Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с wi-fi интернет

Препоръчан отговор

Привет приятели , имам някакъв проблем с интерната , Приятел държи кафето до нас  и ми даде преди доста време паролата да ползвам интернета  до онзи ден ... Когато рутера му правише някакви проблеми , той го смени даде ми паролата , обаче какво се оказа , всичко върви добре (ползвам уай-фай на телефона и на още един пс , без никакви проблеми) , обаче не и на лаптопа.Интернета там е ужасно бавен , едвам едвам зарежда гугъл , да не говорим за фейсбук и други сайтове .  Лаптопа ми е COMPAQ C500 стар лаптоп използвам го само за интернет , та моля ви да ми кажете какво мога да правя махнах си старата антивирусна , защото си мислих ,че е от нея и не се оправи .. Преди не ми правише този проблем , само на лаптопа ми е толкова бавен.Благодаря предварително и да спомена ,че имам драйвъри за уай-фай ,но ако може да ми дадете някой да пробвам с други , защото аз не намирам такива .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчистете кеша на браузъра,с който отваряте страниците в интернет.

Сега ще пробвам без успех .. обаче направих тест на скороста и пинга с speedtest.com имам 560 пинг на лаптопа а на настолния имам 5 пинг ... на какво се дължи това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам просто , как единия ми компютър ще работи без проблем а на лаптопа изобщо интернета  е под всякаква критика ... Преинсталирах лаптопа същата работа ... Моля ако някой знае нещо по въпроса , да казва ще изчакам и още отговори . БЛАГОДАРЯ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам просто , как единия ми компютър ще работи без проблем а на лаптопа изобщо интернета  е под всякаква критика ... Преинсталирах лаптопа същата работа ... Моля ако някой знае нещо по въпроса , да казва ще изчакам и още отговори . БЛАГОДАРЯ!

Пробвай да смениш канала на рутера, старите лаптопи по добре се държат на ниските канали.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

Инсталираш си на телефона тази програма, тя е безплатна и с нея поглеждаш на кой канал е настроен рутера на приятеля ти.

След това го помоли да смени канала, да е някъде в началото, но гледаш да няма голяма навалица на този канал.

http://cyberrabbits.wordpress.com/2010/01/18/how-to-make-wifi-booster-antenna/

На горния адрес са дали бърз и евтин начин за направа на усилвател на сигнала с помощта на рефлектор.

Като горния проект съм правил и аз и наистина има ефект.

Намерих и друг начин също много хитър

http://maxeffect.bg/blog/2011/08/%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5-wifi-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B8/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ти е модела на лаптопа просто не знам какво очакваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване