Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Споделяне на интернет от PC на Андроид чрез USB?

Mr.n0b0dy

Препоръчан отговор

Когато се опитвам да споделя връзката ми дава грешка,на телефона пише че интернет се споделя но всъщност няма никаква връзка! Как да оправя това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A имаш ли опция tethering на телефона? Трябва да сложиш отметка на тази опция...   :)

Свързва ли си го преди ПС и телеофна ? В смисъл дали преди се е получавал а връзката, а сега не можеш. Малко повече инфо дай. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A имаш ли опция tethering на телефона? Трябва да сложиш отметка на тази опция...   :)

Свързва ли си го преди ПС и телеофна ? В смисъл дали преди се е получавал а връзката, а сега не можеш. Малко повече инфо дай. :)

Ами не такава опция tethering  не виждам ?? и преди не съм го свързвал но ми изписва че има мрежа която споделя интернет но просто няма такъв :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не такава опция tethering  не виждам ?? и преди не съм го свързвал но ми изписва че има мрежа която споделя интернет но просто няма такъв :)

Ако има тя се намира - settings - wireless and networks - tethering and portable hotspot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш предвид от телефон с андроид към компютъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш предвид от телефон с андроид към компютъра?

Не,от компютъра към смартфона !! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S - сигурен ли си, че си включил Mobile Data?

Единствената опция е тази-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://android.stackexchange.com/questions/73168/how-to-use-pcs-internet-on-android-phone-through-usb-cable

Ето, ако разбираш английски :) Ако ще бутнем едно рамо за превода

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,от компютъра към смартфона !! 

За от телефона към компютъра няма проблем. За това те питах, за да уточним. За обратно (това което искаш) няма да стане толкова лесно. Не е невъзможно, но се изискват повече настройки и инсталиране на допълнителен софтуер, руут права и т.н. Всичко това крие известни рискове, както и варианта да си загубиш примерно гаранцията на телефона. Ако всичко това не те притеснява и имаш идея за какво ти говоря, ще ти пусна линк с това как да ги направиш нещата, но ще трябва четене. Ако не си съвсем сигурен какво правиш, а аз точно това подозирам, упражнението е безсмислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че искаш да си пуснеш нет на PC, затова те питах за tethering.

За от телефона към компютъра няма проблем. За това те питах, за да уточним. За обратно (това което искаш) няма да стане толкова лесно. Не е невъзможно, но се изискват повече настройки и инсталиране на допълнителен софтуер, руут права и т.н. Всичко това крие известни рискове, както и варианта да си загубиш примерно гаранцията на телефона. Ако всичко това не те притеснява и имаш идея за какво ти говоря, ще ти пусна линк с това как да ги направиш нещата, но ще трябва четене. Ако не си съвсем сигурен какво правиш, а аз точно това подозирам, упражнението е безсмислено.

Абсолютно. Ама то човек така се научава :D 

Успех! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е било толкова просто,просто с едно чекване на настройка в телефона,но със  Bluetooth споделянето на интернет пак ли е същото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е било толкова просто,просто с едно чекване на настройка в телефона,но със  Bluetooth споделянето на интернет пак ли е същото?

Да, пак ще ти трябва допълнителен софт и настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един маршрутизатор от по-евтините дори решава проблема без да се занимавате с разни програми и подобни. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един маршрутизатор от по-евтините дори решава проблема без да се занимавате с разни програми и подобни. :)

Съгласен, даже ще го кажа по-категорично - гимнастиката изобщо не си заслужава.

Ако имаш нет на телефона и да прехвърляш към PC-то е разбираемо. Прехода от 3G/4G към LAN трябва да мине през някакъв модем.

Но щом имаш нет от LAN - просто слагаш един рутер (маршрутизатор), пускаш безжичната мрежа и си свиркаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам рутер но е закачен на стълб от него излиза кабел до PC-то ми и не знам какъв вид е този Wi-Fi но не мога да се  закача с телефона си за него !!! Не знам как точно да го обясня :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам рутер но е закачен на стълб от него излиза кабел до PC-то ми и не знам какъв вид е този Wi-Fi но не мога да се  закача с телефона си за него !!! Не знам как точно да го обясня :D

Зарежи го - по-вероятно е модем, а не рутер. Вземи си един - примерно TL-WR740N, премести кабела от компютъра на WAN порта, от някой LAN порт друг кабел до компютъра и ще си пуснеш wifi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това устройство което е на стълба няма как да е маршрутизатор (рутер). Най-вероятно е разпределителна кутия или комутатор (суич/хъб) на доставчика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,благодаря за информацията просто не бях наясно с тези интернет връзки и термини но сега разбрах,и само за телефона не мисля да си купувам допълнителен рутер.!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,благодаря за информацията просто не бях наясно с тези интернет връзки и термини но сега разбрах,и само за телефона не мисля да си купувам допълнителен рутер.!

Ако имаш втори, безжичен адаптер на компа - пак става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е това което си мисля,май нямам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На практика тая отметка прави почти същото - втори мрежов адаптер ама не безжичен, а през USB порта, само че за да има интернет на телефона трябва да се шерне интернета от мрежовата карта към USB връзката. Евентуално трябва и да се сложат драйвери ако windows-a няма - примерно за таблета ми има едни "ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows" ама никога не съм ги ползвал защото никога не съм му вързвал интернета през USB-порта, а само с Wi-Fi от рутера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На практика тая отметка прави почти същото - втори мрежов адаптер ама не безжичен, а през USB порта, само че за да има интернет на телефона трябва да се шерне интернета от мрежовата карта към USB връзката. Евентуално трябва и да се сложат драйвери ако windows-a няма - примерно за таблета ми има едни "ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20130415" ама никога не съм ги ползвал защото никога не съм му вързвал интернета през USB-порта, а само с Wi-Fi от рутера.

Да прави същото, ама става много по-лесно.

Аз имам TP-Link TL-WR722N M08633138_big.jpg?pimg=static&P=13071795

Ако е с Уин7 - драйвърите си ги слага сам, ако не - има диск с адаптера. Шерването ще го обясняваме отделно, при нужда.

При директора се влиза само по голяма нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна - WirlessUSB ако направите Access Point няма да можете да свързвате андроид устройства към него! Андроид не може да се свързва към Access point - има си и настройка да предупреждава при опит за свързване към AP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mrnobody11
      Здравейте всички.
      Имам един въпрос някой знае ли къде мога да намеря ивеститор във България става въпрос за инвестиция във андроид игра искам да създам нова и интересна игра за андроид сигурен съм че играта ще стане хит защото няма подобна игра във плей стора а доста андроид потребители търсят нови и интересни игри.
      Знам за така наречените енджъл ивеститор но си нямам идея как се прави бизнес план проучвания и тн. Аи тези проучвания струват пари които нямам така че ако някой знаяе къде мога да се свържя дирекно със инвеститор и да му обясня за какво точно става въпрос и че наистина идеята ми си струва моля да сподели
    • от Живко Тенев
      Здравейте, бих искал да ми помогнете със свързването към WiFi мрежа на стар лаптоп. Лаптопа се свързва с директен кабел и има интернет, но не мога да се свържа със wifi връзка. Става въпрос за Windows xp защото не съм много запознат. Благодаря предварително за отделеното време https://prikachi.net/image/oYecp ето и линк към проблема 
    • от CHo San
      Здравейте,
      Искам да Ви попитам:
          1.) Наистина ли може на телефон с ОС – Андроид 4 например,
       да се надгради /инсталира/ Андроид 11 да кажем “Р” версия или някоя друга? 
      Понеже в ютубата попадам на доста клипове, в които показват, че може и то на всяко устройство, без значение предишната ОС и ако се преинсталира телефона ми с Андроид 11 ще се държи ли стабилно или ще почва да крашва? Характеристиките на телефона са: версия ОС - Андроид 4.4.1.; РАМ – 4гб.
          2.) Телефона ми поддържа microSD карта SDHC до 32гб, ако се преинсталира с най - нова версия Андроид (11) тогава на телефона може ли да се използвам microSD карта SDXC - 64гб или 128гб , или няма значение ОС, а хардуерните характеристики на телефона?
          Благодаря предварително за отговорите!

• от [email protected]
      Здравейте,
      Имам нова USB Flash памет. Няма и месец от както е закупена. На нея са направени не повече от 10 презаписа. Устройството е USB 3, 64GB.
      Днес я включвам да добавя няколко файла. Реших да ги позиционирам в нова папка и натиснах да ми я създаде, но ефект никакъв.
      Опитах пак и машината, в която я включих зацикли. Спрях експлорера като процес, но след стартирането му също така не можех да създам папка.
      Рестартирах системата, която е Win 7 x64. Заредих USB Flash паметта и в нея имаше 2 създадени папки и информацията, която вече си беше там преди опитите ми.
      Сега на нея не може да се пише, трие и т.н. Стана като устройство само за четене.
      Някой има ли идея какъв е проблема и как да го отстраня?
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване