Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с файлове-боклуци във флашка

Препоръчан отговор

Здравейте.

От някое време във флашката ми(A-Data 8 GB USB3) се появи една папка .Trash-1000 и вътре някакви файлове на маймуница - не мога да ги изтрия нито под Уиндоус, нито под линукс. Още по-странното е, че за размера им излиза 348 GB, което разбира се няма как да е вярно. Когато я включа в "Седмицата" ми излиза съобщение, че иска да я "сканира и поправи" - дали това ще оправи проблема, или може нещо да се обърка повече?

post-349490-0-44000400-1412536731_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, случвало ми се е преди демонтиране на флашката от лаптопа(като съм изтривал някакви неща оттам), Минт да ме пита искам ли да изпразня кошчето. Някъде в настройките на Минт или на файловия мениджър мисля, че имаше опция за команда за директно изтриване. Реших да не я активирам, като си мислех, че процесът ще работи както при Уиндоус -  файлове от локалния диск ще отиват първо в кошчето и оттам ще ги изтривам окончателно(за да не стане някоя грешка), а тези от флашката ще си заминават директно. Явно някой в линукс/Убунту/Минт е решил да се направи на голям гений.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не ходят в коша - както в Windows - Shift+Del(Delete)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Научих нещо ново. :) Все пак мисля, че е по-добре да не бърникам много докато работя с линукс - в случая да не изтривам файлове от флашката.

Обаче онова rm -rf не дава никакъв резултат. Явно ще трябва да форматирам по някое време...

Няма ли някоя програма, която да "изпира без накисване"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване