Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при инсталация на Windows 7

Alex Udondzhiev

Препоръчан отговор

Здравейте. От няколко дни се опитвам да направя Windows-а (Windows 7) и така и не успях..
Стигам до едно и също място, а именно: "setup was unable to create a new system partition".
Изгледах сумати клипчета, изчетох сумати обяснения и пак нищо.
Например този урок: 

След като стигам до 05:25, не ми излиза съобщението, което казва, че трябва да задели 100mb за system и от там идва целият проблем. Влизах и през bios-a, гледах от други напътствия, и нищо и нищо..
Опитвам се да инсталирам от флашка, дъното ми е: ASUS M5A97 LE R2.0. Всички други компоненти са чисто нови, освен хард диска. На него имаше 32bit-ов Windows. Диска го форматирах и изтрих, както е показано в клипчето и би следвало да върви инсталация, на чисто.

В Петък сглобих новите части и от тогава не успявам да "прескоча" този проблем. Просто не създава тoзи 100mb system дял, и излиза съобщението: "Setup was unable to create a new system partition".
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи ли в bios диска да ти е IDE, a не AHCI

Да. Следвах всичко описано в клипа!

П.П. Качвам Windows 7 от флашка и давам диска да ми е IDE.

Тези настройки не важат ли само когато инсталираме от CD? Въпреки, че ги правя и сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай miniWinXP от Hiren's Boot CD - в miniWinXP форматирай системния дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай miniWinXP от Hiren's Boot CD - в miniWinXP форматирай системния дял.

Колега, може ли малко по - подробно, че не съм много наясно, програми ли са, настройки ли са.. 

Просто след 2 дена мъки, всичко ми е каша. :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може ли малко по - подробно, че не съм много наясно, програми ли са, настройки ли са.. 

Просто след 2 дена мъки, всичко ми е каша. :shock11:

Правиш си Boot Disk на тази програма. От него ще стартираш WindowsXP mini и ще форматираш системния дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегляш Rufus, изтегляш Hiren's BootCD 15.2. Стартираш Rufus, показваш пътя до изтегления Hiren's iso файл. И стартираш процеса. После рестартираш омпютъра и извиваш boot мениджъра на BIOS (Esc (за Asus), F9, Shift+F10...). От менюто намираш mini Windows XP и го избираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Форматирах го, после пак опитах да кача Windows 7, пак стигнах до този момент, в който съм обяснил в първият коментар и пак не стана... Не иска да си създаде тези 100мб и съответно не иска да продължи, защото излиза пак това съобщение: "setup was unable to create a new system partition" ...
Просто не знам вече........... :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако форматираш дялове няма да се получи. Изтрий всички дялове под DOS форматирай (за мен най-добрия вариант е с ОС на външен диск) и създай нови, дяловете ги създай в началото на инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Проблема с Windows-a вече е решен! Сложихме го през mini windows xp  с помощта на г-н Беливаков,  на когото най-сърдечно благодарим! В последствие се появи друг проблем с компютъра - пускам го тръгва да зарежда и внезапно се изключва все едно му спира тока :(  иначе на първото пускане след инсталацията на Windows изкара над 1час (през който си сърфирах из нета без да слагам драйвери и прочие) реших да дам оценка на компютъра и точно на края се изключи, след това опитвах да го включа започва да зарежда windows и се изключва някъде по средата 1 път показа десктопа за по-малко от минута и това беше от тогава не съм го мъчил. За сега търся някой надежден сервиз в София.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

del C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore\*.xml

Деинсталирай драйвъра на видеокартата с изтриване на файловете. Рестартирай, след рестарта откажи (затвори) съветника за инсталиране на драйвъри, отвори мениджъра на устройства, щракни с десен бутон по видеокартата и избери Update Software->Automat....->рестарт.

След рестарта, пусни Winddows Experience Index

Още едно решение - последната публикация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване