Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво захранване ми трябва?

Препоръчан отговор

Здравейте, досега работех със захранване 350W, но искам да го сменя, защото е много шумно. Ето я конфигурацията:

CPU: AMD Sempron LE-1250

RAM: 2GB DDR2

MB: Gigabyte M61PME-S2 (Socket M2)

Video: 128MB NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430

HDD: 80 GB Hitachi SATA

120 GB SAMSUNG IDE

DVD: LG GSA-4167B IDE

Кажете според вас колко е нужно. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е твърде лаконичен - трябваше да допълни, че по-важното е захранването да е що-годе качествено. :) Не си писал какво точно ти е захранването, но имам обосновано предположение, че ще да е някаква нечувана китайска марка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е твърде лаконичен - трябваше да допълни, че по-важното е захранването да е що-годе качествено. :) Не си писал какво точно ти е захранването, но имам обосновано предположение, че ще да е някаква нечувана китайска марка.

То се подразбира, едва ли има нужда от изясняване по казуса. Ако искате конкретика - ето това ще свърши работа:

PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85

Разбира се ако няма да се прави ъпгрейд скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нечувана китайска марка просто не мога да кажа точно какво е в момента. Добре работи просто е шумно. Ако сложа 400W http://s28.postimg.org/6rck4rbr1/IMG_20141005_170831.jpg като от снимката ще има ли проблем. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че искаш да смениш едно съмнително захранване с друго. Дори на етикета си пише Total Output Max: 250 W - виж добре какви точно ватове пише на твоето и тогава пиши, че работи добре. Сравни и ампеража на захранването, което ти препоръчаха и това, което ти имаш/предлагаш.

Бюджета ли е проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда не съм изяснил нещата. Моето захранване е 350 W. Имам няколко стари които са на един приятел и ми ги дава. Идеята ми беше кое от тях ще ми върши работа. Забравяме моето захранване. Просто питам от тези две на снимката кое ще ми свърши работа за моята конфигурация, ако нито едно става здраве да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което виждам на етикетите ми се струва, че долното захранване е по-малко калпаво. А докато не покажеш точно какво е твоето, не те съветвам да го сменяш - може да се окаже, че твоето е по-добро. Всичките ли са с еднакви(80 мм) вентилатори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете захранвания са доста стари - 2005 и 2008 година на производство. Електролитните кондензатори отдавна са си заминали, реални мощности около 120 - 140 W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здлавейте, вече видях моето захранване и се оказва, че съм бил тотално заблуден. Тъй като и аз не знам просто ще кача снимка и ще оставя вие да кажете. Така на тази снимка е моето захранване. Това е първото което имам и второто което имам. Вие ги вижте и ми кажете кое става за заместител на моето. 

П.П. Май всичките са 80 мм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли някъде да видиш годината на производство? Предполагам, че и то ще е толкова старо. Мисля, че е по-добре да си останеш с това докато вземеш ново. Пишеш, че проблема е, че е шумно - винаги ли е било така, или от някое време?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване