Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с паметта

denito_vikito

Препоръчан отговор

Здравейте,

изскача ми това съобщение  Your computer is low on memory. Моля да ми съдействате за решаване на проблема.

Благодаря предварително за отделеното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променете поведението на виртуалната памет - сложете компютърът да управлява размера й. Щракнете с десен бутон по иконата на Компютър, изберете Properties. В новия прозорец в ляво щракнете на Advanced system settings. Щракнете на раздел Advanced, бутон Settings, раздел Advanced, бутон Change... тук маркирате горе Automaticaly manage... и потвърдете с ОК бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променете поведението на виртуалната памет - сложете компютърът да управлява размера й....

А от къде знаеш,колко памет има въобще вградена и каква ОС използва...?Ако е с 2 гб РАМ и е наблъскано с ненужни програми и приложения,ще излиза това съобщение!Тогава просто трябва едно премахване на ненужните неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от къде знаеш,колко памет има въобще вградена и каква ОС използва...?Ако е с 2 гб РАМ и е наблъскано с ненужни програми и приложения,ще излиза това съобщение!Тогава просто трябва едно премахване на ненужните неща.

Не зная колко RAM има и какъв Windows ползва, знам кой причинява появата на подобно съобщение. А дали е Windows или друга ОС - щом е в раздел Windows...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай автора да пусне лог файлове от FRST да видим кво има инсталирано ...

Автора вече беше в темата за премахване на зловреден софтуер..и е сканирал с Farbar Recovery Scan Tool..Мислиш ли че съм такъв глупак за да я пренасоча в този раздел за да можете вие да пишете излишни постове..!Като не знаете как да помогнете не давайте некоректни препоръки..още повече със софтуер който въобще не познавате...!

==================== Memory info ===========================  на компютъра на автора на темата  операционна система Windows 7 Home Premium (X64)

Processor: Intel® Core™ i3 CPU M 380 @ 2.53GHz
Percentage of memory in use: 52%
Total physical RAM: 2932.56 MB
Available physical RAM: 1384.92 MB
Total Pagefile: 2930.71 MB
Available Pagefile: 1099.11 MB
Total Virtual: 8192 MB
Available Virtual: 8191.82 MB

Когато компютърът ви не разполага с достатъчно памет за всички действия, които се опитват да се извърши, Windows и програмите ви могат да спрат да работят. За да предотвратите загуба на информация, Windows ще ви уведоми, когато компютърът ви е с ниско съдържание на паметта.

Ако получавате предупреждения, че виртуалната памет е малка, ще се наложи да се увеличи минималният размер на вашия файл за виртуална памет. Windows определя първоначален минимален размер на файла за виртуална памет, равна на размера на памет с произволен достъп (RAM), инсталиран на вашия компютър, а максималният размер, равен на три пъти размера на RAM, инсталиран на вашия компютър. Ако видите предупреждения при тези препоръчителните нива, а след това увеличи минималните и максималните размери.

Справка:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/change-virtual-memory-size#1TC=windows-7

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preventing-low-memory-problems#1TC=windows-7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Аз също имам проблем, който е подобен на този на автора на темата. Компютърът ми е с операционна система Windows XP. От няколко седмици ми изписва съобщението "Няма достатъчно дисково пространство". Става въпрос за диск C. Стартирам почистване на диска и всичко след това е наред за няколко дни. Спомням си, че файловете се сваляха на диск D, но това бе преди да ми бъде преинсталиран компютърът. Така беше настроен. Въпросът ми е как да направя настройките така, че файловете отново да се записват на диск D, тъй като там има повече свободно пространство. 

Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Аз също имам проблем, който е подобен на този на автора на темата. Компютърът ми е с операционна система Windows XP. От няколко седмици ми изписва съобщението "Няма достатъчно дисково пространство". Става въпрос за диск C. Стартирам почистване на диска и всичко след това е наред за няколко дни. Спомням си, че файловете се сваляха на диск D, но това бе преди да ми бъде преинсталиран компютърът. Така беше настроен. Въпросът ми е как да направя настройките така, че файловете отново да се записват на диск D, тъй като там има повече свободно пространство. 

Предварително благодаря!

Ами изписва ви защо то диска C е Пълен изтриите ненужните фаиловете или ги Изрежете фаиловете и ги поставете във Диска D !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами изписва ви защо то диска C е Пълен изтриите ненужните фаиловете или ги Изрежете фаиловете и ги поставете във Диска D !!!

Ами  при мен има 60 GB заети и 80 GB  свободни на диск С. Tова не е ли добре? Благодаря за съветите.

диск Д 15 заети и 120 свободни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Аз също имам проблем, който е подобен на този на автора на темата. Компютърът ми е с операционна система Windows XP. Въпросът ми е как да направя настройките така, че файловете отново да се записват на диск D, тъй като там има повече свободно пространство. 

Предварително благодаря!

Пренасочете потребителските папки на дял D. За целта може да използвате TwaekUI 2.10. И компютърът ще си знае къдде са и къде да пренасочваснимки, видео, изтеглени файлове.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пренасочете потребителските папки на дял D. За целта може да използвате TwaekUI 2.10. И компютърът ще си знае къдде са и къде да пренасочваснимки, видео, изтеглени файлове.

Благодаря много за бързия отговор! Свалих това, което сте ми посочили, но не съм наясно какви са стъпките след това и как точно да пренасоча папките към дял D. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.44342.com/windows-xp-f1027-t7102-p1.htm

TweakUI

[+] My Computer

Special Folders

[[special Folders

This allows changing the location of special folders such as D Burning

esktop y Documents y Musicetc. This does not move the files from

the current location to the new location. To change the location and

simultaneously move the files to the new location, right-drag the folder to

its desired new location and select ove hererather than using this

dialog.]]

Special Folders

[[Windows XP users have special folders in their user profiles, such as the

My Documents, My Pictures, and Favorites folders. The default location for

these folders is in %USERPROFILE%, but you can redirect them to any

location, including a location on the network. That's the purpose of the

Tweak UI category Special Folders.

Но, лично моя препоръка-първо си създайте нужните папки на D:, ако не са създадени вече. Пример: D:\Картинки и в TweakUI посочете тази папка за My Pictures

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.44342.com/windows-xp-f1027-t7102-p1.htm

Но, лично моя препоръка-първо си създайте нужните папки на D:, ако не са създадени вече. Пример: D:\Картинки и в TweakUI посочете тази папка за My Pictures

Ще го направя по описаните стъпки. Много, много благодаря! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване