Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за фотообработка, Бюджет от 1000лв до 1300лв

Препоръчан отговор

Здравейте,

ще ви помоля за една конфигурация за фотообработка,за непрофесионални цели(няма да изкарвам пари с нея,просто хоби).

1.Бюджет от 1000лв до 1300лв,като ми се иска да се съсредоточим около 1100-1200лв (не съм в България и за това е леко разтеглен бюджета).

2.Комп. ще се ползва за обичаините неща(нет. филми,...)-като игри няма да се играят       

-обработка на снимки,по точно RAW файлове с големина около 20МБ

-програмите за тази обработка са CaptureNX2(никонският софт.) ,Ps6 -(camera raw,някоя друга панорама,колаж нищо което да товари здраво фотошопа) ,Lightroom

-обработка на видео файлове

-нищо сериозно,просто съединяване на клипчета изрязване,добавяне на муз.фон и конвертиране в някакъв формат.Конкретни програми не давам защото в момента със сегашната конф. само мога да ги конвертирам в друг формат.

2.1.Няма да овърклоквам

2.2.Искам тиха машина,но не обезателно.А и най-шумната сигурно ще е по-тиха от сегашната ми.

3.Конфигурацията ще включва само компютъра,без периферията.

-монитора ще е някой бюджетен IPS ,като най-вероятно DELL U серията 23 или 24(информативно ако има някакво значение)

-ще си запазя оптичното устроиство

-ще си запазя захранването което е CORSAIR  CX600 ATX 80plus bronze на около 1г и малко

-искам и да си запазя и твърдите дискове,които са 1бр Seagate 180GB SATA и 1бр WD 1T SATA 2 на около 2години,но незнам как точно.Може би малкият като външен?А големият в комбинация с останалите или ще забавя системата?Ако може идеи за тяхното пълноценно използване.

4.Предпочитания

-SSD диск на който ще е операционната с-ма мисля,че обем от 125гб ще е достатъчен,но винаги има едно но

-втори диск на който ще са всички ежедневни неща,колебая се за неговият размер 1Т или 2Т,които вариант е по надежден

-използване и на старият хард от 1Т за съхранение

-към марка Intel

Приемам всякакви виждания и мнения.

Благодаря!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението.

Първото ми питане е може ли да заменя 1Т твърд диск със същият само,че 2Т?Смятам,че разликата в цената е незначителна.

Другото е може ли да си добавя и старият 1Т диск,като трети единствено за архив.

Сериозната видео карта е с цел компенсацията на по-малкото рам и по-ниският клас процесор?

И това е по-разумният вариант от много рам и по-висок клас процесор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари се взима gtx 760 на промоция от емаг и i5 4440,без ссд,което може да се добави...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD+Твърдият диск от 2Т са сигурни(разликата от 1Т ми са 20евро,няма да се циганя).

Видео картата ми е под голям въпрос,тъй като точно тази не си я намирам от няколкото места които,са ми вариант да пазарувам.И ми се струва доста голяма,за мен?Но ще почета малко из форума дано ми се изяснят нещата.

Процесора ми се ще да го заменя с нещо от сорта на

INTEL CORE i5 4460 3.2 GHZ SK1150 6MB 84W INTEL CORE i5 4430 3.0 GHZ SK1150 6MB 84W HASWELL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alkatraz,кутият е върха,всичко което искам аз, от една кутия.Но цената е малко солена.

Ревюто също е супер.

Моля ви предложете друга карта,тази няма откриване.(не говоря за България)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alkatraz,кутият е върха,всичко което искам аз, от една кутия.Но цената е малко солена.

Ревюто също е супер.

Моля ви предложете друга карта,тази няма откриване.(не говоря за България)

Не залагайте на мощна видеокарта. Не всичкия софтуер за обработка на изображения може да работи с видеопроцесорите. По-добре наблегнете на достатъчно памет (поне 8Г) и мощен процесор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ли няма от PALIT GT740 1G D5 или ASUS R7 260 1GD5 .Не е задължително да са на тая марка просто  гледай модела.

За фотообработка това ще са хвърлени на вятъра 200 лева.... Аз съм с Quadro FX1400 и до сега не съм усетил затормозване на операции по обработка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

capnemo ,какво предлагаш,да карам без карта или с някоя много по-евтина.И парите да се добавят за още Рам.В такъв случай ще мога да взема 16гб съвсем спокойно.Въпреки,че и сегашните 8гб ми се струва,че ще ми стигат.Евентуално после пък да добавям още толкова.

Този XEON ми се вижда най-разумен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

capnemo ,какво предлагаш,да карам без карта или с някоя много по-евтина.И парите да се добавят за още Рам.В такъв случай ще мога да взема 16гб съвсем спокойно.Въпреки,че и сегашните 8гб ми се струва,че ще ми стигат.Евентуално после пък да добавям още толкова.

Този XEON ми се вижда най-разумен?

Не съм специалист по сглобяване, но по спомени повечето интелски чипсетове имат вградени видеоконтролери. Които хич не са за изхвърляне.

Мисля за момента 8 ще са ви ОК. Но можете да "прехвърлите" освободените суми към процесор. Памет можете да добавите по-късно. Видеоконтролер можете да добавите по-късно. Процесор ще е малко по-трудно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами варианта с някой i7 процесор и без видео карта на първо време.

В последствие ще си преценя дали са ми нужни още РАМ и допълнителна видео карта.

Така ми се струва,че ще е по-разумна конфигурация и с възможност за доразвиване в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми  тогава що не направиш нещо такова

2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3
I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150
ASROCK H97 PRO4 /1150
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX -2 броя за райд масив

Обща стойност - 1 240.92 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая с видеата, най-ценното е да се поддържа CUDA на nVidia за видеообработката.

Списък с GPU's

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alkatraz това съвпада с моето виждане,Благодаря!
И това пък е което мисля да поръчвам има леки разлики,моля коментираите го:

Asrock H97 Pro4
Intel Core i7 4771 3.5Ghz Box или  Intel Core i7 4770 3.4Ghz Box разликата им е 33евро
G.Skill TridentX DDR 1600 PC3 12800 16GB 2x8GB CL7
Samsung 840 Evo SSD Series 120BG SATA3
Seagate Barracuda 7200.14 2T SATA3 като искам да си закача и моя 1т на WD SATA2
Кутията ще я мисля.

А видеото в случай,че потрябва ще се добавя във времето.
Моля дайте мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,можете да не купувате хард-диск.Ще карате с вашият настоящ,от 1ТБ. 

Ако толкова усетите недостиг на място,винаги може да добавите още един хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами той в момента е наполовина пълен.И много малка част бих изчистил от него.

А и нали новият ще бъде по-бърз?

И добра идея ли е да съжитестват и трите SSD+2T sata3 +1T sata2(като тук ще са ми само най-важните неща)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добра идея ли е да съжитестват и трите SSD+2T sata3 +1T sata2

Няма ни какъв проблем - дъната поддържа 6 SATA3 порта.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XEON E3-1226V3/QUAD/3.3/8M/B0X
ASROCK H97 PRO4 /1150
G.SKILL 2x4 Value 1600M Non-ECC
CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
AMD FirePro W4100 2GB 128-bit DDR5
Windows 7 Pro
Твоят HDD 1T
Твоето PSU 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този ксеон е чист i5,чеби по-скъп даже... Един xeon 1230v3 и r7 250x са напълно достатъчни,а за допълнителното пространство вземете един диск от един терабайт.Това ми е идеята

http://nikem-bg.net/cart/50991p1r51390p1r46717p1r48235p1r44433p1r2089p1r46712p1r49027p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този ксеон е чист i5,чеби по-скъп даже... Един xeon 1230v3 и r7 250x са напълно достатъчни,а за допълнителното пространство вземете един диск от един терабайт.Това ми е идеята

http://nikem-bg.net/cart/50991p1r51390p1r46717p1r48235p1r44433p1r2089p1r46712p1r49027p1rf.html

Аз ли се бъркам , или E3 1231v3 има вградено видео ?

Ако е така не мисля , че за момента на човека му трябва 250x , като усети зор ще забучи нещо далеч по-прилично.

П.с нагоре в темата някой беше посочил Kingston V300...Отначало със синхронната NAND памет беше приказка , но в момента нещата са към катастрофа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма вградено видео,а разликата в цената с i7 4770 е 100 лева,за 170 се взима прекрасно видео за работа и за игри на по-ниски настройки...Ето едно сравнение.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-E3-1231V3-vs-Intel-Core-i7-4770K

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,взели участие в темата.

Конфигурацията е поръчана,живот и здраве другата седмица нещата,ще са при мен.

А тя ще е:

Intel Core i7-4770 3.40GHz

ASROCK H97 Pro4

Corsair DDR3 16GB (2x8GB) DDR3-1600 Vengeance Low CAS9

Samsung 840 EVO Series 2.5" 120GB SATA3

Barracuda 7200.14 2TB SATA3

Cooler Master Silencio 650 Pure

+старото ми захранване и 1Т HDD SATA2

Малко надхвърлих парите,но мисля,че в дългосрочен план избрах по-икономичният вариант.

И ако всичко тръгне и е наред,съм си решил всички проблеми кардинално.

В случай,че се нуждая и от видео карта,по-късно може и нея да добавя.Но поне за сега ми се струва,че ще е безмислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване