Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да редактирам сорс кода на определена страница в Wordpress ?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да добавя този таг <meta name="robots" content="noindex,nofollow">

за да деиндексирам от гугъл резултатите, определени страници от wordpress сайта ми.

но никъде не мога да намеря редакция на кода като се ровя в wordpress.

Не съм много технически умел, а и програмирането не ме кефи хич, но трябва да ги забраня тези страници да се индексират от гугъл. 

Не съм сигурен дали с плъгини ще стане качествено, за това искам да е директно с кода. 

Играх си и с robots.txt файла, ноне се получи по незнайни за мен причини. 
Ето го целия файл контент.

User-agent: *

Disallow: /*post_id=506
Disallow: /*post_id=380
Disallow: /*post_id=378
Disallow: /*post_id=376
Disallow: /*post_id=372
Disallow: /*post_id=369
Disallow: /*post_id=353
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/plugins/
Disallow: /wp-content/cache/
Disallow: /wp-content/themes/
Disallow: /wp-login.php
Disallow: /wp-register.php
Disallow: /*.pdf$
Disallow: /*.swf$

Sitemap: http://savetizasresh.../sitemap.xml.gz

Гледах го в един сайт, че УЖ така трябва да го напиша, но като търся в гугъл по ключови думи, пак ми излизат страниците. (изчакал съм време - дни. Ако някой мисли че не е минало време докато гугъл го craw-не ) 

Благодаря, дано някой разбере какво имам в предвид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си разширението WordPress SEO и виж там какви настройки може да направиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в по-новите WP си има вграден редактор на код.

И не си мислете, че като пишете думи като craw-не сте атрактивни. аз например не знам какво означава и няма да отварям речник по повода :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в по-новите WP си има вграден редактор на код.

И не си мислете, че като пишете думи като craw-не сте атрактивни. аз например не знам какво означава и няма да отварям речник по повода :)

Няма за отделните страници или аз поне  не знам къде да го намеря. (има редактор на кода за темата) но на мен ми трябва за отделните страници. 

Свали си разширението WordPress SEO и виж там какви настройки може да направиш.

Имам го. От тези настройки ли трябва да направя нещо ?

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във WP не можеш директно да пипаш HTML страниците. За да направиш SEO на сайта и каквото и да било има така наречените Widgets и Plugins. Може да си играеш със CSS файла или файловете като за тази цел е задължително да си направиш Child Theme.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във WP не можеш директно да пипаш HTML страниците. За да направиш SEO на сайта и каквото и да било има така наречените Widgets и Plugins. Може да си играеш със CSS файла или файловете като за тази цел е задължително да си направиш Child Theme.

Child Theme нещо като back up ли е или по скоро огледална тема по която да редактирам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е като Backup. 

Child темата е наследник на основната тема във WP. Чрез Child темата може да правиш промени по сайта без да правиш промени в основаната тема. Освен това при update на основната тема или при update на WP версията няма опасност да ти се разбърка подредбата на сайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е като Backup. 

Child темата е наследник на основната тема във WP. Чрез Child темата може да правиш промени по сайта без да правиш промени в основаната тема. Освен това при update на основната тема или при update на WP версията няма опасност да ти се разбърка подредбата на сайта.

Аха ОК, а може ли да кажеш от къде да си направя child тема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го правя с помощта на плъгин -  Orbisius Child Theme Creator

OK мерси -  ще си поиграя малко с него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване