Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за пренастройване на рутер TP-LINK TL-WR1042ND

ProudlyTM

Препоръчан отговор

Можете ли да ме ориентирате как да пренастроя рутера си? Питам, защото като идваха от ISP-то да го настройват новия ми рутер се оказа, че са сменили админския пас за логване към рутера.. А ми трябва достъп до настройките на рутера (За Port Forwading) И единствения начин да го направя е да factory reset-на рутера .. (Което ще изчисти и настройките на рутера)

Edit: ISP-то ми е PowerNet Sofia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре им се обади и кажи кои портове да ти отворят и към кое ИП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да имам достъп до настройките на рутера, така че ако е възможно някой да ми каже как да го пренастроя за да работи с нета ми. В момента съм с този рутер, просто нямам достъп до настройките му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да имам достъп до настройките на рутера, така че ако е възможно някой да ми каже как да го пренастроя за да работи с нета ми. В момента съм с този рутер, просто нямам достъп до настройките му.

Ето ти линк с manual който може да свалиш и да си настройваш каквото искаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОБадете се на доставчика! АКо устройството е ваше няма шричина да не ви дадат паролата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е наистина много неприятна практика техниците на доставчика да сменят данните за вход по клиентски маршрутизатори (и е система).

Вярно, че по този начин си осигуряват достъп до устройствата за дастанционна поддръжка, но го правят без информирано съгласие на клиента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ми трябва достъп до настройките на рутера (За Port Forwading)

Така.. отзад на рутера трябва да има едно много малко копченце (не за изключване) . Вземаш една игла или само натискаш копчето за около 7 секунди,след това интернет достъпа ти ще спре ,трябва да се свържеш към рутера и влизаш във ip на самия рутер (192.168.1.1/192.168.0.1) ако не стане с тези влез във cmd и напиши ipconfig , след като си въвел това ip в горното поле за търсене на браузера влизаш в самия рутер и ще те пита за име и парола както и за парола на WIFI (поне мен ме пита) :D ,след това трябва да влезеш и в самите настройки и на да направиш Mode: DHCP, и след това ако всичко е наред трябва да имаш интернет и да можеш да си отвориш портовете ;)

П.С: ако си с модем можеш направо с LAN кабел да свържеш компютъра и модема и така ще имаш готовo IP .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така.. отзад на рутера трябва да има едно много малко копченце (не за изключване) . Вземаш една игла или само натискаш копчето за около 7 секунди,след това интернет достъпа ти ще спре ,трябва да се свържеш към рутера и влизаш във ip на самия рутер (192.168.1.1/192.168.0.1) ако не стане с тези влез във cmd и напиши ipconfig , след като си въвел това ip в горното поле за търсене на браузера влизаш в самия рутер и ще те пита за име и парола както и за парола на WIFI (поне мен ме пита) :D ,след това трябва да влезеш и в самите настройки и на да направиш Mode: DHCP, и след това ако всичко е наред трябва да имаш интернет и да можеш да си отвориш портовете ;)

П.С: ако си с модем можеш направо с LAN кабел да свържеш компютъра и модема и така ще имаш готовo IP .

Външно гледано не е копченце, а отвор.

Когато го ресетнеш му възстановяваш фабричните настройки - името и паролата са написани отдолу на рутера. wifi-я трябва да е без парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Външно гледано не е копченце, а отвор.

Когато го ресетнеш му възстановяваш фабричните настройки - името и паролата са написани отдолу на рутера. wifi-я трябва да е без парола.

Мерси че каза! ако си мислиш че паролата под рутера е вярна ,просто хаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...паролата под рутера..

трябва да е тази, след нулиране на настройките на рутъра.

НО! Преди да подходиш към нулиране е задължително да си знаеш данните за вписване в мрежата на доставчика, които да въведеш в (PPPoE)маршрутизатора. Ако не ги знаеш, ще трябва да звъниш на поддръжата на доставчика и да си ги искаш от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

трябва да е тази, след нулиране на настройките на рутъра.

НО! Преди да подходиш към нулиране е задължително да си знаеш данните за вписване в мрежата на доставчика, които да въведеш в (PPPoE)маршрутизатора. Ако не ги знаеш, ще трябва да звъниш на поддръжата на доставчика и да си ги искаш от там.

При мен не стана нищо.. направих това което съм написал и рутера и всички пароли и глупости се анулираха,след това направих настройките на рутера побутах малко функцията ,,отстраняване на проблеми" на Win 7 и 15 минути след като направих всичко имах интернет достъп !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако иска може да ми пише лично съобщение да му дам скайп за връзка, за да ми се обясни по-подробно. Трика със рестартирането към фактори настройките го знам, също знам как да отида в настройките на рутера (192.168.0.1) .Трябва ми помощ само за правене на настройките на самия рутер.

EDIT: И да, factory логин-а е: (user: admin; pass: admin) (Пише го под рутера на лепенка. Колегата горе е прав ^^)

Това е наистина много неприятна практика техниците на доставчика да сменят данните за вход по клиентски маршрутизатори (и е система).

Вярно, че по този начин си осигуряват достъп до устройствата за дастанционна поддръжка, но го правят без информирано съгласие на клиента.

Най-странното е, че друг път не са сменяли паролата на логина към рутера ..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали съм ти посочил линк с упътване, кое как се прави. Кое му е сложното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване