Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгоряла платка на хард диск Seagate ST1500LM003 1.5TB

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам хард, който видимо е с изгоряло дъно. Модела на харда е Seagate ST1500LM003 (Seagate FreePlay ST1500LM003).

PCB Board Number:100609264
Баркод: 100621087 F M207FFCK

Интересува ме дали някой има идея за начин по който да възстановя информацията без да закупувам PCB Board и без да суапвам биоса?!? (Почти съм сигурен, че няма такава опция, но все пак реших да попитам и тук...)

По принцип бих се съгласил и на този, вариант, ако на някой му се намира здрав PCB Board, който не му трябва. Най-вече не ми се чака да ми доставят PCB Board от ebay, защото доставката ще е поне 20 дни...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е изгоряла платката обикновено се сменя с работеща. Ремонта им се избягва защото са многослойни , няма схема в повечето случаи, а като капак всичко вече е набутано в 2 чипа и за да ги смените трябва да счупите работеща платка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е изгоряла платката обикновено се сменя с работеща. Ремонта им се избягва защото са многослойни , няма схема в повечето случаи, а като капак всичко вече е набутано в 2 чипа и за да ги смените трябва да счупите работеща платка

Мерси за информацията. Вече съм решил да си поръчам PCB board от ebay. Има такъв, който е 100% 1 към едно и да swap-на биоса, за да видя дали няма да може да прочете информацията. Така или иначе, след като извадя информация от диска отива в кофата, а едни 20$ не са кой знае какъв проблем, дори и шанса за възстановяване да е 1%, все пак го има. Ще пиша какво се случило след като изпълня процедурата... ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам следния проблем и то голям проблем за мене и ще се радвам някой да ми помогне.
      Аз съм видео оператор и снимам сватби миналата година имах доста материал прехвърлен на един външен хард диск ( с 7 сватби вътре) и тока спря, след което дойде и така диска получи токов удар и спря да работи. Питал съм къде ли не и решение няма изпратих го в София при един "майстор" и вече 17 месеца никакъв разултат няма звъня му не ми вдига "майстора" от 17 месеца все ме отлага и така стигнахме до увода да ми го върне обратно. До тук ок, но през това време много хора ми звънят и питат какво става с видеата им немога да им обясня, че "майстора" не е никакъв майстор. Та искам да питам някой дали би могъл да го оправи проблема ще се радвам много и ще платя доволно само да ми изкарат информацията поже и на друг диск или флашка ако ще и на плоча само да се сдобия с инфото. Аз съм от шуменския край оставям си телефонния номер ако някой има идея как се подхожда в случая да ми звънне 089 615 06 04 благодаря ви предварително
    • от [email protected]
      Здравейте,
      Хард диска на лаптопа си заминава и машината работи изключително бавно. Правена е порверка на машината от Hijack team и по отношение на вирусите всичко е чисто.
      Преди да сложа нов диск, искам да опитам с поправка ако се получи нещо. Моля препоръчайте ми какъв инструмент да използвам за поправка.
      Поздрави,
      Стоян
    • от Ahh, Baaaka!
      Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.
      Грешката е: Reboot and select proper boot device
      Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.
      Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)
      Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.
      Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?
      Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.
      Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване