual Core 6MB Cache Доста добър и позитивни ревюта! Това стимулира избора му! 

Дъно: Asus Pro DDDR2 Supportive Моделът не се досещам. за съжаление, но е доста добра и е с сокет 775 Доста добри бенчмаркове и даже Кросфире суппорт

Рам: 2GB DDR2 Доста солидна памет :) 

Захранването си е стоково 200-300 Вата

Мерси Предварително на всички, който ще се отзоват! Моля не се притеснявайте ако има нещо лошо казвайте! (Мисля че няма де ;д)

Поздрави Коко  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички посещаващи форума!

Наскоро един приятел ме помоли да му направя доста евтин компютър, на който да може само да му върви Смите.

Първоначално бюджетът беше 150 лв и понеже както виждате е доста малък, реших да поема предизвикателството! 

След много усилия и ревюта се спрях на тези части!

Видео Карта: Nvidia Geforce 8800GTS 512MB 320 Bit За цената си тази малко старичка карта е трепач дори и на малко по-тежки игри!

Процесор: Intel Core 2 Duo 3.0Ghz Dual Core 6MB Cache Доста добър и позитивни ревюта! Това стимулира избора му! 

Дъно: Asus Pro DDDR2 Supportive Моделът не се досещам. за съжаление, но е доста добра и е с сокет 775 Доста добри бенчмаркове и даже Кросфире суппорт

Рам: 2GB DDR2 Доста солидна памет Публикувано изображение

Захранването си е стоково 200-300 Вата

Мерси Предварително на всички, който ще се отзоват! Моля не се притеснявайте ако има нещо лошо казвайте! (Мисля че няма де ;д)

Поздрави Коко  Публикувано изображение

Да ти кажа ли какво ще стане с това захранване в комбинация с тази видео карта? Или и сам ще се сетиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са 2:

1. Компютър втора употреба.

2. Да потърсите в заложна къща. Там може да се намери нещо горе долу свястно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари се взима компютър втора употреба с двуядрен процесор и 2ГБ РАМ с гаранция. Fujitsu Siemens E5730.

Или от тук избираш HP dx2420

• [*]Процесор: Intel DualCore E5300 (2.6GHz, 2MB Cache, 800MHz FSB) [*]Памет: 2GB DDR2 Ram(max 8GB, 2 слота) [*]Хардиск: 160GB [*]Видео карта: вградена Intel GMA X3100 [*]Чипсет: Intel G33 [*]Оптично устройство: DVDRW [*]Друго: 10xUSB, PS/2, LAN, VGA, HD Audio, 1*PCIe x16, 2*PCIe x1, 1*PCI [*]Захранване: 300W [*]Вид кутия: права [*]Компютри втора употреба [*]Гаранция: 12 месеца

цена: 170 лв

Добра конфигурация за малко пари. За нов ще трябва да отделиш още поне 150-200 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с моето предложение. Влез в http://www.distem-bg.com/ 

и си избери някоя конфигурация втора употреба (има доста добри конфигурации за добри пари).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари не виждам какво свестно ще намери.

Такава ми беше нагласата, когато ме помолиха да намеря частите.

Моля ако може  някой  да каже какво мисли за тази видеокарта, 

а относно колегата за захранването ще събере пари и ще си вземе едно човека 

П.С Цялата конфигурация горе е 120 лв (считайки Олх.бг) Та ако може някой да сподели дали ще върви смите на тази машина бих се радвал :))

Вижте сега, според мен се получи доста добре имайте предвид, че само 120 лв са за картата дъното и процесора всички са втора-употреба, но запазени

Сега нещо такова изглежда конфигурацията:

Процесор: Intel Core 2 duo e8400 3.0 Ghz 6mb kache 40 lv =)

GPU: Nvidia Geforce 8800GTS 512MB 320 bit SLI 50 lv

MB: Asus Pro 75ql PRO LGA 775 

Рамта ще му я подаря аз 2х2 ддр2 800мхз

кутията хардът двд-то и записвачката ще са от стария компютър Излезе 120 лв и съм много доволен ще му вземем и едно читаво захранване Мерси на всички писали! Толкова добра конфигурация за токлова малко пари! Дано да си я ползва със здраве момчето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...