Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да свържа звука на телевизора с колонките на ДВД-то

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам знаещите как да свържа звука от телевизора с колонките от двд-то. Телевизора е LG. Прилагам и снимки от гърба на телевизора и двд-то. Снимките са изрязани калпаво но се виждат всички изходи и входове на устройствата.

post-353085-0-04578700-1411111133_thumb.

post-353085-0-40507900-1411111569_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам знаещите как да свържа звука от телевизора с колонките от двд-то. Телевизора е LG. Прилагам и снимки от гърба на телевизора и двд-то. Снимките са изрязани калпаво но се виждат всички изходи и входове на устройствата.

Привет, за съжаление ти е доста старичко ДВД-то защото не виждам входове нито за оптика нито за цифров аудио кабел, което е доста странно. При това положение единственото, което можеш да направиш е следното: купуваш кабел, който от единия край е като този на снимката на ТВ-то маркиран на входа  IN AV 2  /трите разноцветни жака/ и"връзваш" ДВД-то на отворите маркирани с "IN" а на ТВ-то ползваш посочения отвор.Този кабел явно от единия край е жак но от другата страна трябва да е чинчове Ползваш само чинчовете оцветени с бяло и червено като внимаваш да не ги кръстосаш. Спираш звука на ТВ.то и слушаш само от ДВД-то. Имай предвид, че сигнала от този кабел е аналогов и няма да ти възпроизвежда съраунд звук. Ще го слушаш само стерео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости.....................
Взимаш си един кабел стерео жак-чинч. Стерео жака вкарваш в ИЗХОДА за слушалки на телевизора, а двата чинча в ДВД-то където пише AUX IN!

Привет, за съжаление ти е доста старичко ДВД-то защото не виждам входове нито за оптика нито за цифров аудио кабел, което е доста странно. При това положение единственото, което можеш да направиш е следното: купуваш кабел, който от единия край е като този на снимката на ТВ-то маркиран на входа  IN AV 2  /трите разноцветни жака/ и"връзваш" ДВД-то на отворите маркирани с "IN" а на ТВ-то ползваш посочения отвор.Този кабел явно от единия край е жак но от другата страна трябва да е чинчове Ползваш само чинчовете оцветени с бяло и червено като внимаваш да не ги кръстосаш. Спираш звука на ТВ.то и слушаш само от ДВД-то. Имай предвид, че сигнала от този кабел е аналогов и няма да ти възпроизвежда съраунд звук. Ще го слушаш само стерео.

Входове има! Съраунд-а може да го издокара от ДВД-то, това да му е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пъхаш кабелите където пише аудио и пробваш, ако не стане пъхаш в другите дупки и пак пробваш. Не знам какво ти е двд-то, но моето също е доста старо и за да използвам колонките трябва да го пусна на "AUX" режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си един кабел стерео жак-чинч. Стерео жака вкарваш в ИЗХОДА за слушалки на телевизора, а двата чинча в ДВД-то където пише AUX IN!

Дали са глупости не знам но....не ми се започва отново една тема, която се оказа, че изобщо не е за масовите потребители на този форум!!! Няма да навлизам в понятия като съпротивления, чувствителност и т.н. Ако ти е напълно безразлично какъв звук търсиш направи точно тази глупост с изхода за слушалките но ако имаш претенции към качеството на звука то направи както казвам. Ако беше без значение кой изход за какво е то производителите щяха да правят само по един изход и всеки щеше да си "ръга" кабела, който му трябва в едни и същи отвор!!! Хайде малко да мислим преди да предлагаме компромисни решения!

Съраунд друг път!!!!! Вече писах, че съраунда е ЦИФРОВ сигнал а с чинчове предаваш само АНАЛОГОВ!!!!Да го обяснявам ли по-подробно или вече го проумяваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      За расата на риптилите на земята!
      https://www.facebook.com/watch/?v=2906288949467419
      Системата за намаляване на човечеството
      https://www.facebook.com/jina97/posts/3303034073049180?notif_id=1591738684663051&notif_t=close_friend_activity
      Руските ВКС в Италия
      https://www.youtube.com/watch?v=HSVpMuMh_KE
    • от chilly2
      Здравейте, искам да си купя нови слушалки, но не знам точно какви.
      Ще ги използвам за игране на игри и слушане на музика.
      Нямам допълнителна аудио карта или осиловател.
      Бюджетът ми е между 150-200лв..
      Благодаря за отговора!
    • от Glory to Mankind
      Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество
      Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.
      стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника
      и sehnnheiser
      може би и тази марка Beyerdynamic
      в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3
      HELP!!! със избора
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от nikolayykolev
      Привет! 
      Имам проблем с връзката между PS3 и телевизор. От скоро с пускането на играта започва да излиза черен екран и в горния ъгъл ми изписва HDMI (както когато го пускам). Друг път ми дава черен екран и така си остава. Пробвах с HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 - проблема е еднакъв, където и да свържа кабела. Взех HDMI кабел от приятел, но при него дори не излиза картина и звук, а само черен екран. Моля за съвети...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване