Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам нужда от повече информация за този модел Panasonic TX-L47WT60E.
В сайта на Панасоник не е дадено никакво инфо в сравнение с тазгодишните модели.
Интересува ме:
- дали е с IPS матрица (пасивно 3Д),
- дали е 100Hz и нагоре матрицата,
- с каква подсветка е (има ли local dimming ако е direct led)
- дали има 2д/3д конверсия,
- има ли DLNA,
- какви видео формати и субтитри чете,
- регулира ли се размера на субтитрите,
- има ли Bluetooth,
- може ли да обслужва клавиатура и/или мишка (по Bluetooth или чрез USB),
Моля, ако някой има впечатления от този телевизор като цяло (и в частност - бързодействие, качество на изображението, размазва ли при бързи движения, лесно ли се борави със смарт функционалността) нека да сподели.
А, и още нещо да попитам, понеже е миналогодишен модел и възможността да ми предложат мострена бройка е голяма, а аз не искам да купувам мостра, как мога да разбера дали ми предлагат мостра или нов ТВ? С намерение съм да го купя направо от магазина, за да мога да го изпробвам на място. Какво да гледам в опаковката и в самия телевизор след разопаковане, ако се усъмня, че не е фабрично опакован?
Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш в магазина, продавачите ще ти отговорят на всички тези въпроси. Носи си една флашка с филми или клипчета, да пробваш различните формати.

Като ти го извадят в кашона, погледни колко слоя тиксо има отгоре ;) . Ако е един (заводското) - значи не е бил отварян.

Аз, пред нов 47WT60, бих предпочел да взема мостра 47WT50, но - ти си купувачът, ти си решаваш  :D .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Здравейте,

Имам нужда от повече информация за този модел Panasonic TX-L47WT60E....

Чети тук-има подробно инфо за модела.За това как да разпознаеш дали е мостра потърси инфо пак в тамошния форум-рано е и не ми се рови да ти давам линкове за всичко.

Телевизора е повече от добър-няма какво повече да се желае от един съвременен телевизор.Цената му е повече от добра в момента.За справка ще споделя, че аз съм с WT50 (от по-предната година) и го взех горе-долу на тази цена като си спомням, че като излезе модела беше 3600 лв!Повече и лични впечатления ако искаш мога да ти дам и на лични.Има такива, понеже дори с тази WT60  серия съм се ,,забавлявал,, доста понеже мой познат си го купи.Дори имам настройки за тези модели правени с колориметър ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш в магазина, продавачите ще ти отговорят на всички тези въпроси. Носи си една флашка с филми или клипчета, да пробваш различните формати.

Като ти го извадят в кашона, погледни колко слоя тиксо има отгоре ;) . Ако е един (заводското) - значи не е бил отварян.

Аз, пред нов 47WT60, бих предпочел да взема мостра 47WT50, но - ти си купувачът, ти си решаваш  :D .

Бях в магазина и питах трима продавач-консултанти. Единия каза, че е с активно 3д, оказва се че е с пасивно, другия каза, че е със 100 Hz матрица, намерих инфо че е 200Hz. Третия просто каза че е "върхов модел" и има всичко (може би има и холовизия :( ). Както и да е в техно веригите вече повечето консултанти са абсолютни цървули и са там колкото да бършат праха от телевизорите и да разпечатват и запечатват кашоните. Никой не ти дава дистанционното да поразцъкаш телевизора, да видиш поведението му. Това може да стане само ако има предтавители на конкретния производител в магазина. те са отзивчиви и склонни да тестват. Там можеш да видиш само сърдитите мутри на мързеливите консултанти. Е, не всички са такива, но при цялото ми обикаляне по тези вериги срещнах само двама що годе компетентни и услужливи консултанти.

Затова предпочитам да питам директно по форумите отколкото да си изхабя реториката в молби и покани към нацупени продавачи да пробваме един или друг телевизор. 

Иначе благодаря за отговорите :)

Аз понамерих по-голямата част от информацията, само ако може някой да сподели впечатления за субтитрите - може ли да се променя размера на шрифта.

А, и може ли да се включи клавиатура и/или мишка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WT60 е  със реални 100 херца панел. WT50 го даваха с реални 200 херца.Сега таблицата за моделите 2012 вече гледам я няма в setcom, затова ти споделям.И да -  WT50 е с активно 3D, което е голям плюс за мен-просто извадих късмет, че тогава беше с такова за разлика от WT60 който е с пасивно, но не това е най-важно според мен.До преди около месец имаше един WT50, който продаваха в OLX, но вече е продаден.Истината е , че той по ми харесва като модел, не защото аз го имам.Просто съм ги сравнявал и двата модела и знам какво и как  - от преки впечатления и като собственик на единия от тях.

Казах ти ако имаш въпроси може да питаш на лични-довечера след 17.00 ще имам време да ти отговоря.Ако не искаш-успех ти с покупката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Затова предпочитам да питам директно по форумите отколкото да си изхабя реториката в молби и покани към нацупени продавачи да пробваме един или друг телевизор...

Предварителната информация е много полезна, но телевизор се избира в магазина, а не по форумите. Че консултантите в преобладаващата си част са неграмотни, това всички го знаем, но телевизор не се тества с молби - не моли продавача за дистанционното, а си го поискай. Ще ги молиш, ако ще ти го подаряват, но предполагам, че ще го плащаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За консултантите в магазините - и си прав, и не си. След като те познават вече като човека, който им е създал сума ти проблеми с прословутото си LG, не е чудно, че пращат "цървулите" да те обслужват. На принципа - какъвто клиентът, такъв и продавачът :cool: 

Със субтитрите можеш да правиш каквото си искаш, можеш да вържеш към телевизора и мишка, и клавиатура. Стига само да си пуснеш сигнал по кабел от компютъра, и да го ползваш като монитор.

Ама мусака едва ли ще го научиш да прави, както и да опитваш  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... След като те познават вече като човека, който им е създал сума ти проблеми с прословутото си LG, не е чудно, че пращат "цървулите" да те обслужват. На принципа - какъвто клиентът, такъв и продавачът ...

Четох за тия проблеми - човекът е прав да се жалва, лошото е, че другите си траят по една или друга причина и той е обречен на игнориране. Не упреквам продавачите, защото не те произвеждат стоката, а само я продават. Но и не търпя да ми пелтечат и да ме качват на черешата с некомпетентността си. Аз отивам с пари и искам да ми се обърне внимание, а не се моля за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За консултантите в магазините - и си прав, и не си. След като те познават вече като човека, който им е създал сума ти проблеми с прословутото си LG, не е чудно, че пращат "цървулите" да те обслужват. На принципа - какъвто клиентът, такъв и продавачът :cool:

Със субтитрите можеш да правиш каквото си искаш, можеш да вържеш към телевизора и мишка, и клавиатура. Стига само да си пуснеш сигнал по кабел от компютъра, и да го ползваш като монитор.

Ама мусака едва ли ще го научиш да прави, както и да опитваш  :D

Ами първо, не ме познават понеже LG-то го купих on-line. А за приципа клиент-продавач, то клиентите станаха такива, щото продавачите са цървули. Каквото повикало, такова се обадило. Понеже продавача е безхаберник трябва и аз ли да стана такъв и да ръгна 2 бона със затворени очи. В началото бих го направил, но не и сега. Ясно че на продавача му е през чвора как аз съм ги изкарал тия 2 бона, но на мен не ми е. Така че, имам правото да питам и "досаждам" щото на тях затова им се плаща. Като не щат, на баира и с мотиката. Лозя има за копане много, обаче всеки в милата родина е много "интилигентин" и има "висшу" и затова може да консултира по всякакви теми хората като него дето и те имат висшу ама не знаят за какво го имат. Балканика, какво да се прави.

А за мусаката си имам мнооого по-добро решение :) Виж, яйца ако може да снася (за заливката), ама сигурно от панасоник не знаят къде да му сложат кошничката да ги събира :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които помогнаха да набера информация за този телевизор. Дотук единствения проблем, който ме притеснява е размера на субтитрите на вградения плеър. Както ме посъветваха, мога да ползвам външен плеър или да ползвам DLNA. 

На мен ми се върти в главата друго решение (което като цяло е пак равносилно на външен плеър).

Има ли някой впечатления от Android Mini PC. Виждам че има доста разновидности, но ако използвам едно такова бих могъл да си инсталирам андроидски плеър и да гледам през него. Някой може ли да каже нещо по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Има ли някой впечатления от Android Mini PC...

Имам, при това съвсем преки. Подариха ми такъв, страшна пръчка е - зарежда достатъчно дълго, че да изнерви дори търпелив човек като мен. Не беше върхов модел, не можеше да възпроизвежда 3Д, което го обезсмисляше напълно, а и имам 3 външни плеъра, които са 3Д, а и четат idx/sub. Дадох го на един приятел, но гледам, че и той не го ползва.

Не съм ползвал DLNA, не ми се е налагало, но чета, че понякога има проблеми с мрежата. За мен кабелната връзка (HDMI) е всякак за предпочитане.

П.П. Изразих се неправилно по-горе - не че не можеше да възпроизвежда 3Д файлове (това не е и нужно, защото какво ще прави телевизора), а забиваше след 1-2-3 минути на големи файлове, да речем 20+ ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам, при това съвсем преки. Подариха ми такъв, страшна пръчка е - зарежда достатъчно дълго, че да изнерви дори търпелив човек като мен...

Това беше полезно да се уточни :) Дали всички са такива? Имам предвид, че срещнах и някои "по-маркови", в смисъл с посочен производител. Има и различни хардуерни конфигурации: двуядрен процесор, четириядрена видеокарта и т.н. Дали някой от тях не е по-читав?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами те всички са с посочен производител :). Не знам как стои въпросът с по-сериозните, но за мен това не е оправдан разход, особено пък с Андроид - лично мнение! Ако ще е с толкова ядра и здраво видео, защо да не е модерен лаптоп с Уиндоус? Макар че пък ако ще е само за едни филми, покупката не е оправдана никак, един най-обикновен 3Д плъер (100-200 лв) е за предпочитане.

Имам това, купено с 50% намаление при промоция и върши отлична работа, ако и да е от китайско по-китайско. Само дето не чете блурей дискове, та ползвам и 3Д блурей плеъри с оптично устройство, които ми вършат идеална работа (конвертиране) при значителната ми ДВД колекция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване