Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как точно работи ebay?

PorKi

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали на някой му се занимава да обясни как стоят нещата в ebay?

Регистрираш се, после и в paypal с твоята mastercard например.

После гледам, че има някакви наддавания и прочие.

Например: Харесал съм някой телефон и искам да го взема. Трябва да наддавам за него докато не спечеля или?

След като спечеля на момента ли се плаша чрез paypal или след като продукта пристигне?

Не съм наясно как работи сайта точно. Ще се радвам някой да обясни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

това за което говориш за търгове. Един търг минава по правилата, че се дава краен срок, а далият най-висока цена към края, то той печели търга и негова е предлаганата вещ.

Но eBay не е само това. Там има как да се предлагат и взимат неща (вещи), които са с предварително поставена цена.

Има достаъчно филтри с които да окажеш какво точно търсиш, както и начина на плащане, дори дали търсиш безплатна доставка им не.

*При платена доставка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО провери дали такава се предоставя до България! За безплатните почти сигурно ще има, около 95% от офертите, но все пак не винаги. При безплатните доставки до България обикновено отнема около 2 седмици, до към месец!!! Имай го в предвид!

Ако ползваш доставка от Китай или друга страна, която не е членка на Европейският Съюз, при превишаване на определен лимит, може да си имаш работа с митниците и допълнителни такси за освобождаване на стоката от митницата. Не е задължително, но е възможно!

Платената доставка се таксува допълнително над обявената цена за продан (или достигнатата при наддаването по време на търга).

Може да изглежда сложно или объркано, но ако внимаваш, то може да си купиш доста изгодни и евтини неща, при това без допълнителни разходи.

Поздрави и успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

това за което говориш за търгове. Един търг минава по правилата, че се дава краен срок, а далият най-висока цена към края, то той печели търга и негова е предлаганата вещ.

Но eBay не е само това. Там има как да се предлагат и взимат неща (вещи), които са с предварително поставена цена.

Има достаъчно филтри с които да окажеш какво точно търсиш, както и начина на плащане, дори дали търсиш безплатна доставка им не.

*При платена доставка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО провери дали такава се предоставя до България! За безплатните почти сигурно ще има, около 95% от офертите, но все пак не винаги. При безплатните доставки до България обикновено отнема около 2 седмици, до към месец!!! Имай го в предвид!

Ако ползваш доставка от Китай или друга страна, която не е членка на Европейският Съюз, при превишаване на определен лимит, може да си имаш работа с митниците и допълнителни такси за освобождаване на стоката от митницата. Не е задължително, но е възможно!

Платената доставка се таксува допълнително над обявената цена за продан (или достигнатата при наддаването по време на търга).

Може да изглежда сложно или объркано, но ако внимаваш, то може да си купиш доста изгодни и евтини неща, при това без допълнителни разходи.

Поздрави и успех!

да попитам, примерно наддавам за някой телефон.
Например iphone 5 и пише, че телефона може да се използва с всякакви сим карти.
Има ли вероятност за измама? Например да спечеля търга и да ми вземе парите за търга от акаунта и като пристигне телефона да е прецакан?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Поздрави и успех!

Благодаря и на мен ми помогна!;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да попитам, примерно наддавам за някой телефон.

Например iphone 5 и пише, че телефона може да се използва с всякакви сим карти.

Има ли вероятност за измама? Например да спечеля търга и да ми вземе парите за търга от акаунта и като пристигне телефона да е прецакан?

Шанс за измама винаги има. Няма перфектна система или перфектна защита. Нито има най-добросъвестен продавач, нито най-коректен.

Но и eBay има система за оценяване на продавачите. Виж конкретният рейтинг и оценка каква е. Ако е положителна, то най-вероятно няма за какво да се притесняваш. Горното беше повече да те стресна. наистина, едно 60-70% в eBay са добросъвестни продавачи.

Просто следи внимателни рейтингите им, нагласяй си внимателно филтрите на търсене според желанията, страната и финансовите възможности и всичко ще е ОК (в 90-95%).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос.Регистрацията ми в Ибей е с адрес в Англия(заради Гъбко) и я ползвам само за пазаруване.Искам сега да направя продажба,но при листването на обявата не ми дава възможност да посоча,че изпращам от БГ.Проблем ли ще е ако в обявата е посочено,че се изпраща от адреса в Англия,а всъщност изпращането е от БГ?И още един въпрос-Има ли някаква гранична сума,над която ще се задържи пратката/колета на митниците в Англия и ще ангажира получателя с допълнителни действия?

Като се замисля,при изпращането никъде няма да е посочена цената на която е закупена стоката,така че май вторият въпрос отпада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос.Регистрацията ми в Ибей е с адрес в Англия(заради Гъбко) и я ползвам само за пазаруване.Искам сега да направя продажба,но при листването на обявата не ми дава възможност да посоча,че изпращам от БГ.Проблем ли ще е ако в обявата е посочено,че се изпраща от адреса в Англия,а всъщност изпращането е от БГ?И още един въпрос-Има ли някаква гранична сума,над която ще се задържи пратката/колета на митниците в Англия и ще ангажира получателя с допълнителни действия?

Като се замисля,при изпращането никъде няма да е посочена цената на която е закупена стоката,така че май вторият въпрос отпада.

Нали, като пращаш пакета посочваш какво има в него, и ако е стойностна го застраховаш. Като пристигне в Англия, преценяват дали трябва да се обмити,в Европа стоки с цена по високи от 350€ се обмитяват.Така , че може да си има проблеми получателя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шанс за измама винаги има. Няма перфектна система или перфектна защита. Нито има най-добросъвестен продавач, нито най-коректен.

Но и eBay има система за оценяване на продавачите. Виж конкретният рейтинг и оценка каква е. Ако е положителна, то най-вероятно няма за какво да се притесняваш. Горното беше повече да те стресна. наистина, едно 60-70% в eBay са добросъвестни продавачи.

Просто следи внимателни рейтингите им, нагласяй си внимателно филтрите на търсене според желанията, страната и финансовите възможности и всичко ще е ОК (в 90-95%).

Само да добавя, че продавач, на който си дал негативен рейтинг, може да се оплаче от теб. Особено ако рейтингът му до момента е предимно позитивен - може да има последици за теб. С това не трябва да се злоупотребява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали, като пращаш пакета посочваш какво има в него, и ако е стойностна го застраховаш. Като пристигне в Англия, преценяват дали трябва да се обмити,в Европа стоки с цена по високи от 350€ се обмитяват.Така , че може да си има проблеми получателя

От кога в Европейски съюз стоките подлежат на обмитяване. Ако си купиш кола от Германия и си я закараш в Англия или България дали ще платиш мито ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От кога в Европейски съюз стоките подлежат на обмитяване. Ако си купиш кола от Германия и си я закараш в Англия или България дали ще платиш мито ?

Колегата по-горе нещо не му е актуална информацията - когато стока се мести в рамките на ЕС се говори не за внос, а за вътреобщностно придобиване. Ако купиш нещо от битака на Димитровград - на влизане в София ще плащаш ли мито ???

858bc775bde8817ff2c8f586a71609a5.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете това за обмитяването.Първият ми въпрос е по-важен.Ако някой знае...

Виж, такива гимнастики не съм правил...

Защо не пробваш да си смениш първо адреса в профила и после да пуснеш обявата? А после, като искаш да поръчваш през тези "заради Гъбко" ли квито са там, та като поръчваш пак да си смениш адреса на България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване