Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Образование в чужбина и струва ли си ?

Препоръчан отговор

Здравейте,
може би ви е писанло от тези теми за това какво и къде трябва да се ориентира да учи един бъдещ студент,но все пак за мое добро се надявам да получа съвети :) . Уча първа година в Югозападен университет "Неофит Рилски" (доста лош избор осъзнавам го),но реших още преди да завърша гимназията,че искам да уча магистратура в чужбина.Планът ми е следният - да отида на някоя и друга бригада,след което  припечелените пари да ползвам като начален капитал за образованието си за чужбина.Дотук добре,но плановете са ми малко рисковани и колкото и да съм готов да поема този риск,все пак реших да се допитам до вас какво мислите по въпроса и струва ли си да получа образование в чужбина? Също така съм се насочил засега към Дания и бих желал да получа съвети по това отношение и с радост бих чул и мнението ви и за други университети в Европа.Благодаря предварително !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал какво искаш да учиш. Преди да правиш подобни изпълнения може да проучиш нещата как стоят работите в Дания, колко ще ти струва обучението и т.н. Да не говорим, че трябва да си научил и езика. Никой няма да губи време да ти обяснява или повтаря.

Ако искаш наистина да научиш нещо и да се занимаваш с него може дори и без университет да го направиш.

За образованието в Дания нищо не мога да кажа. В България все още се намират добри преподаватели, но на много места нещата са отчайващи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал какво искаш да учиш. Преди да правиш подобни изпълнения може да проучиш нещата как стоят работите в Дания, колко ще ти струва обучението и т.н. Да не говорим, че трябва да си научил и езика. Никой няма да губи време да ти обяснява или повтаря.

Ако искаш наистина да научиш нещо и да се занимаваш с него може дори и без университет да го направиш.

За образованието в Дания нищо не мога да кажа. В България все още се намират добри преподаватели, но на много места нещата са отчайващи.

Това за учителите отодавна го знам.

По географя,физическо и история преподователите са ми някакви комплексари дет си го изкарват на нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви кажа да проучите първо какви работни позиции се търсят и кои са най заплатени .Харесайте си професия която е най високо платена да речем политик или криминална полиция завършете това  е пример само .

Много е важно като завършите да почнете високо платена работа и да станете стабилен мъж, който не се притеснява днес да похарчи парите за  един апартамент .Не е казано , че след години няма да се промени търсенето на кадри и заплащането , но като учите по 4 5 години го правете с разсъдък.Жал ме е за неуспелите вишисти , но живота е гатанка нищо не се знае пожелавам ви успех и умната.Надявам се ме разбрахте на къде бия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че съм се отнесъл така и дори не съм споменал специалността си.Уча Международни икономически отношения.Сметнах че тази специалност може би наи-много ще ми се напасне за друга държава.Относно езика - добре съм с Английския и някъде четох че ж различните държави се предлагат лекции и обучение на Английски език.Също така прегледах сайта на Интеграл за университетите,но не вярвам особено на тези реклами,Знаете как е,в сайта на определения университет изкарват сичко розово и едва ли не само да се запишеш и после никакви проблеми учене работа.Да ама не. Аз не мисля че нещата стоят точно така и затова се опитвам да събера още информация тъй като имам още около 3 годинки и искам да съм подготвен до някаква степен.Ровя се по интернет допълнително,но все пак реших да се допитам и до хората тук за мнения.

Ще ви кажа да проучите първо какви работни позиции се търсят и кои са най заплатени .Харесайте си професия която е най високо платена да речем политик или криминална полиция завършете това  е пример само .

Много е важно като завършите да почнете високо платена работа и да станете стабилен мъж, който не се притеснява днес да похарчи парите за  един апартамент .Не е казано , че след години няма да се промени търсенето на кадри и заплащането , но като учите по 4 5 години го правете с разсъдък.Жал ме е за неуспелите вишисти , но живота е гатанка нищо не се знае пожелавам ви успех и умната.Надявам се ме разбрахте на къде бия.

Наистина ценен съвет.Благодаря много. Аз не споменах специалността си по-горе затова мисля да се поправя,уча Международни икономически отношения,като проучих че при магистратурата можеш да кандидатстваш и по специалност,близка до твойта.Та тъй като съм икономически отношения мога да намеря доста професии и ще послушам съвета ви за това какви кадри се търсят и какво и да запиша тогава. Наистина желая да се развия и не съм от хората,които искат да пропилеят студентските си години в забавления,тъй като осъзнавам че сега е периодът,в който се взимат едни от най-важните решения в живота.Затова желая тези решения да са правилни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се извинявай, просто е нужна повече информация ;). Имай в предвид, че МИО е доста широко като  понятие и след това ще трябва допълнително да си избереш област в която да специализираш. За Университетите в чужбина оставям мнение да кажат колеги, които са запознати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване