Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо в България не се спазват законите ?

Jkal

Препоръчан отговор

Здравейте..

Нямам конкретко - правен въпрос.

Моят въпрос е защо само в България  - хората не спазват законите. Защо има хиляди начини да заобиколиш 1 закон и защо след като има дупки в законите (т.е. може да се прескачат)  тогава въобще защо съществуват тия закони

Защо сравнявайки България  с Гърция - виждам 1 друг свят. Някак не мога да разбера... от къде идва този целият проблем ? (Замислих се понеже с 1 приятел на бира си поговорихме за тези неща. )

Защо има милиони дела - а присъди още няма ?

Защо масово във форумите се вижда, че правосъдието в тази държава е с богаташите или с елита на тази държава ?

Т.е. масово в нета и от хора занимавали се с проблеми в тази област се достига до извода, че в БГ няма правосъдие ?

Ето само в началото на тази песен се виждат брутални злодеяния, а няма никакви присъди. Или поне аз не съм чул за такива.

Това, което всъщност като заключителен въпрос искам да представя: Е защо само в България е така ?

Ако в 1 държава няма правосъдие... това Държава ли е .. или просто Страна ? Неслучайно България достига големи успехи при управление на хан Крум / ха ако щете се изсмейте.. ама такава е истината/ Е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'ви закони искаш да се спазват в тази проста държава? Погледни първо к'ви маумници ни управляват  :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това каква е била България при хан Крум никой не може да каже. Позоваваме се на исторически източници, но със сигурност не може да се каже дали са точни или не. А и е без значение каква е била България тогава, важно е каква е България сега и каква искаме да бъде.

Защо не се спазват законите в България - елементарно, защото никой не иска да ги спазва. Примери мога да дам много. 

В България няма единство, българите не желаят да се обединят и да вървят напред. Не случайно имаме поговорка:" Важното е не аз да съм добре, а Вуте да е зле".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах случай преди много години .

Шведи бяха дошли да ни показват усвояване на нова технология .

В началото си бяха шведи - точни , акуратни , прецизни....такива каквито ги знаем , че са когато работят.

Само след 1 месец станаха.....българи в работата си !  :)

Повечето не правят разлика между "трябва" и "искам" !

(`ма правят го и още как !  :) )

За да се случва "трябва" е необходим контрол !

Няма ли контрол , случва се "искам".

И защото няма закони за контрол !

Има само тяхна имитация на закони ! В общия случай "Гарван , гарвану око не вади".

За това не се спазват законите !

Я , пробвай в Лондон (примерно даже само !) да си хвърлиш фаса на улицата , или пък да минеш на "червено" в Берлин да кажем..........няма не искам , няма недей. Има " Така трябва ! "   :)  

И понеже на нас българите ни е много трудно да се ограничим в собственото си "Аз искам" , а никак не зачитаме чуждото " Аз също , колкото тебе искам" , да се ограничим в собствената си слободия - ето го и резултатът .

Никак не е сложно за разбиране - мечката играе според тоягата .

Всички народи по света са еднакви , но самите те са се поставили в различни условия на обществен живот , направили са обществен договор и си го спазват до буква....както и ние . Ама на нас буквите ни нещо липсват ....язък за Кирил и Методий ! :)

Поради липса на какъвто и да е контрол , у нас сега е обратно - тоягата играе според мечката (не стига че е мечка , ами е с тояга

Ето как и до какви абсурди стигаме.....  :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах случай преди много години .

Шведи бяха дошли да ни показват усвояване на нова технология .

В началото си бяха шведи - точни , акуратни , прецизни....такива каквито ги знаем , че са когато работят.

Само след 1 месец станаха.....българи в работата си !  :)

Повечето не правят разлика между "трябва" и "искам" !

(`ма правят го и още как !  :) )

За да се случва "трябва" е необходим контрол !

Няма ли контрол , случва се "искам".

И защото няма закони за контрол !

Има само тяхна имитация на закони ! В общия случай "Гарван , гарвану око не вади".

За това не се спазват законите !

Я , пробвай в Лондон (примерно даже само !) да си хвърлиш фаса на улицата , или пък да минеш на "червено" в Берлин да кажем..........няма не искам , няма недей. Има " Така трябва ! "   :)  

И понеже на нас българите ни е много трудно да се ограничим в собственото си "Аз искам" , а никак не зачитаме чуждото " Аз също , колкото тебе искам" , да се ограничим в собствената си слободия - ето го и резултатът .

Никак не е сложно за разбиране - мечката играе според тоягата .

Всички народи по света са еднакви , но самите те са се поставили в различни условия на обществен живот , направили са обществен договор и си го спазват до буква....както и ние . Ама на нас буквите ни нещо липсват ....язък за Кирил и Методий ! :)

Поради липса на какъвто и да е контрол , у нас сега е обратно - тоягата играе според мечката (не стига че е мечка , ами е с тояга

Ето как и до какви абсурди стигаме.....  :) .

Точно Лондон (и останалата част на ЮК) не беше най-подходящия пример за фаса, ама ...

Принципно си прав. Страхът от някаква санкция е направил "цивилизованите" хора в другите държави - такива.

Средностатистическия германец на улицата е перфектен - не хвърля нищо по улиците - за кутийка от бира на магистралата - 200 евро, в момента, кеш, за неспиране на пешеходна пътеша - 100 евро ... Ама я ги вижте в хотел, ресторант ... Виждал съм с очите си как се избутва нещо, което не го яде - направо върху покривката.

Примери много.

В България се действа на принципа - "За мен не важи, я че се опраим, ти ли ще ми кажеш ..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен законите не се спазват ,защото никой не накзва нарушителите. Примерите ,които давате са в държави,където ако нарушиш правило ,следват дебели глоби. Хората имат страх от тези глоби ,и най-вече знаят ,че няма да им се размине заради шуробаджанашки отношения ,или рушвети.

Причините са много. Сега полицаите могат да се оправдават ,че взимат ниски заплати ,и затова не бдят за реда както трябва. От друга страна ако хванат някой дребен крадец ,му струпват цялата сила на закона както си трябва. Това разбира се не се случва с големите тарикати ,от което следва ,че полицията има облаги от въпросният тариакт ,и пак опираме то ниските заплати ,които правят полицаите зависими. Най-неприятното е ,че дори и да им променят заплатите ,те ще продължават да го правят ,защото така са живели до сега ,и много добре знаят как да го направят така че да им се размине.

Единствено ,и само начинът на мислене на всеки един от нас може да промени това ,а начина на мислене се променя с поколенията.

Ако на някой  не му изнася ,или отива да живее там ,където вече има наложен такъв начин на мислене ,или си седи тука и се нагажда .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jkal. то кривосъдието по цял свят е на страната на богатите - имаш ли пари, отърваш, я въжето, я пандиза. Има, разбира се, и изключения, понякога, но те само потвърждават правилото. В целия цивилизован свят. наказателните кодекси защитават престъпника, а не жертвата. При нас тук е още по-зле по ред причини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте..

Нямам конкретко - правен въпрос.

Моят въпрос е защо само в България  - хората не спазват законите. Защо има хиляди начини да заобиколиш 1 закон и защо след като има дупки в законите (т.е. може да се прескачат)  тогава въобще защо съществуват тия закони

Защо сравнявайки България  с Гърция - виждам 1 друг свят. Някак не мога да разбера... от къде идва този целият проблем ? (Замислих се понеже с 1 приятел на бира си поговорихме за тези неща. )

Защо има милиони дела - а присъди още няма ?

Защо масово във форумите се вижда, че правосъдието в тази държава е с богаташите или с елита на тази държава ?

Т.е. масово в нета и от хора занимавали се с проблеми в тази област се достига до извода, че в БГ няма правосъдие ?

Ето само в началото на тази песен се виждат брутални злодеяния, а няма никакви присъди. Или поне аз не съм чул за такива.

Това, което всъщност като заключителен въпрос искам да представя: Е защо само в България е така ?

Ако в 1 държава няма правосъдие... това Държава ли е .. или просто Страна ? Неслучайно България достига големи успехи при управление на хан Крум / ха ако щете се изсмейте.. ама такава е истината/ Е ?

Вие правилата на един форум не спазвате, как може да се очаква да спазвате правилата на една държава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Защо в България не се спазват законите ?"

Защото така ни изнася, та включително на теб, че и на мен!

Никой не иска да ги спазва и това е факт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване