Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добавяне на пространство от D към C. Windows 7

Kojack

Препоръчан отговор

Здравейте!

Как мога да добавя няколко ГБ от D към C ? С Уйндоус 7 /64 съм.

Има ли вероятност да загубя информация от Д (имам 150 ГБ заети)?

В момента съм 30/560 С/D и искам да го направя на 90/500, но без да преинсталирам Уиндоуса ако е възможно с някакъв софтуер.

Благодаря Ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Как мога да добавя няколко ГБ от D към C ? С Уйндоус 7 /64 съм.

Има ли вероятност да загубя информация от Д (имам 150 ГБ заети)?

В момента съм 30/560 С/D и искам да го направя на 90/500, но без да преинсталирам Уиндоуса ако е възможно с някакъв софтуер.

Благодаря Ви.

Може и с вградената функция - "Управление на дискове"

start/старт -> на Computer/Компютър с десен бутон на мишката Manage/Управление -> Disk Management/Управление на дискове.

post-75456-0-25387000-1411983997_thumb.j

Кликваш върху D: с десния бутон, и избираш "Свиване на том"

post-75456-0-91606600-1411984013_thumb.j

В това поле, което го виждаш в синьо си задаваш с колко искаш да се намали D и натискаш бутона "Свиване"

После по същия начин процедираш с С - само че разширяване.

ps. И да искаш, системата няма да ти позволи да намалиш тома толкова, че оставащото място да ти е по-малко от сега заетото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

start/старт -> на Computer/Компютър с десен бутон на мишката Manage/Управление -> Disk Management/Управление на дискове.

attachicon.gifDisk Management.JPG

attachicon.gifСвиване.JPG

В това поле, което го виждаш в синьо си задаваш с колко искаш да се намали D и натискаш бутона "Свиване"

ps. И да искаш, системата няма да ти позволи да намалиш тома толкова, че оставащото място да ти е по-малко от сега заетото.

Аз съм опитвал по този начин но ми дава грешка че мястото не може да бъде добавено 

Кво да очакваш от джама ама го ползвам само за игрите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При някои системи не работи коректно функцията, дава съобщение за грешка, когато се опитваш да създадещ нов дял..., говоря за лаптопи и в случая програктата цитирана по-горе от колегите, изпълни задачата!;-)

Препоръчвам я!

attachicon.gifDisk Management.JPG

attachicon.gifСвиване.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Използвах препоръчаната програма и се получи. Също и това видео ми помогна в напътствията:

.

Пробвах и само с Уиндоуса, но не се получи :). Хубав ден !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване