Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ппроблем със субтитри на 3D и HD филми телевизора е samsung ue46f6400

Препоръчан отговор

Здравейте,субтитрите не тръгват на филми 1080p bluray,а на 720p bluray тръгват и те са само HD филми по 4-5 gb,3D филми 720p не намерих,големите дето са над 6gb,те са 1080p bluray и субтитрите не излизат давам пример на един и съши торент:

на този в името на торента изписва 720p bluray,на него тръгват субтитрите

http://zamunda.net/details.php?id=417541,а на този дето изписва 1080p bluray не тръгват:

http://zamunda.net/details.php?id=417558

Плеъра на телевизора ли,може да не подържа по големите размери,ако знаете помогнете,благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина да не ги подкарва, безпроблемно вървят и 3 пъти по-обемни филми през набучена в телевизора флашка. Но субтитрите на конкретния филм от примера ти се различават от заглавието му. Ако не си ги уеднаквил и те да се различават само по разширението, няма как да ти тръгнат, а дали са за 720р или 1080р, това е без значение. Трябва да изглеждат така: abcd.mkv и abcd.srt.

За 3Д филмите е малко по-различно, там имаме 2 вида - статични и динамични. Първите са стандартни, т.е. стават и за 2Д релийзи и няма причина да не вървят, ако са спазени условията за еднаквост на имената. Динамичните не се разполагат в една равнина, но възпроизвеждането им (idx/sub) не е по силите на огромната част от днешните телевизори, та за целта се ползва външен източник - компютър или плеър. 

Друга опция е вграждането, но за нея трябва да се чете - в мрежата има предостатъчно източници, при това онагледени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина да не ги подкарва, безпроблемно вървят и 3 пъти по-обемни филми през набучена в телевизора флашка. Но субтитрите на конкретния филм от примера ти се различават от заглавието му. Ако не си ги уеднаквил и те да се различават само по разширението, няма как да ти тръгнат, а дали са за 720р или 1080р, това е без значение. Трябва да изглеждат така: abcd.mkv и abcd.srt.

За 3Д филмите е малко по-различно, там имаме 2 вида - статични и динамични. Първите са стандартни, т.е. стават и за 2Д релийзи и няма причина да не вървят, ако са спазени условията за еднаквост на имената. Динамичните не се разполагат в една равнина, но възпроизвеждането им (idx/sub) не е по силите на огромната част от днешните телевизори, та за целта се ползва външен източник - компютър или плеър. 

Друга опция е вграждането, но за нея трябва да се чете - в мрежата има предостатъчно източници, при това онагледени.

Благодаря за отговора,правя ги с еднакви имена,но на 1080p не тръгват ще ви дам пример:

Born.To.Race.Fast.Track.2014.720p.BluRay.X264-iFT-на видеото

Born.To.Race.Fast.Track.2014.720p.BluRay.X264-iFT.srt-на субтитрите

Само SRT слагам,понеже под торента само такива ми излиза да изтегля,а до колкото разбрах от отговора ви,трябва на видеото да сложа точка и mkv пример:

Born.To.Race.Fast.Track.2014.720p.BluRay.X264-iFT.mkv

ако съм на прав път кажете,но на 720 ми тръгват ми тръгват както съм показал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак виж примера:

abcd.mkv (може да е друго - .mp4, .avi и т.н)

abcd.srt

Трябва да ги има и точките, и разширенията!

И още нещо - някои марки/модели телевизори изпитват затруднения при възпроизвеждането на видео файлове с дълги имена. Затова по-добре съкрати колкото е възможно заглавието.

Например така:

Born To Race Fast Track (2014).mkv

Born To Race Fast Track (2014).srt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В по-горните коментари изчерпателно ти е казано какво да правиш.Ако имаш пак проблем значи нещо бъркаш и не правиш това, което са ти писали както трябва!

Най-добре за да няма и един символ разлика в имената прави копи-пейст за да си сигурен, че имената на видеото и субтитрите са абсолютно с едно и също име!Няма такъв ,,филм,,- да не тръгват на 1080p, a на  720p да-това няма никакво отношение.

За 3D динамични субтитри забрави през плеъра на телевизора!

Ако имаш възможност ползвай връзка PC>HDMI>TV

Другите щуротии като DLNA, WI-FI, STREAM и тем подобни дивотии са съпроводени с един, или друг проблем!Връзката с HDMI е най-доброто и безкомпромисно решение!

Плеъра и на най-добрия телевизор не се справя с всички формати, така че...

Телевизорите не са компютри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак виж примера:

abcd.mkv (може да е друго - .mp4, .avi и т.н)

abcd.srt

Трябва да ги има и точките, и разширенията!

И още нещо - някои марки/модели телевизори изпитват затруднения при възпроизвеждането на видео файлове с дълги имена. Затова по-добре съкрати колкото е възможно заглавието.

Например така:

Born To Race Fast Track (2014).mkv

Born To Race Fast Track (2014).srt

Пробвах и пак не става .mkv слагам на видеото и не ги показва тея субтитри,съкращам името,това и преди съм го правил не става 1080p не ми тръгва със субтитри. 

В по-горните коментари изчерпателно ти е казано какво да правиш.Ако имаш пак проблем значи нещо бъркаш и не правиш това, което са ти писали както трябва!

Най-добре за да няма и един символ разлика в имената прави копи-пейст за да си сигурен, че имената на видеото и субтитрите са абсолютно с едно и също име!Няма такъв ,,филм,,- да не тръгват на 1080p, a на  720p да-това няма никакво отношение.

За 3D динамични субтитри забрави през плеъра на телевизора!

Ако имаш възможност ползвай връзка PC>HDMI>TV

Другите щуротии като DLNA, WI-FI, STREAM и тем подобни дивотии са съпроводени с един, или друг проблем!Връзката с HDMI е най-доброто и безкомпромисно решение!

Плеъра и на най-добрия телевизор не се справя с всички формати, така че...

Телевизорите не са компютри!

Не бъркам,защото винаги ползвам копи-пейст,няма да си играя да ги пиша,а пък на 720p няма ми тръгне ако не правя имената същите,а за компа няма как понеже нямам HDMI на видео картата,компа ми е от по-старите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и пак не става .mkv слагам на видеото и не ги показва тея субтитри,съкращам името,това и преди съм го правил не става 1080p не ми тръгва със субтитри. 

Не бъркам,защото винаги ползвам копи-пейст,няма да си играя да ги пиша,а пък на 720p няма ми тръгне ако не правя имената същите,а за компа няма как понеже нямам HDMI на видео картата,компа ми е от по-старите.

Ами не знам защо така се получава при теб.Може би след малко по-подробни разяснения (може и на ЛС)

А и тоя комп няма ли други изходи от видеокартата?HDMI е най-добрия вариант, но свързването може да стане и чрез други изходи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам защо така се получава при теб.Може би след малко по-подробни разяснения (може и на ЛС)

А и тоя комп няма ли други изходи от видеокартата?HDMI е най-добрия вариант, но свързването може да стане и чрез други изходи!

Той има други изходи,обаче телевизора ги няма,иначе да съм го свързал,по-подробно,примерно тегля филм от замунда,свалям субтитрите дето са под торента,на 720p нямам проблем,само на 1080p,пробвал съм много варианти на 1080p не тръгват,сега това 3D динамични субтитри са ми излиза ли и тях съм пробвал не стават,те мисля бяха и по големи,незнам какво точно да направя за да тръгнат,еднакви имета правя,по-къси ги правя също,даже като пусна филма не ми излиза от менюто на плеъра на телевизора да ги пусна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...на 720p нямам проблем,само на 1080p,пробвал съм много варианти на 1080p не тръгват...

Тук има нещо друго, на телевизора ти му е все едно дали филмът е 720р, 1080р или 576i. Явно става дума за проблем с големината на файла. Тръгвал ли е изобщо 1080р?

...сега това 3D динамични субтитри са ми излиза ли и тях съм пробвал не стават,те мисля бяха и по големи,незнам какво точно да направя за да тръгнат...

С тоя телевизор не можеш да ги подкараш - моделите, които го правят се броят буквално на пръсти. Подкарването на динамичните субтитри в масовия случай става през компютър или външен плеър, четящи idx/sub. Но с тоя слаб компютър не виждам как ще се случи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук има нещо друго, на телевизора ти му е все едно дали филмът е 720р, 1080р или 576i. Явно става дума за проблем с големината на файла. Тръгвал ли е изобщо 1080р?

С тоя телевизор не можеш да ги подкараш - моделите, които го правят се броят буквално на пръсти. Подкарването на динамичните субтитри в масовия случай става през компютър или външен плеър, четящи idx/sub. Но с тоя слаб компютър не виждам как ще се случи.

Той филма си тръгва,само субтитрите не тръгват,сега 3D филма тръгва,но субтитрите не искат,а за да стане с компютъра трябва да си купя нов,с тоя моя няма да стане,искам да кажа,че видеото 1080p тръгва върви ми,само субтитрите не искат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво се случва при теб :white flag:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

имам същия модел  проблемът че  е от  това, че  телевизорът не чете  субтитри  трябва да  са вградени в   филма

Той чете явно 1080p не ги чете само

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване