Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Записване на Win7 от бутващо CD на бутваща флашка

MoH7aH4o

Препоръчан отговор

Здравейте,

първо искам да се извиня, ако съм объркал раздела. Та някой може ли да ми каже, как от бутващото ми цд, което е с уиндоус 7, мога да го запиша на бутващата флашка. Искам да направя тази гимнастика, защото на настолният комп на приятелката ми цд-то не иска да бутва... като е пуснат уиндоуса и сложа диск си го чете, но като тръгна да бутвам през него не иска, седи на черен екран с мигащ курсор и нищо повече,  така за няколко минути и ми дава да стартирам ОС нормално или уиндоус да открие и поправи грешките. Гледах дали цд-то е вързано както трябва.. сменях кабелите му и проблема си остана. Не съм опитвал да преинсталирам драйверите на цд-то поради простата причина, че компа до такава степен е омазан и буквално неможе нищо да се прави на него освен да седя и да зяпам десктопа по 10мин докато се сети да отвори това, което съм му задал, като задачка :Д. Този проблем разбира се го прави, защото няма грам място на дял Ц, чистих ненужните неща освободи се  някво място и живна малко, но има в някои папки на Ц ми дава, че има 4ГБ заето място, а пък като я отворя ми дава, че е празна и няма нищо в папката... дадох да се виждат скритите файлове, но резултата си е същият и поради това, че ми писна да седя и да чакам, като ненормален за да направя едно просто нещо, като да вляза в интернет или да си пусна някой филм искам направо да го преинсталирам. Просто нямам ISO файла на уиндоуса, който имам на диск на самият ми комп, а пък като тръгна да правя бутваща флашка с ULTRAISO  и като дам да отворя iso файла, който трябва да се запише на флашката от диска не открива, нито един файл, като такъв(нормално след, като вече диска е направен като бутващ..) та интересува ме имало някакъв метод или програмка, с която мога от диска да прехвърля уина на флашката и тя да бутва същевременно с тези файлове... ако е от значение цд-то е двуслойно, а пък  флашката ми е 8ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвайте програма от типа на BurnAware Free за да свалите iso изображението на твърдия си диск, и Windows USB DVD Download Tool за да създадете бутващата флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да откачите вашето DVD и да го закачите на компютъра, където ще инсталирате ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да откачите вашето DVD и да го закачите на компютъра, където ще инсталирате ОС.

Което е по-лесния вариант и спестява гимнастиките които съм изброил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оп извинявам се, че пуснах темата без да прегледам хубаво програмата UltraISO. Самата програма има възможността да зареди направо файловете от диска и след това  да ги прехвърли на флашката и да я направи бутваща... Сега, след като я поразгледах още намерих, че може и от диска да се извлече ISO файл..

Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което е по-лесния вариант и спестява гимнастиките които съм изброил.

Е то не е лошо да има и бутваща флашка. По удобно е, а и дисковете се надраскват с течение на времето. Аз имам и двата варианта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да мина ми през ума да направя това нещо, но не ми се разкачаше цд-то от лаптопа, понеже още е в гаранция и ако случайно ми опре да го нося на сервиз да не ми измрънкат от там, че е отварян и да ми кажат, че гаранцията не важи вече, понеже в нашата мила родина хората са толкова разбрани та може да се очаква всичко...

А друго, за което искам да попитам е, флашката задължително ли трябва да е форматирана, като FAT32, защото моята съм я форматирал, като NTFS за да мога да качвам по - големи файлове наведнъж, а не да ги правя на няколко по - малки на размер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да мина ми през ума да направя това нещо, но не ми се разкачаше цд-то от лаптопа, понеже още е в гаранция и ако случайно ми опре да го нося на сервиз да не ми измрънкат от там, че е отварян и да ми кажат, че гаранцията не важи вече, понеже в нашата мила родина хората са толкова разбрани та може да се очаква всичко...

Ако е DVD на лаптоп няма да може да го закачиш на друга машина ако нямаш контролер. Остава ти варианта с флашката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А друго, за което искам да попитам е, флашката задължително ли трябва да е форматирана, като FAT32, защото моята съм я форматирал, като NTFS за да мога да качвам по - големи файлове наведнъж, а не да ги правя на няколко по - малки на размер...

Няма значение, програмата автоматично ще я форматира в нужната файлова система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Emokostov имам контролер...  techmaniac  сега ще видим какво е станало...

Благодаря на всички и след малко ще пиша какъв е резултата :)

Е то е ясно, че ще оправиш нещата, така че стискаме палци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче изникна проблем. когато тръгне да бутва дава, че зарежда файловете на уиндоус и излиза синият екран с цветенцата и курсора и нищо повече, седи до там и нищо... на какво може да се дължи това.

Оп тръгна, просто си му трябвало време да си зареди нещата.. уж тръгна да инсталира файловете и пак запецна... върна отново отначало да инсталирам уина махнах флашката и се опитах да подкарам цд-то тръгна уж и ми даде пък финализиране на уина... нещо се бъгна яко тоя комп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване