Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгоряла платка на хард диск Seagate ST1500LM003 1.5TB

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам хард, който видимо е с изгоряло дъно. Модела на харда е Seagate ST1500LM003 (Seagate FreePlay ST1500LM003).

PCB Board Number:100609264
Баркод: 100621087 F M207FFCK

Интересува ме дали някой има идея за начин по който да възстановя информацията без да закупувам PCB Board и без да суапвам биоса?!? (Почти съм сигурен, че няма такава опция, но все пак реших да попитам и тук...)

По принцип бих се съгласил и на този, вариант, ако на някой му се намира здрав PCB Board, който не му трябва. Най-вече не ми се чака да ми доставят PCB Board от ebay, защото доставката ще е поне 20 дни...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е изгоряла платката обикновено се сменя с работеща. Ремонта им се избягва защото са многослойни , няма схема в повечето случаи, а като капак всичко вече е набутано в 2 чипа и за да ги смените трябва да счупите работеща платка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е изгоряла платката обикновено се сменя с работеща. Ремонта им се избягва защото са многослойни , няма схема в повечето случаи, а като капак всичко вече е набутано в 2 чипа и за да ги смените трябва да счупите работеща платка

Мерси за информацията. Вече съм решил да си поръчам PCB board от ebay. Има такъв, който е 100% 1 към едно и да swap-на биоса, за да видя дали няма да може да прочете информацията. Така или иначе, след като извадя информация от диска отива в кофата, а едни 20$ не са кой знае какъв проблем, дори и шанса за възстановяване да е 1%, все пак го има. Ще пиша какво се случило след като изпълня процедурата... ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...