Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Правя новата машина малко на етапи, поради финансови ограничения  и непредвидени разходи :)

Дойде време за собствена RAM(от 2 седмици съм с една плочка назаем, само и само да подкарам системата :P )

За сега не са ми нужни повече от 8GB и парите, които съм заделил са около 170лв.

Каприз 1: Ако можете да препоръчате нещо от  MOST, защото мога да ползвам зловеща отстъпка.

Каприз 2: Модулите да са черни или червени. Колкото и плоско да звучи, просто това е цвета на build-а и искам да радва окото. Дъното е много красиво и всичко друго ще изглежда зле.

Засега се спрях на http://most.bg/pameti/2x4g-ddr3-2133-kingst-beast.html, на старата машина бях с HyperX и съм доволен.

Ще се ползва за гейминг и фото-обработка главно. В бъдеще ще се клоква.

До момента:

Intel Core i7-4790k

ASUS Maximus VII HERO

ATI Radeon HD4870 (знам, знам - следващото в списъка е. One crisis at a time.)

SSD Samsung 840 EVO 120GB

HDD Seagate 500GB

PSU Corsair CX600

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Каприз 2: Модулите да са черни или червени. Колкото и плоско да звучи, просто това е цвета на build-а и искам да радва окото. Дъното е много красиво и всичко друго ще изглежда зле.

Това не мога да го разбера. Нямате пари, но имате капризи. И кое е важно за една система: цвета вътре или стабилността и скоростта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не мога да го разбера. Нямате пари, но имате капризи. И кое е важно за една система: цвета вътре или стабилността и скоростта?

Друго си е всеки ден да си отваряш кутията и да се радваш на прескъпите части, които нивга няма да влязат в употреба. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия плочки са по-добри G.SKILL 2x4G Ares 1600MHz , а ето черни и червени - Corsair DDR3 1866MHz 2x4GB Vengeance Pro Red

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че към този момент на игрите им е все тая дали

ще сложиш рам памет със по-голяма честота от 1600. (DDR4 включително)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа, наистина kingston-a има по-лоши тайминги от тези, но за съжаление ги няма в MOST. Иначе и аз бях метнал поглед на гореспоменатите "червени корсарки" :D Тук възниква въпроса до колко ще усетя някаква сериозна разлика в производителността, която да си разликата в цената, защото hyperx-a ми излиза около 100лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора,който ползвате с боксово охлаждане ли е и при какви температури оперира ?

До момента:

Intel Core i7-4790k

ASUS Maximus VII HERO

ATI Radeon HD4870 (знам, знам - следващото в списъка е. One crisis at a time.)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За момента е боксов, да. IDLE/леко натоварен около 40 градуса. Stress test вдига до 78-80 градуса.

ЕДИТ: и пастата е заводската.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че точно този модел е бил доста бъгав, но да бъда честен и аз бих го взел.. Просто късмет с партидата е :) (HyperX-а)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от qdikyp
      SSD
      Liteon LCS 128GB 2.5" сата - 30лв.
      2x Liteon LCS 128GB M.2 сата - 30лв./бр.
      Нещата се намират в Перник и София, предпочитам лично предаване, за страната става и с куриери.
      За повече информация 0895 222 132 - Марио
      или [email protected]
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.
      Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:
      1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н
      2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.
      За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.
      Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.
      Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

• от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване