Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Писане на еврейски език

The Good Old TIme

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !

Искам да копирам няколко текста от една Библията, която ми дадоха онлайн, която изглежда е на еврейски език. Влезнах в интернет и потърсих преводачка, да преведа текста от иврит на английски например, намерих няколко преводачки, но като влезнах в тях и копирах текста от Библията и го поставих в преводачките, думите вместо да излезнат, така, както са написани в Библията, на същият език, излезнаха със символи. Не знам защо, не мога да ги копирам и да ги поставя, че да излизат така, както са си, а не със символи.

Имате ли представа дали мога да направя нещо по въпроса, че да не излизат символи, а като копирам текста и го поставям някъде да излиза така, както си е написан в Библията на еврейски ?

Като копирам стиховете от Библията и ги поставя някъде, в момента, ето какви символи излизат, вместо текста:

➇

✚➦×➐ ✞➬➯➒ ➺
↕Û➫×➒Ý➶➝➞❊÷Ý↕ ➒ùò❇→✯➜ê➣Ñ
➼❰➩Ï➺ØÑ➯ ➠↕ ï❚➫➼➒Ð✃❴↕ Ñ
➯ Ï➺➨Ñ➙ ➯ Û➒ ÿ➔ ➯ Ó✫↕❅❐➝❳➧➵➣Ñ
➩ ✡ Þ❇↕➒↔➶◗➩ ➧➵➣Ñ
➐ÝÞ➩ ➌➒↔➶➚→ ➢➤➌◗➒ ➇
➙ ➝↔➜❫↕✃➯ ➾➯ ➈❾á
➉➧ÿ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички !

Искам да копирам няколко текста от една Библията, която ми дадоха онлайн, която изглежда е на еврейски език. Влезнах в интернет и потърсих преводачка, да преведа текста от иврит на английски например, намерих няколко преводачки, но като влезнах в тях и копирах текста от Библията и го поставих в преводачките, думите вместо да излезнат, така, както са написани в Библията, на същият език, излезнаха със символи. Не знам защо, не мога да ги копирам и да ги поставя, че да излизат така, както са си, а не със символи.

Имате ли представа дали мога да направя нещо по въпроса, че да не излизат символи, а като копирам текста и го поставям някъде да излиза така, както си е написан в Библията на еврейски ?

Като копирам стиховете от Библията и ги поставя някъде, в момента, ето какви символи излизат, вместо текста:

➇

✚➦×➐ ✞➬➯➒ ➺
↕Û➫×➒Ý➶➝➞❊÷Ý↕ ➒ùò❇→✯➜ê➣Ñ
➼❰➩Ï➺ØÑ➯ ➠↕ ï❚➫➼➒Ð✃❴↕ Ñ
➯ Ï➺➨Ñ➙ ➯ Û➒ ÿ➔ ➯ Ó✫↕❅❐➝❳➧➵➣Ñ
➩ ✡ Þ❇↕➒↔➶◗➩ ➧➵➣Ñ
➐ÝÞ➩ ➌➒↔➶➚→ ➢➤➌◗➒ ➇
➙ ➝↔➜❫↕✃➯ ➾➯ ➈❾á
➉➧ÿ

Каква ос ползвате и какъв броузер

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква ос ползвате и какъв броузер

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ

Извинявайте, но не знам какво точно е "ос (операционна система)", в смисъл къде да проверя, не знам, коя "ос" ползвам.

Използвам "Google Chrome".

Този текст, който ми цитирахте туко-що става при мен, като го копирам и поставя ми излиза, точно така, както ми го копирахте. Да не би езика от Библията, който чета да е по-различен от този, не знам.

Ще ви дам линк за Библията, ако имате жлеание да видите, отидете по-надолу на Книгата, където започва Писанието - имената на книгите от Библията, главите, стиховете и ако искате пробвайте да копирате някой стих и да го поставите някъде да видим дали и на вас като на мен ще ви изписва символи, а не същият текст, който го има в Книгата ?

Това е Книгата - http://www.ericlevy.com/Revel/Bible/HebrewOT.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но не знам какво точно е "ос (операционна система)", в смисъл къде да проверя, не знам, коя "ос" ползвам.

Използвам "Google Chrome".

Този текст, който ми цитирахте туко-що става при мен, като го копирам и поставя ми излиза, точно така, както ми го копирахте. Да не би езика от Библията, който чета да е по-различен от този, не знам.

Ще ви дам линк за Библията, ако имате жлеание да видите, отидете по-надолу на Книгата, където започва Писанието - имената на книгите от Библията, главите, стиховете и ако искате пробвайте да копирате някой стих и да го поставите някъде да видим дали и на вас като на мен ще ви изписва символи, а не същият текст, който го има в Книгата ?

Това е Книгата - http://www.ericlevy.com/Revel/Bible/HebrewOT.pdf

От това, коет о сте дал не може да се копира текст. Пробвайте от тук : http://www.academic-bible.com/en/online-bibles/biblia-hebraica-stuttgartensia-bhs/read-the-bible-text/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това, коет о сте дал не може да се копира текст. Пробвайте от тук : http://www.academic-bible.com/en/online-bibles/biblia-hebraica-stuttgartensia-bhs/read-the-bible-text/

Може ли да ви попитам защо не може да се копира, каква е причината ?

И дали имате представа дали Библията, която бях ви дал е на същият език на който език е Библията за която ми дадохте линк ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ви попитам защо не може да се копира, каква е причината ?

И дали имате представа дали Библията, която бях ви дал е на същият език на който език е Библията за която ми дадохте линк ? 

Причинате да не може да се копира е PDF. При създаването му е зададено това ограничение или е зададена странна кодировка или е ползван нестандартен шрифт.

Да, аз виждам това във вашия файл:

org.png

A това на страницата, която ви предложих

new.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм ви много за труда и вниманието, което ми обърнахте и положихте за мен !

БОГ да ви благослови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване