Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тонерът ми е на приключване. Моля за съвети.

Daylight Dancer

Препоръчан отговор

Разполагам с Samsung SCX-3405, който съм купувал нов с гаранция. Тонерът му е MLT-D101S. Бях шокиран когато видях 119 лева за тонер. Какво е това чудо?! Виждам, че уж може да се зареди този тонер, но трябва да е софтуерно нулиран. Как става тази джаджа и дали ми препоръчвате да го правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с Samsung SCX-3405, който съм купувал нов с гаранция. Тонерът му е MLT-D101S. Бях шокиран когато видях 119 лева за тонер. Какво е това чудо?! Виждам, че уж може да се зареди този тонер, но трябва да е софтуерно нулиран. Как става тази джаджа и дали ми препоръчвате да го правя?

Не, купете си нов. Особено ако държите да имате принтера дълго време и да имате качествен печат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М-дааа, нормално, от доста време касетите и барабаните на принтерите са с чип. Като гледам - принтера е монохромен, касетата подлежи на пълнене  - при такава операция се сменя/нулира чипа. Попитай в някой сервиз - не ти препоръчвам сам да го правиш, ще станеш като коминочистач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уцелил си комбинацията евтин принтер - скъп консуматив

89лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълнене и смяна на чип- около 35-40 лв. Няма смисъл от нов- вече 4-5 пъти пълня и нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уцелил си комбинацията евтин принтер - скъп консуматив

89лв

Навремето, преди да си купя моя HP 1018 - питах един приятел, дето се занимава с поддръжка. Той ме насочи към този - няма чип и пълненето е 15 лв. (беше)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung SCX 3400/3400F/3405, Зареждане на тонер касета и смяна на чип (no CD/FW), за 1500 копия, касета MLT-D101 - 35 лева без ДДС.

Това включва всичко по зареждането, почистване... + смяна на чипа.

Предлага се от много фирми. Посочената цена е от Арбикас - http://www.arbikas.com/Main.php?item=47111&do=products&cat=view&id=152&selitem=yes. Разбира се има и други предложения - просто напиши в гугъл "MLT-D101 зареждане" и глeдай...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Googlе добър съветник в случая! Важното е да зададеш правилно въпроса и о, чудо - гледай и се учи!

Моят принтер не знае какво са оригинални касети! Не си заслужава оригинален консуматив особенно ако принтера е "лаком" 

Ако няма free програма за ресет на чипа/овете, то можеш да поискаш  само такъв във сервиз, а пълненето да си го извършиш сам - просто е, но мръсно! Някои принтери дори имат клавишни комбинации лъжещи или ресетващи чипа/овете. Т.е . намеквам ти за още по - евтин вариант!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занеси го в сервиз за първоначално презареждане, смяна на чип (в повечето случаи даже слагат само тиксо на чипа) и евентуално смяна на фирмуер = около 35 лева. След това спокойно си го пълниш сам, отнема точно 3 минути. Иначе има и други по-евтини варианти от оригиналния консуматив - http://3ttoner.com/products/search/?s=MLT-D101

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Google и колко е добър съветник е доста широка... може би по-скоро добър манипулатор, или пък машина за пари.... но това е друга тема... сори за offtopic-а.

Подбирай внимателно резултатите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Има насока това да стане в специализирана фирма, цитирана е и една от тях, нататък зависи да си избереш някоя, която я има в твое село. Или да си купиш друг принтер с евтин консуматив ако печаташ много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване