Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отново проблем с HDD?

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Първо, зададох темата така, защото от една страна теми като тази има доста в този раздел, а от друга самият аз бях пускал такава в началото на миналата година, където в крайна сметка се стигна до гаранционна (тогава) подмяна на твърдия диск на лаптопа. 

Тогава беше повече от ясно, че няма да го бъде. На HD Tune изкара 1.5% повредени сектори, а нормалната работа с него беше невъзможна. Сега обаче е малко по- различо: 

7693746H.png

7693750K.png

Тук вторият screenshot ми е малко чуден :)

Скрийновете са правени след инсталация на windows, предходена от Full Low Level Format.

Другото нещо, което ми е непонятно тук е самото поведение на лаптопа... В момента си върви съвсем нормално: сваляне, инсталиране, stream и всичко друго, но когато трябва да се стартира става сложно. Или ще отнеме  прекалено много време или ще зареди до Welcome скрийна и ще се рестартира например... Какво мислите по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето виж тук какво пише и си прецени сам. Така като гледам бъди готов за смяна на хард диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А нещо да ми препоръчате? Не държа да е над 500gb. И без това не пазя чак толкова много неща на него.

Така или иначе на пазара вече има като нови модели или 500 Gb или 1 Tb.Втора употреба не ти препоръчвам.Цените вървят от 90-100 лв до 115-120 лв. Има с по 2 или с по 3 години гаранция. Всичко зависи от финансовите възможности. Каква марка хард диск ще вземеш поне за мен е без значение. Всичко е на късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе на пазара вече има като нови модели или 500 Gb или 1 Tb.Втора употреба не ти препоръчвам.Цените вървят от 90-100 лв до 115-120 лв. Има с по 2 или с по 3 години гаранция. Всичко зависи от финансовите възможности. Каква марка хард диск ще вземеш поне за мен е без значение. Всичко е на късмет.

Благодаря. А оправдана ли е покупката на 7200rpm HDD като се има предвид по- високата температура ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Seagate 7200rpm HDD ли става на въпрос или за друг модел?

И Seagate, и WD. И двата са по 500gb 7200rpm с 16 мб кеш. Обмислях също и за един хибрид на Sеаgate ама казаха, че не си струвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И Seagate, и WD. И двата са по 500gb 7200rpm с 16 мб кеш. Обмислях също и за един хибрид на Sеаgate ама казаха, че не си струвало.

Не, че не си струват просто зависи как ще ги използваш, а и са по-скъпи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Сигурно още у тре ще поръчвам, че на тоя всяко изключване може да му е последно : ) Прецених, че тези 8гб ssd в хибрида няма да ми вършат работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Сигурно още у тре ще поръчвам, че на тоя всяко изключване може да му е последно : ) Прецених, че тези 8гб ssd в хибрида няма да ми вършат работа.

Ами те като гледам вече май така ги правят новите хард дискове. Така или иначе SMART-та е направен точно затова. Да те предупреждава, за да си знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване