Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лампов усилвател Респтом

grantpri

Препоръчан отговор

Здравейте въпросът ми е дали някой случайно да знае модела на този усилвател, тъй като обложката с информацията е много притрита и не мога да разбера нищо освен че е респром и че е 25 вата ? И се извинявам за грешката в заглавието :) 

post-316988-0-17322400-1414675478_thumb.

post-316988-0-35719300-1414675492_thumb.

post-316988-0-23622700-1414675493_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за какво ти трябва да знаеш? Когато е правено това не е имало интернет. И определено няма за какво да го използваш. Или нещо модата те влече? Ако да - тогава бяха на мода едни ризи с много големи яки и толкова широки панталони, че да метеш улицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за какво ти трябва да знаеш? Когато е правено това не е имало интернет. И определено няма за какво да го използваш. Или нещо модата те влече? Ако да - тогава бяха на мода едни ризи с много големи яки и толкова широки панталони, че да метеш улицата.

ами не, искам да му видя характеристиките и интегралната схема... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя, схемата му е най-интегрална - от ерата на обемният монтаж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Екзорсизъм ли ще правиш с този усилвател колега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

извращения ще правя! и  между другото с това нещо храня 2Х250 - ватови колони. но мисля че има някоя лампа за смяна .. тъй като има някакви смущения след като се усили на 50%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хем казваш, че е лампов, хем интегрални схеми търсиш :giggle1:  Може би имаш предвид принципната схема!

Тази марка никога не се е славила с някакви качествени показатели. Виждам от поста ти ,че сам се убеждаваш в това! Все пак по ония времена всичко което е било с някакво качество е било маркирано със символа Hi-Fi Всичко останоло е маркирано с 1,2,3 като клас, който се съдържа и м името на модела! Клас 1 имаха приблизителни характеристики на честотният обхват 60-12500 и нелинейни изкривявания 1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от andibgpz
      Здравейте колеги,
      Имам питане за направата на лампов усилвател,предусилвател с RIAA корекция.От няколко дена се ровя из нета и намерих не малко схеми за въпросните устройства ,проблема ми е ,че не съм сигурен какво точно ми трябва и дали съм се насочил правилно.За да съм по-ясен с обясненията ще започна с предисторията.Имах грамофон с вградени колонки в него,който си беше компромисно решение,започнах да си купувам плочи,ходих до Америка и от там си взех почти пълната колекция на Пинк Флойд на дебел винил,първи печат.Реших че на подобна инвестиция и трябва качествена система за възпроизвеждане.Върнах се в България и започнах да чета за ламповите усилватели и всякакви джаджи тип -Направи се сам.Зарибих се по идеята.Спрях се на Цък като не искам да си купувам кита ,а компонентите отделно ,за да спестя малко пари/тук е момента и въпроса да питам някой по-запознат дали си струва да ги набавям поотделно/. След разговор с приятел той ми каза ,че въпросният усливател се нуждае от предусилвател с RIAA корекция - намерих това цък . но не виждам какви компоненти са ми необходими за да го сглобя. Въпроса ми е дали комбинацията е успешна или ми трябва нещо друго.Ще помоля ако имате по -добри идеи да ги споделите ,грамофонът е цък .Както и какъв бюджет да си приготвя ориентировъчно.И така Ако тези двата кита стават ,как да намеря нужните ми компоненти за тях?

П.П.Като ученик сглобявах разни китчета и други такива ,имам някаква идея от електроника ,но съм позабравил доста неща.Ще ви помоля да не се смеете много ако задавам ТЪПИ въпроси.Като цяло мерак имам,поне докато не ме удари тока  

Благодаря предварително.

Андрей
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване