Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с 3g модем на Globul

Препоръчан отговор

Попринцип не ползвам 3джи модеми,но имам един дето се търкаля вкъщи,та като си взех лаптоп го инсталирах и тръгна,като ходихме на балкан го взех и не успях да го вържа към на приятелката ми лаптопа,защото видиш ли - този модел с този софтуер не поддържа уин 8,НО днес изгасна тока вкъщи и исках да поджиткам малко из нета докато дойде,та за моя изненада като го свързах изписа,че няма сим и мига в бърза червена светлина,проверих драйвърите и се оказа,че има един,който уин7 не може нито да инсталира,нито да намери и обнови,че да ми тръгне модема.

Въпроса ми е,дали може някой да ми даде съвет или да ми помогне,за да си го оправя,защото се надявах на този модем за напред за интернет...

Поздрави! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alcatel_x221L - аз уш ъпдейтнах от сайта на глобул,но нямаше промяна.

В дивайс мениджъра пише,че няма за : SM Bus Controller.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иска регистрация и пари,пробвах подобна също искаше пари.

След това инсталирах това : ЦЪК . 

За сега нищо,рестартирах лаптопа и пак нищо.

Сега не ми се занимава да унинсталирам програмката на модема и пак да я инсталирам,но утре ще го направя и ако има резултат или измисля нещо друго ще пиша,за да може ако някой друг има същия проблем да намери темата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иска регистрация и пари,пробвах подобна също искаше пари.

След това инсталирах това : ЦЪК . 

За сега нищо,рестартирах лаптопа и пак нищо.

Сега не ми се занимава да унинсталирам програмката на модема и пак да я инсталирам,но утре ще го направя и ако има резултат или измисля нещо друго ще пиша,за да може ако някой друг има същия проблем да намери темата. :)

Щом ти изписва, че няма СИМ карта провери дали в модема има Data карта. Понякога може и да се е разместила. Ако всичко е ок, тогава вече търси драйвери. Има вероятност и самия модем да се е повредил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти изписва, че няма СИМ карта провери дали в модема има Data карта. Понякога може и да се е разместила. Ако всичко е ок, тогава вече търси драйвери. Има вероятност и самия модем да се е повредил.

Може да е повредена и чипа на сим картата. Опитай да поставиш картата в мобилен апарат за да видиш дали ще ти се появи обхват. Ако се появи, значи сим картата е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше от драйвърите на лаптопа,уиндолса не можеше да ги инсталира,нито актуализира,но ги намерих ръчно,инсталирах и всичко заспа. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше от драйвърите на лаптопа,уиндолса не можеше да ги инсталира,нито актуализира,но ги намерих ръчно,инсталирах и всичко заспа. :)

Недей да разчиташ, че Windows сам ще се оправи. Трябва да го наглеждаш на всяка стъпка, в противен случай става каша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване