Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гледане на филми от компютър към телевизор

Препоръчан отговор

Здравейте,имам лсд лед телевизор LG,и домашно кино към него,та въпроса ми е какви кабели трябва да взема,и как да ги свържа за да мога да гледам филми  на телевизора,който съм свалил на компютъра, и да се чува през домашното кино

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквито изходи имаш от компютъра и съвпадащите им входове в телевизора и озвучителната система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко съм бос в телевизорите,ще ви дам линкове към тях   http://www.lg.com/tn_en/home-cinemas/lg-HT356SD   http://www.lg.com/bg/televizori/lg-42LD750-lcd-televizor     доколкото знам на телевизора е HDMI кабела,ето я и античната дъна платка на тази щайга   http://www.scribd.com/doc/49336664/Premium-Mainboard-D2151-A1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако компютърът има HDMI, то ще може да се свърже чрез HDMI кабел с телевизора. За звука ще трябва такъв кабел http://vikiwat.com/userfiles/productimages/2020/product_large_35292.jpg (черното се връзва в зеленото на компютъра, червеното и бялото към домашното кино).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свързваш домашното кино към компютъра със такъв кабел 2RCA to 3,5mm, а компютъра със телевизора чрез HDMI или VGA :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а как мога да направя чрез флашка,прес телевизора да се чува звук през домашното кино?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато бъркаш тази "каша" с аналогови и цифрови кабели няма да постигнеш много нещо.

Докато бъркаш тази "каша" с аналогови и цифрови кабели няма да постигнеш много нещо.

Снимай ми задните страни на домашното кино и телевизора. Щом имаш HDMI входове всичко е много просто. Ако киното ти има HDMI то връзваш компа там и от киното още един такъв към тв-то и си готов. Друг вариант: връзваш компа с тв-то през HDMI и от тв-то един звуков кабел оптика или цифров към уредбата и отново си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а как мога да направя чрез флашка,прес телевизора да се чува звук през домашното кино?

Домашното ти кино нали има вход за флашка? Ползвай го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Здравейте! Дано да съм уцелил темата, защото постнах проблема в друга, която май не беше точната по въпроса... Имам проблем с връзка чрез WiFi Direct. По принцип си гледам филмите от външен HDD, закачен за телевизора, или от домашното кино, или от лаптопа чрез HDMI, но някак ми се ще да ползвам WiFi Direct, още повече, че разполагам с него в техниката, която притежавам. Телевизорът е Sony KDL-55W905A, а лаптопа - VSF1521V1EB с Windows 8.1 Enterprise. Не ползвам вградения WiFi модул, а съм инсталирал външен донгъл TP-LINK, който ми позволява два пъти по голяма скорост на предаване. Картата в донгъла е Realtek RTL8192CU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter, за който прочетох в спецификацийте, че поддържа WiFi Direct (вградената в лаптопа е Broadcom BCM43412, но съм я спрял, а и с нея пробвах, но не стана). Така и не успях да ги свържа, обаче. Може би трябва някакъв специфичен софтуер за OS, или за донгъла, не знам. Ако някой знае нещо по въпроса, ще се радвам да сподели. Оценявам всякаква помощ. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване