Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на SSD, Бюджет 120-140 лв.

Препоръчан отговор

Търси се капацитет 120 GB.

Цена - 120-140 лева.

Изобщо ще се усети ли разлика между Адата - sp900...sx900, 

Kingston Fury HyperX, 2.5" 120GB, SATA 3 Kingston HyperX 3K 2.5, 120GB, SATA 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://jarcomputers.com/p_SSD128GADATAXPGSX910

5 години гаранция. Линка малко не ми е по-правилата ама поне е само един, сори!

Това не е ли същото ?

A-DATA XPG SX910 SSD Solid State Drive

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да същото е, екстра, даже на по-ниска цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли същото ?

A-DATA XPG SX910 SSD Solid State Drive

Диска е много "арен". Вземал съм го, когато струваше почти двойно повече. Даже се замислям, при тази цена в момента дали да не взема още един такъв за RAID.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, но понеже го бързах още онзи ден преди отговорите поръчах Хипер Екса и днес пристигна. 

Ако някой го интересува комплектовката му е такава:

7626345m.jpg

Диска, книжки, болченца и поставка към 3,5.

Тези дни като го мушна ще му пусна някой тест да го видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте.

За да не отварям поредната тема за избор на SSD - ще използвам тази. :)

Бюджета е почти същият - до 140 лв. Мисля, че и 60 или 64 гигабайта ще ми стигнат - 30 или малко повече за ОС и останалото за документи. Някъде четох откъде идва разликата, че едните са на кръгло число, а другите - не, но тогава не обърнах достатъчно внимание...

От марки и модели си нямам никаква представа. Виждам скорости на четене/запис от 150 МВ/s до над 500 MB/s - приемам, че това е в идеален случай и при реална употреба ще е друго, затова разчитам на мнения от реални потребители. Предполагам че каквото и да взема, ще е по-бързо от сегашният ми системен диск - WD1000FALS, но все пак не искам да попадна на някой много неподходящ(грубо казано - смотан :)).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване