Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows 7 x64 на нова конфигурация

trades

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес получих поръчаната от мен конфигурация и пробвам да подготвя флашка от стария си компютър да инсталира уиндоус 7-цата на новия компютър, но след като използвам Windows 7 USB/DVD Download Tool на стария си компютър, ми изписва накрая:

"Files copied successfully. However, we were unable to run bootsect to make the USB device bootable. If you need assistance with bootsect, please click the "Online Help" link above for more information"

Натискам онлайн помощта и от това:

When creating a bootable USB device, I am getting an error about bootsect

To make the USB drive bootable, you need to run a tool named bootsect.exe. In some cases, this tool needs to be downloaded from your Microsoft Store account. This may happen if you're trying to create a 64-bit bootable USB device from a 32-bit version of Windows. To download bootsect:

Login to your Microsoft Store account to view your purchase history.
    Look for your Windows 7 purchase.
    Next to Windows 7, there is an Additional download optionsdrop-down menu.
    In the drop-down menu, select 32-bit ISO.
    Right-click the link, and then save the bootsect.exe file to the location where you installed the Windows 7 USB/DVD Download Tool (e.g. C:\Users\username\AppData\Local\Apps\Windows 7 USB DVD Download Tool).
    Once the file has been saved, go back to the Windows 7 USB/DVD Download Tool to create your bootable USB device.

разбирам, че ми трябва този файл bootsect.exe

И като изваждам флашката от стария компютър и я слагам в новия уж да инсталира ОС-а не започва да инсталира?

Моля, помогнете :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но след като използвам Windows 7 USB/DVD Download Tool

Пробвайте с Rufus

Ако старият компютър е X86, а новият - Х64:

Create a Bootable Windows 7 x64 Install Flash Drive from 32-bit Windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не му харесваш на оптичното устройство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж този клип. Може да ти помогне

С каква програма правите флашката ? Пробвайте с WIndows 7 USB DVD Download Tool.

Пробвайте с Rufus

Ако старият компютър е X86, а новият - Х64:

Create a Bootable Windows 7 x64 Install Flash Drive from 32-bit Windows

Ами стария ми компютър е уиндоус xp трябва да е x86, затова ще пробвам с Create a Bootable Windows 7 x64 Install Flash Drive from 32-bit Windows

В случай, че стане, това: "Don’t forget to change your boot options to load from USB!" как да го направя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано да стане с това което си решил. На 64bit конфигурация ОС Windows 7 x64, не мога да направя USB инсталатор за x64 Windows 8.1 защото процесора ми не подържа една от инструкциите "prefetchw" и нищо не помогна. Не е ли по добре да си направиш флашката на друг компютър. Другия вариант инсталираш на новия 32бит правиш си флашката x64 и отново инсталираш. Така направих на лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано да стане с това което си решил. На 64bit конфигорация ОС Windows 7 x64, не мога да направя USB инсталатор за x64 Widows 8.1 защото процесора ми не подържа една от инструкциите "prefetchw" и нищо не помогна. Не е ли по добре да си направиш флашката на друг компютър.

Нищо не стана отново :(

Остава ми да пробвам с Rufus-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не стана отново :(

Остава ми да пробвам с Rufus-a

По горе добавих, инсталираш x32, правиш флашката x64, инсталираш. Вече щеше да се радваш на новата си придобивка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да... нямаш ли някой друг компютър ,на който да направиш тази флашка ? Няма смисъл да се тормозиш ,ако имаш друг компютър ,на когото да я запишеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По горе добавих, инсталираш x32, правиш флашката x64, инсталираш. Вече щеше да се радваш на новата си придобивка!

Да... нямаш ли някой друг компютър ,на който да направиш тази флашка ? Няма смисъл да се тормозиш ,ако имаш друг компютър ,на когото да я запишеш

Отне ми цял ден, но преди малко успях с програмата WinToFlash да инсталирам уиндоуса. Всичко е наред. А следва да преместя изтеглените драйвери за новия компютър от стария на флашката, и да ги инсталирам на новия.

Ако знаете, моля кажете и как да направя така, че да се свържа с интернет от новия компютър, да го сложа на мястото на стария, ще е супер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отне ми цял ден, но преди малко успях с програмата WinToFlash да инсталирам уиндоуса. Всичко е наред. А следва да преместя изтеглените драйвери за новия компютър от стария на флашката, и да ги инсталирам на новия.

Ако знаете, моля кажете и как да направя така, че да се свържа с интернет от новия компютър, да го сложа на мястото на стария, ще е супер

трябва да се обадиш на доставчика да ти засекат новата лан карта.разбира се трябва да си инсталирал драйверите за нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стария компютър в CMD изпълняваш следната команда:

netsh interface dump > E:\netcfg.dat

където E: е буквата на флашката

Местиш флашката на новия компютър и в CMD изпълняваш следната команда:

netsh exec E:\netcfg.dat

И рестартираш компютъра.

А тук има инфо за промяна на mac адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стария компютър в CMD изпълняваш следната команда:

netsh interface dump > E:\netcfg.dat

Местиш флашката на новия компютър и в CMD изпълняваш следната команда:

netsh exec E:\netcfg.dat

И рестартираш компютъра.

А тук има инфо за промяна на mac адрес

Имайки в предвид че ще се сваля от регистрите на XP x32 и ще се въвеждат в Windows 7 x64 ще се получи ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване