Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пускане на компютъра си отдалечено

PiroEfekta

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам, как мога да си включвам компютъра от отдалечено място. Знам, че е възможно, просто не знам как. Чувал съм, че има метод WakeOnLan, но искам да мога да си пускам компютъра примерно от някой друг град чрез телефона си. Имам телефон с Android и не ми пречи да го пускам чрез СМС (ако е възможно).

Благодаря ви предварително! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам, как мога да си включвам компютъра от отдалечено място. Знам, че е възможно, просто не знам как. Чувал съм, че има метод WakeOnLan, но искам да мога да си пускам компютъра примерно от някой друг град чрез телефона си. Имам телефон с Android и не ми пречи да го пускам чрез СМС (ако е възможно).

Благодаря ви предварително! :)

СТар телефон, сим карта и реле, свързано към пищялката за звънене

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено е вариант. Друг вариант е да видиш съответните функции на ТиймВю как се държат при теб (Зависи от доставчика, организация на мрежа, тип рутер и т.н.). При мен работят идеално и съм доволен.  Иначе всеки уважаващ себе си рутер дави WakeOnLan пакетите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено е вариант. Друг вариант е да видип съответните функции на ТиймВю как се държат при теб (Зависи от доставчика, организация на мрежа, тип рутер и т.н.). При мен работят идеално и съм доволен.  Иначе всеки уважаващ себе си рутер дави WakeOnLan пакетите. 

Почти всеки маршрутизатор може да бъде настроен да пропуска WoL пакетите кум конкретно вътрешно ИП

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако получа СМС примерно от Мтел, няма ли компютъра да се включи пак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако получа СМС примерно от Мтел, няма ли компютъра да се включи пак?

Да, ще се стартира. Не че не може да се подтиснат ( в някои телефони) СМС-и от непознати източници

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти всеки маршрутизатор може да бъде настроен да пропуска WoL пакетите кум конкретно вътрешно ИП

Дума да няма - може, ако имаш достъп до него. Ако обаче доставчика ти е на мнение, че такова нещо не им трябва на юзерите отиваме към стария телефон с пищялката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.makeuseof.com/tag/trigger-wake-lan-mac-address/
А и в тая навалица, кой ще ти брои колко са будните - важно е буден да има. :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...