Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нов хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте,налага ми се да купувам нов  хард диск за десктоп  спрял съм се на два модела    HDD 3.5", 1000GB, Seagate Barracuda, 7200rpm, 64MB Cache, SATA3 (ST1000DM003)   и 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR    проблема е че   дъното ми поддържа само SATA 2  интересува ме дали някой ползва  тези 2 модела   на  на дъно  SATA 2    по форумите четох  че били много тромави закачени на SATA 2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ST1000DM003 прави 190мб/с на sata1 (150) взимай, но не вярвам да дигне кой знае колко повече на сата2 или сата3

edit: двата диска дето си написал вероятно си се объркал - един и съш диск са...

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=48235

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен по-важно е да не ми прави  проблеми   обикновено използвам компютъра за интернет  и да гледам някой филм не се занимавам с други странични неща    интересува ме  при стартиране на компютъра да не ми зарежда половин час и да забива  не съм много в час   и двата харда са с почти еднакви характеристики . разликата е в скоростта на четене и скорост на запис   това   от значение ли е  при закупуването на нов хард ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/hard-disk-wd-caviar-green-1tb-5400-ob-min-64mb-sata-3-wd10ezrx/pd/ELHTTBBBM/ - щом ще го използваш само за интернет, филми и други подобни неща, то аз препоръчвам тоя диск. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим конкретно за    определен модел  оставих на страна  марката 

Western Digital  имах такъв   започна да ми прави проблем  а нямаше и една година също  имаше 

разлика когато го смених с 

Seagate    а двата харда бяха с еднаква характеристика  но  всичко   си е до късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си имал HDD на определена марка и ти е създал проблеми, а при друг производител не нищо не означава. Ако ще се ползва за системен не ти препоръчвам зеления на WD. Всъщност защо не се насочиш към SSD, ако не ти е необходим обем - макар и на дъно S - ATA 2 пак е много по-бърз? И всичките дискове са обратносъвместими - ако вземеш диск S - ATA 3 няма проблем да се постави на S -ATA 2 или 1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се дават  излишни пари  за нещо което не ме влече вече толкова  имам компютър от както се помпя от преди 89 година   разбира се тогава бяха правец   доста са минали през мен от тогава  за мен сега е по-важно да седна да си пусна някоя музика да си прегледам пощата  или да  си пусна някой филм   до скоро бях със Seagate   barracuda 500gb 32mb cache  изкара 4 години  добре си работеше  но като обем  ми се напълни  за това реших да си взема по-голям.Въпроса ми е  дали ще имам  проблем  със новия SATA 3 диск  не държа толкова на висока скорост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се дават  излишни пари  за нещо което не ме влече вече толкова  имам компютър от както се помпя от преди 89 година   разбира се тогава бяха правец   доста са минали през мен от тогава  за мен сега е по-важно да седна да си пусна някоя музика да си прегледам пощата  или да  си пусна някой филм   до скоро бях със Seagate   barracuda 500gb 32mb cache  изкара 4 години  добре си работеше  но като обем  ми се напълни  за това реших да си взема по-голям.Въпроса ми е  дали ще имам  проблем  със новия SATA 3 диск  не държа толкова на висока скорост.

Не, няма да имаш проблеми. Ето предложения от мен:

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай този на Seagate с трите години гаранция. Изключително съм доволен от марката като цяло, досега не съм имал проблеми. Тези Hitachi, Toshiba и т.н. са си проблемни или с такова впечатление съм останал. Нека колегите ме поправят ако бъркам.

Поздрави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай този на Seagate с трите години гаранция. Изключително съм доволен от марката като цяло, досега не съм имал проблеми. Тези Hitachi, Toshiba и т.н. са си проблемни или с такова впечатление съм останал. Нека колегите ме поправят ако бъркам.

Поздрави !

Ники, всички производители имат калпави бройки - някои от тях в по-големи количества. Естествено до голяма степен зависи и начина на експлоатация. Специално Хитачи(Тошиба) според мен са най-стабилни.

Публикувано изображение

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На скоро четох по форумите че Тошиба  била купила Хитачи   но това може да е само слух това си е отделна тема която не ме вълнува толкова  

Seagate   за да се задържи   толкова време на пазара  явно не са толкова зле  както споменах това си 

е до късмет  едно време сякаш бяха по качествени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване