Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на телефон

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си купя телефон с touchscreen и операционна система "android". За мен е важно телефонът да издържа на натоварване и най- вече на падане и мръсотия. Още нещо което е важно за мен бюджета- цената около 300-400 лв.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв телефон с тъч да държи на глъмотия. Телефоните са доста нежни и трябва да се внимава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^^

Или CAT B15Q, но той е доста по-скъпичък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-евтин и много здрав телефон, Xperia GO - водо и прахоустойчив, доста по-компактен, удобен и по-евтин от CAT телефоните. Един приятел е с CAT и лично на мен не ми хареса, особено хардуера. За цената си е доста зле от към характеристики този телефон (който съм гледал). Сега имат нови модели, които обаче са значително по-скъпи.

п.п. Понеже го имам въпросния, на падане е много издържлив. Редовно съм го къпал. Корпуса обаче е от някаква много мека пластмаса и при падане остават следи, но на телефона нищо му няма, проверено от много изпускания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за NOKIA XL? Какво ви е мнението, някой пробва ли го е?

Нали знаете уж все казваме нокия си е нокия..........?

Да кажете нещо и за LENOVO A 536

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за NOKIA XL? Какво ви е мнението, някой пробва ли го е?

Нали знаете уж все казваме нокия си е нокия..........?

Да кажете нещо и за LENOVO A 536

.

За мен е важно телефонът да издържа на натоварване и най- вече на падане и мръсотия.

Уточни си приоритетите. Нито нокиата, нито леновото са прахо и ударо устойчиви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв телефон с тъч да държи на глъмотия. 

Сигурен ли си ???? Ъ ? А моделите на Катерпилар какви са? Нежни ...... ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си ???? Ъ ? А моделите на Катерпилар какви са? Нежни ...... ? 

Сигурен съм. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е твое мнение и аз го уважавам. Не знам защо си останал с такова впечатление от мен. Все пак предложете на постващия няколко модела и да си избере. После само да не се оплаква. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е твое мнение и аз го уважавам. Не знам защо си останал с такова впечатление от мен. 

Не е само мое мнението но както и да е !!

Все пак предложете на постващия няколко модела и да си избере. После само да не се оплаква. 

с най голямо удоволствие ;) Ще му дам само марките, сам може да си ги намери, че не ми се търси из сайтове( в Амазон ги има всичките)!!!

Caterpillat вече ги споменаха, има голям избор на модели

DODGE - серията DG Titans

Texet X-driver

Разбира се и Самсунг Xcover 2

TechMobile Titan

Има също модели на Моторола, на Сони ........

пп Има още доста , но вече са доста над бюджета няма смисъл да ги споменавам. Много фирми , правят такива телефони, защото както знаеш голяма част от населението на света не работи в офиси, и за това има доста голямо търсене.

Затова като казваш " НЕ НЯМА ТАКЪВ ТЕЛЕФОН" , първо помисли, преди да бъдеш толко категоричен ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си държа на мнението. Вече имам случай с прехваления CAT B15. При падане в басейн повече не тръгна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си държа на мнението. Вече имам случай с прехваления CAT B15. При падане в басейн повече не тръгна.

хах ама ти какво очакваш? Да са вечни? Е няма как да стана  предполагам има и такива, ние лично с Катерпилари не сме имали проблеми, но съм склонен да ти вярвам защото всяка марка има дефектни бройки. Но като цяло , при изпускане да кажем от 2 метра на Б15  и да речем Галакси с4,...... нали се сещаш , на кой от собствениците ще му се плаче :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хах ама ти какво очакваш? Да са вечни? Е няма как да стана  предполагам има и такива, ние лично с Катерпилари не сме имали проблеми, но съм склонен да ти вярвам защото всяка марка има дефектни бройки. Но като цяло , при изпускане да кажем от 2 метра на Б15  и да речем Галакси с4,...... нали се сещаш , на кой от собствениците ще му се плаче :D

Не оспорвам марката, която си дал и не казвам, че са лоши. Постващия обаче иска телефон, който да държи на мръсотия и падане( това ми говори че вероятно работи в строителството)  Затова му и дадох този съвет.  Представи си телефона да падне от 2-3 метра ако си на скеле или стълба или да цопне в бетона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам марката, която си дал и не казвам, че са лоши. Постващия обаче иска телефон, който да държи на мръсотия и падане( това ми говори че вероятно работи в строителството)  Затова му и дадох този съвет.  Представи си телефона да падне от 2-3 метра ако си на скеле или стълба или да цопне в бетона.

Ами то неразрушим телефон няма. Ако ще цопва в бетон или ще пада от десетина метра, то по-добре да си вземе телефон за 10-20 лева, а не такъв за няколко стотин. От телефоните които съм ползвал, нормално изпускане не им се отразява, освен някоя драскотина или да се подбие някъде корпуса, ако е паднал на плочки и говорим за най-обикновени телефони с тъч, не някакви защитени. Е, има самсунги с горила глас, дето стъклото им се пропуква и от изпускане в/у килим, няма да споря за това. Приятел е със същия телефон като моя, Xperia Z1 Compact, и по неговите думи го е засилил веднъж в стена, за което съм склонен да му вярвам, а на телефона му няма нищо, освен леко изкривения корпус, който все пак е метал. Значи удара наистина трябва силен да е бил, а телефона не е предвиден за такива екстремни преживявания. Споделих и моя опит с Xperia GO, който телефон все още имам и е изпускан многократно. Да, пластмасата отстрани е подбита, но в/у стъклото няма никакви поражения и си работи като пушка. Според мен, ще оцелее и след падане от два метра. От 20 метра от някое скеле и в/у бетон, със сигурност няма да оцелее. Като и този телефон, за разлика от CAT-а който препоръчвате, не е предвиден да издържа на удари. CAT обаче не ме "кефи", заради доста огромния и ръбест корпус. Чисто естетично не ми харесва, въпреки че е ясно защо му е такава формата и размера. Xperia GO ще му върши на момчето отлична работа, особено ако го ползва с някакво гумено калъфче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

Уточни си приоритетите. Нито нокиата, нито леновото са прахо и ударо устойчиви.

Ами точно за това ви питам и за тези телефони за да ми разясните и да ми дадете съвет.

Това е твое мнение и аз го уважавам. Не знам защо си останал с такова впечатление от мен. Все пак предложете на постващия няколко модела и да си избере. После само да не се оплаква. 

Няма да се оплаквам ще съм доволен като спомена да ми предложите няколко модела и да си избера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за това ви питам и за тези телефони за да ми разясните и да ми дадете съвет.

Няма да се оплаквам ще съм доволен като спомена да ми предложите няколко модела и да си избера.

Кажи поради каква причина има вероятност телефона да се изпуска и да се цапа, за да се види дали има смисъл да даваш 500 лв за телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи поради каква причина има вероятност телефона да се изпуска и да се цапа, за да се види дали има смисъл да даваш 500 лв за телефон.

Ами до сега все съм използвал евтини телефони от порядъка на 30 лв, и понеже като съм чел за тия новите телефони колко са изнежени. За това търся да е издръжлив, защото не искам телефон който по чиста случайност го изтърва от първия път и да се скапе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.................... Представи си телефона да падне от 2-3 метра ако си на скеле или стълба или да цопне в бетона.

Знам за случай с Нокиа 3310  паднала в бетон. След измиване + сушене отново работила. (случката е с мой близък)

Ами то неразрушим телефон няма.

___________________________________________________________________________________________

Ами до сега все съм използвал евтини телефони от порядъка на 30 лв, и понеже като съм чел за тия новите телефони колко са изнежени. За това търся да е издръжлив, защото не искам телефон който по чиста случайност го изтърва от първия път и да се скапе!

Виж сега, слабата страна на всички нови телефони с тъч скриин е именно екрана, защото е голям по площ и често при падане на неравна, твърда настилка стъклото се напуква/чупи/пръсва, ако успее да падне с екрана надолу.

Cat B15 не прави изключение, но поне е издържал разни сертификации за прахо/водо/ударо устойчивост. Съответно би трябвало да е значително по-издръжлив на бой.

Мой авер има Cat B100 и за него мога да кажа, че със сигурност е издръжлив. Иначе аз си карам с една nokia N8, дето периодично и лепя панела със секундно лепило, поради простата причина, че вече загубих бройката на изпусканията в/у цимент, асфалт и плочки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за какво ти е смартфон? Защото, ако до сега не си почувствал нужда от такъв телефон, явно спокойно можеш да си караш и с тел за 30 лева. По принцип какъвто и да е телефона, ако го изпуснеш по подходящия начин в/у плочки, примерно, много е голяма вероятността я да му се пукне стъклото, я нещо друго. Мисля, че същото важи и за 30 левовите телефони, ама там не се ядосваш толкова... Или примерно ще му полираш пластмасовото екранче с паста за зъби и ще е почти като нов... А телефон за 1000 лева, ако искаш го изпускай, но боли :) По принцип, такава техника се пази и се внимава да не се изпуска...

Знам за случай с Нокиа 3310  паднала в бетон. След измиване + сушене отново работила. (случката е с мой близък)

...

Ами то и моя телефон ако го изпусна в бетон, точно същото ще направя (без сушенето) и съм сигурен, че нищо няма да му има. Виж, ако го изпусна в/у втвърден бетон от 2-3 метра, огромна е вероятността да се повреди. На екрана може и нищо да му няма (Dragontail), но не бих го пробвал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за какво ти е смартфон? Защото, ако до сега не си почувствал нужда от такъв телефон, явно спокойно можеш да си караш и с тел за 30 лева. По принцип какъвто и да е телефона, ако го изпуснеш по подходящия начин в/у плочки, примерно, много е голяма вероятността я да му се пукне стъклото, я нещо друго. Мисля, че същото важи и за 30 левовите телефони, ама там не се ядосваш толкова... Или примерно ще му полираш пластмасовото екранче с паста за зъби и ще е почти като нов... А телефон за 1000 лева, ако искаш го изпускай, но боли :) По принцип, такава техника се пази и се внимава да не се изпуска...

Ами то и моя телефон ако го изпусна в бетон, точно същото ще направя (без сушенето) и съм сигурен, че нищо няма да му има. Виж, ако го изпусна в/у втвърден бетон от 2-3 метра, огромна е вероятността да се повреди. На екрана може и нищо да му няма (Dragontail), но не бих го пробвал...

М-даа - много вярно.

Първия ми телефон (Алкател Макс) съм го изпускал от 2 метра и само се разглобяваше.

Друг по-нов (Самсунг С200) е падал в кофа с вода. Бърсане, сушене и е ОК.

С другите - по подобен начин, ама повече от 200 лв. за телефон не давам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

малко ли съм ти предложил , та искаш повече?? Можеш да погледнеш и за някое JCB, които впрочем правят Моторола Дефи +

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване