Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте основа за реализация на една идея.

speceffect

Препоръчан отговор

Така. Започвам с това, че идеята не мога да споделя с подробности. 

В общи линии, трябва ми да направя WEB базирана програма, която да управлява сайт, със следните възможности:

- Да позволява създаване на потребителски акаунти;

- Всеки потребител да бъде пренасочван към собствено пространство на сайта, което сам да организира;

- Потребителите да могат да създават собствени страници;

- Потребителите да имат интегрирани пощенски кутии.

- Всички сесии да са надеждно защитени

Трябва ми някаква идея какво да ползвам за начало. Някоя отворена платформа. Останалите опции няма как да споделя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата ти е за тук : http://www.kaldata.com/forums/forum/106-phpperlpythonasp/

Иначе ще трябва да споделиш какви неща знаеш, за да може да ти се даде насока. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да изброя какво знам... Идеята е да се предложат някакви бази, а аз оттам нататък ще си бия главата. За момент мислех да ползвам платформа за социални мрежи, но не се покриват всички аспекти на заданието. Това някак си ми напомня повече модификация на user friendly CMS... Надявах се на някаква отворена платформа, някакво PHP или нещо подобно... Дори за момент си помислих, че може да се опитам с JAVA, но се опасявам, че ще върви тежко. От друга страна, със сигурност ще искам да има и версия  за мобилни устройства...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си навътре в нещата може да използваш някаква CMS. С WP може да стане просто ще трябва да си вземеш платена тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделих някои от насоките в проекта с колеги и на практика ми препоръчаха да използвам PHP и MySQL.

Дори голяма част от начина на реализация ми е известен. Сега опирам до това, мога ли да защитя самата услуга, поне за известно време, за да не може да се прави нещо подобно на друго място. Някой сблъсквал ли се е с тази част от реализацията на проекти? Или ще се наложи бързо и агресивно въвеждане, за да се заеме позиция(в този случай ще се наложи да търся спонсори и сътрудници)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделих някои от насоките в проекта с колеги и на практика ми препоръчаха да използвам PHP и MySQL.

Дори голяма част от начина на реализация ми е известен. Сега опирам до това, мога ли да защитя самата услуга, поне за известно време, за да не може да се прави нещо подобно на друго място. Някой сблъсквал ли се е с тази част от реализацията на проекти? Или ще се наложи бързо и агресивно въвеждане, за да се заеме позиция(в този случай ще се наложи да търся спонсори и сътрудници)?

Точно идеята не мисля че можете да защитите. Да не говорим че като такава тя е известна от доста време и се е прилагала и прилага на много места

П.П. Мисля че агресивния подход би бил по-разумен (ако искате да заемете някакъв дял от пазара)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз не съм видял нищо подобно, въпреки, че внимателно съм търсил(оформлението, което споменах тук, на практика няма връзка със самата идея, а е част от средствата за удобство при работа). Сега си спомних, че идеите не се защитават като авторско право. Тоест, губиш време за разработка на концепция и веднага могат да ти я откраднат... Имаше някаква врътка с NDA, но то е само временно, за екипа, който работи по проекта. Ще мисля. Най-вероятно ще разработя всичко, без основните услуги, а пълната функционалност ще трябва да се добави непосредствено преди пускане на сайта и заедно със съответните реклами. Как ще стане точно, не ми е много ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз не съм видял нищо подобно, въпреки че внимателно съм търсил. Сега си спомних, че идеите не се защитават като авторско право. Тоест, губиш време за разработка на концепция и веднага могат да ти я откраднат... Имаше някаква врътка с NDA, но то е само временно, за екипа, който работи по проекта. Ще мисля. Най-вероятно ще разработя всичко, без основните услуги, а пълната функционалност ще трябва да се добави непосредствено преди пускане на сайта и заедно със съответните реклами. Как ще стане точно, не ми е много ясно.

Потърсете какво беше GeoCIties (не е точно вашата идея, но е доста близо)

Потърсете какво е Oracle APEX, макар и да е развойна среда повтаря до голяма степен идеята ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не повтарят. Никъде не съм написал и ред, свързан със самата идея, тоест, с набора от основни услуги и начина на доставяне. Това, което съм пуснал е нещо, което по някакъв начин ще бъде вплетено в реализацията, но е твърде далеч от същността. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам лошия навик да пиша коментари без да чета подробно темата, за което се извинявам. Но мисля, че ето нещо, което е като твоята идея. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не повтарят. Никъде не съм написал и ред, свързан със самата идея, тоест, с набора от основни услуги и начина на доставяне. Това, което съм пуснал е нещо, което по някакъв начин ще бъде вплетено в реализацията, но е твърде далеч от същността. 

Без да знаем идеята не бихме могли да ви дадем съвети :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защитете я като полезен модел или си я патентовайте. Или за целта се свържете с фирма-изпълнител на регистрацията. Но! Ще ви е необходим ресурс за пориване на разходите! Така, че първо сондирайте за цени на въпросните услуги(като те включват държавните такси и тасите на упълномощената агенция(фирма))

http://www1.bpo.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=356

http://www.economy.bg/inovations/view/5237/Kak-se-patentova-izobretenie-v-Bylgariya

http://ipbasis.com/p/discussion/kak-noviyat-zakon-za-patentite-i-registraciyata-na-polezni-modeli-pomaga-na-biznesa/

И не на последно място седнете и ударете един калем +/- и вижте, дали можете да се справите самостоятелно (без кредитиране). А можете и само да я регистрирате, анонсирате и да чакате някой да я купи(идеята). Така, че това не е само техническа част - нея и подизпълнител може да ви я свърши. Основно се нуждаете от компетентна юридическа консултация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че опирам до моменти, в които ще трябва специализирана помощ - както правна, така и техническа, а не на последно място - финансова. Въпреки, че последното може и да реша самостоятелно, доколкото виждам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че опирам до моменти, в които ще трябва специализирана помощ - както правна, така и техническа, а не на последно място - финансова. Въпреки, че последното може и да реша самостоятелно, доколкото виждам. 

За техническа се замислете че ви трябва повече от един човек, специалисти по системи, бази данни, програмиране, уеб

За финансова - погледнете тази група в linkedin: https://www.linkedin.com/groups/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-20-8115886?gid=8115886&goback=.npe_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1_*1&trk=prof-groups-membership-logo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване