Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ще претърпи ли "ренесанс" win XP

-------------

Препоръчан отговор

Ще претърпи ли "рнесанс" win XP???

Чета разни отзиви в ъв форуми, специализирани издания, вестници за това как хората не желаят да се разделят със старото XP. Потребители сред които и аз след бързо тестване на Vista  и WiN 7, след време вземат решение за връщане към старото ХP. Производителите пък на софтуер също се замислят дали да продължат  и удължат неговата поддръжка. 

Държавни служби, банки и учереждения също не желаят раздяла, като предпочитат неговата простота и игнорират лъскавите и ненужни визуални ефекти.

Ентусиасти пък призовават за отваряне на кода на XP, а китайска фирма е готова да пусне негова реплика!

Та въпроса е :

- Ще претърпи ли ренесанс XP-то?

- Ще се отворят ли отново безплатните ъпдейти?

- Ще се появи ли реплика или SP-4

Та нали потребителите пр. на Win 7 или Win 8 извършват своята работа както потребителите на XP. Що се отнася до сигурноста, то повечето потребители не държат на машините си архив на ЦРУ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще претърпи ли "рнесанс" win XP???

Чета разни отзиви в ъв форуми, специализирани издания, вестници за това как хората не желаят да се разделят със старото XP. Потребители сред които и аз след бързо тестване на Vista  и WiN 7, след време вземат решение за връщане към старото ХP. Производителите пък на софтуер също се замислят дали да продължат  и удължат неговата поддръжка. 

Държавни служби, банки и учереждения също не желаят раздяла, като предпочитат неговата простота и игнорират лъскавите и ненужни визуални ефекти.

Ентусиасти пък призовават за отваряне на кода на XP, а китайска фирма е готова да пусне негова реплика!

Та въпроса е :

- Ще претърпи ли ренесанс XP-то?

- Ще се отворят ли отново безплатните ъпдейти?

- Ще се появи ли реплика или SP-4

Та нали потребителите пр. на Win 7 или Win 8 извършват своята работа както потребителите на XP. Що се отнася до сигурноста, то повечето потребители не държат на машините си архив на ЦРУ.

Отговора с голяма вероятност е - не. И причината е бизнес, Майкрософт искат да продават новите си ОС и за тях не е изгодно да поддържат толкова стара

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента "старата" версия Windows която M$ иска да сменят потребителите с Windows 8.1 (или Windows 9 когато  излезе) е Windows7, а XP-то е отдавна извън сметките - ако толкова ти харесва - ползвай си го. Но не очаквай за него каквато и да била поддръжка, сървиспакове или пък ренесанси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях мернал преди време, че китайци се точеха да правят поддръжка на XP. Ама как ще убедят публиката, че правеното от тях е безопасно?... Като се има предвид колко скандали имаше последните години за задни порти в китайски хардуер. И как биха устояли на държавната им шпиноманска политика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента "старата" версия Windows която M$ иска да сменят потребителите с Windows 8.1 (или Windows 9 когато  излезе) е Windows7, а XP-то е отдавна извън сметките - ако толкова ти харесва - ползвай си го. Но не очаквай за него каквато и да била поддръжка, сървиспакове или пък ренесанси.

За всеки "влак" си има пътници!

Не съм единствения който харесва XP!

Ако Майкрософт бяха наблегнали на изчистеният дизайн, съвместимоста и простотата при създаването на новите ОС, то хората нямаше да се замислят да останат ли на стари версии!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях мернал преди време, че китайци се точеха да правят поддръжка на XP. Ама как ще убедят публиката, че правеното от тях е безопасно?... Като се има предвид колко скандали имаше последните години за задни порти в китайски хардуер. И как биха устояли на държавната им шпиноманска политика.

Не става така. За да правят подръжка (легална) трябва да имат благословията на MS. Няма да получат такава никога. Щото това че е спрян от подръжка не го прави нито свободен от авторски права, нито отворен код. И освен това, такава подръжка ще е изключително трудоемка, щото MS ще зарязват все по-голяма част от обратната съвместимост (веднага ми идва на ума .NET)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

С едно 98% сигурност мога да кажа твърдо "Не". Няма смисъл.Технологиите се развиват, системите също. XP просто вече не може да даде кой знае какво. Самата тя не е писана и не е правена за многоядрени процесори. Да, в SP3 вкараха ъпдейт за това, но просто няма никакъв смисъл.Това е точно, както преди време, цялата интернет общност, MS самите също, а и кой ли още не реиха да спрат поддръжката на IE6. Просто спираше развитието.И като теглим чертата, да Китай изпъкват в класацията там ползват яко XP и IE6 и т.н. Ама защо??? Махайки Китай от статистиката, картинката на потреблението е страшно различна. XP си умира по своят естествен път. Хареса ми една много добра реплика, която чух преди няколко години. В Европа разумните хора не карат автомобил на 10 години, пък компютърна система ли да ползват на такава възраст???Ти си пробвал Vista и 7. Какво не ти хареса? В последните две работни места служебните ми компютри бяха в Win 7, лицензиран. Говорим за България! Ами в Европа?А ако погледнем в историческа гледна точка, Win 95, 98, 2000/Me. Дали претърпяха "ренесанс"? А случайно дали помниш или поне да си чел, първоначалните отзиви за XP колко са негативни, как бил "шарения" и ненужно товарел компютърната система и как не ставал за нищо и бил бъгав? Това е когато го пускат на пазара на времето... Да ти звучи познато?Всичко се движи и се развива, компютърните технологии също. Linux дълго време вървя напред, а MS с тази морално стара система XP стояха на едно място.На кратко - не, не смятам, че XP ще се възроди, не виждам смисъл и логика, нито нужда от това.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че Microsoft няма да отворят сорса на Windows XP, защото мисля, че част от кода се използва в няколко версии на операционната система и ако отворят кода на XP, ще се видят пропуските и в следващите версии на операционната система.

А това е нож с две остриета!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако Майкрософт бяха наблегнали на изчистеният дизайн, съвместимоста и простотата при създаването на новите ОС, то хората нямаше да се замислят да останат ли на стари версии!

Някои хора пък харесват шареното. То няма угодия Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старите хора казват "На умрял кръв не се прелива".MS Windows XP ще си остане флагмана на Дажмджиите ,10 години беше хегемон на пазара но както са писали колегите технологиите се развиват.Все едно да гледаш цифрова тв на Респром ,отмина и времето на тази ОС.Едва ли скоро ще има друга с такъв успех и дълголетие

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От както излезе Виста не ползвам XP.Беше ми тъпо в началото защото не бях свикнал с интерфейса,след това изкараха Windows 7 и веднага минах на него и все още го ползвам,доволен съм.Преди 3 дни направих опит да свикна с 8.1,но някак си нещата не се получиха между нас :D.Не ,че не е добра ОС,но просто не ме кефи интерфейса иначе всичко е наред :) .

Не знам как се справя XP с процесори,които имат повече от 4 ядра( и с процесори като AMD FX 6 и 8-ма серия) и би ми било интересно някой да сподели ако може :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XP си беше една от най-добрите ОС, и мисля че ще продължава да е така, но не можем да отречем тенденциите на развитие на хардуера което също е определящо малко или много. За тези които предендират за отворения код - ми ето ви го Linux. Имате една много добра алтернатива на корпоративните творения в лицето на Майкрософт. Щом ви се струва претруфено във Vista или 7, при Linux имате каквито се сетите - различни дистрибуции, десктоп среди, къстъмизации и т.н. да не изпадаме в подробности.

За ренесанс е абсурд да говорим. Windows XP продължава да се използва все още в доста институции,учреждения и фирми така че не виждам защо се води такава тема. Хардуера вече е доста напред, и тези които ъпгрейднаха машините отдавна  минаха на 7 или 8, а тези които си карат още със стария хардуер, продължават да работят с XP. Говоря за България, за чужбина не знам, а и не ме интересува.

Извода за мен е - не няма такова животно като ренесанс на XP, то тя си се ползва все още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows XP продължава да се използва все още в доста институции,учреждения и фирми така че не виждам защо се води такава тема.

Ако трябва да сме честни, то в НОИ все още се ползват дискети и има изискване да се носи информацията на... дискети...В същото време, ето една статия: Путин разпореди Русия да мине на Linux. Става дума за внедряването на Linux системи в държавните администрации.Само с едно ще се съглася с автора на темата:"За всеки "влак" си има пътници!"Ако той самият иска да продължи да си ползва XP, то няма кой да го спре. Моето лично мнение е само едно "Не си заслужава".
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как се справя XP с процесори,които имат повече от 4 ядра( и с процесори като AMD FX 6 и 8-ма серия) и би ми било интересно някой да сподели ако може Публикувано изображение

Никакви проблеми няма. Много малко я интересува колко са ядрата, ако може да работи с повече от едно. XP си има пълна подръжка на много ядра и на хипертрединг.

Моето лично мнение е само едно "Не си заслужава".

+10. Никога няма да им простя на MS че за толкова години не се сетиха да добавят бутон No to all. Чак на Виста. Дори само заради това, XP не го уважавам хич.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз като автора жаля за ЕксПи-то, но трябва да се ходи напред, а и както много от съфорумците казаха... хардуерът.  Другото е, че с всяка официално открита (необявените няма да ги тазберем) и запушена дупка в 7/8 е куршум в сърцето на ЕКсПи. Фиксът за дупката, която присъства и за трите, идва за 7 и 8, но не и за ЕксПи. Престъпниците ревърсват фикса, виждат къде трябва да чоплят, правят експлойт, вкарват го в някакъв експлойт пак, след това го зареждат по сумата и сайтове. Въобще не е нужно да е целенасочена атаката. Просто хвърлят въдицата и чакат. Аз се чудя как никой от тези бизнеси не протестира де ги накараха да минат към 7, а след някоя и друга година ще ги местят към 8. Е, там Майкрософт мисля много ще загубят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как никой от тези бизнеси не протестира де ги накараха да минат към 7, а след някоя и друга година ще ги местят към 8. Е, там Майкрософт мисля много ще загубят.

Ти пък що реши че не протестират? Да не би да удължиха с толкова години XP заради добрите сърца на ръководството на MS?Но всяко нещо си има срок на годност. И с коя ОС не е така? Да не би всички да са доволни от UNITY-то на Ubuntu например? А да не би всичко да е обратно съвместимо?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, погледнете от колко години се развива пазара на операционни системи?История на Microsoft Windows: Я да видим колко версии са зилезли тук и за колко време и коя точно от всичките е претърпявала "ренесанс"...

През 2001 г. на пазара излязъл Windows XP (с кодовото име "Whistler"). Сливането на операционните системи Windows NT/2000 и Windows 95/98/Me най-после било постигнато в Windows XP. Тази операционна система ползва ядрото на Windows NT 5.1, отбелязвайки влизането на Windows NT ядрото на потребителския пазар, заменяйки остаряващия 16/32-битов клон. Първоначалната версия срещнала значително количество критики, особено в областта на сигурността. Това довело до създаването на три важни пакета с обновления (Service Packs - SP). Windows XP SP1 излязъл през Септември 2002 г., SP2 излязъл през Август 2004 г., а SP3 - през Април 2008 г. Вторият пакет за обновления (Service Pack 2) осигурявал значителни подобрения и окуражил навлизането на XP както сред домашните потребители (...)

2014-2001=13 години!!! Цели 13 години!!! За тези 13 години колко се развиха компютърните технологии, хардуера, софтуера, какво ли още не!А на коментара за "шаренията", ами, тооооо и Win 7 поддържа "класически" изглед, както и може да се изключи Аеро-то и да няма "шарении". А като функционалност, стабилност и качество Win 7 е достоен конкурент на XP, даже го и надминава, предвид повечето съвременни "благинки".Кога още Linux поддържаха виртуални библиотеки, още в зората на Win XP. Кога MS въведоха същата функция в Windows? И всъщност от кого точно откраднаха идеята?p.s.Автора говори за разни самоделки на XP от Китай... Ами драйвъри за новите компоненти? Много несериозно ми звучи всичко това.На XP мястото ѝ е едно - в залата на "славата" на компютърните системи. Каквато боза беше тя, такива бози ни и чакат за напред, но по-технологично нови!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Технологиите се развиват, системите също. XP просто вече не може да даде кой знае какво. Самата тя не е писана и не е правена за многоядрени процесори. ..

...Лошото е, че в мнго фирми от десетилетие не е сменян  хардуерът и той не може да отговори на изискванията на новите ОС за "гладка" работа. А освен ОС а тия машини работи и софтуер, който или не тръгва или създава проблеми със запускането му в новите среди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 е недоразумение тотално ,те за това прибързаха с разработката на 9 .Ще мина изцяло на Линукс като си оправят проблема с флаша и хардуерната поддръжка от към драйвери.ХР ще си се ползва още дълго време ,някои потребители просто все още са със стар хардуер и малкия Джам им покрива потребителските изисквания,това че няма поддръжка на ъпдейти не им е проблем.Те и без това повечето са пиратки и не ползват обновления.За Линукс в държавната администрация е кауза пердута понеже има голям отпор от Майкрософт ,а и тези които ще го използват ще им трябва време да свикнат,което си е загуба на пари.Бях чел някъде ,че България плаща ежегодно 100 милиона за лицензии на Стъкларите/до колко е вярно не знам / но е много пара .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 е недоразумение тотално ,те за това прибързаха с разработката на 9 .

Не мисля че е недоразумение, ами продължение на модела Vista-7. Пускат версия с цел сондаж на мнение и с директна идея да изкарат бързо наследник който да удовлетворява мнозинството. Вижте как Vista срещна голям отпор, но когато дойде 7, мнозина директно го взеха без възражения, въпреки, че разликите не са космически, особено с последните ъпдейти. Очаквам много същата работа и с 9ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При ХР, ако ти "забие" дадена програма и забива целия Win и тогава само Ctrl+Alt+Del оправят нещата, а доста често и само F13. При 7 няма такава работа - и да забие някоя програма можеш спокойно да продължиш да си работиш. Това е нещото, което мен ме отказа завинаги от ХР-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то 7-цата няма да претърпи,та камо ли XP.Колкото и да не им харесва на някои бъдещето е 8 и 9 , ще се сбогуваме завинаги с познатия интерфейс на XP а и на 7 през 2020 год. Все пак има още време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване