Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможен проблем с хард диск и съвет за това.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес докато си гледах филм на компа, изведнъж той заби, след рестарт пък когато отворих моят компютър ми показа дяловете на харда но когато се опитах да влезна в папките ми даде че те са празни, отново рестартирах компа и харда тотално изчезна, дори и от биоса, след махането и връщането обратно на кабелите за захранването и сата,  харда се показа и няма проблем със него, папките се виждат и се отварят без проблем, но въпреки всичко реших да тествам харда с ХД ТУНЕ и ми изкара 3 грешки. Харда е ST1500DM003-1CH16G SATA III 7200 1500GB.Сега въпросът ми е че харда е пълен и ме е страх за информацията, освен това харда е гаранционен. Искам да попитам, дали има смисъл да се разправям с гаранцията и дали въобще ще я уважат? Не съм наясно с хардовете как седи въпроса и какво покрива гаранцията. И дали не е по добре направо да го сменя, като съм се спрял на един от тези три модела. 1 2 3 Като две и три са с по голям обем но за сметка на това 1 е с повече гаранция и по висок клас.Какво бихте ме посъветвали и ако се наложи смяна,кой от трите да взема? Аз лично по принцип предпочитам качеството за сметка на количеството. Ето снимки от програмата..

post-4811-0-45807800-1414939223_thumb.jp

post-4811-0-65468300-1414939228_thumb.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам отзад прозират някакви препълнени дялове. Намери начин да осовободиш място - свободното място е добре да е поне 10% да не кажа 20. Ако има стартиран торент клиент го спри. Отвори администраторска конзола:

Start->Seach->напиши cmd и ато се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. В новия черен прозорец напиши chkdsk D: /f /b /x и натисни Enter. Повтори същата операция и за другите дялове Е:; F:...замествайки D: със съответната буква на дела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами със сигурност е пълно,в тоя хард са ми блу рейте,нямя как да не се напълни,то само властелина и междузвездни войни са ми 500 GB, но надали заради малкото свободно пространство дава грешки или се лъжа? Така или иначе ако е от това то тогава трябва да сменя харда,няма как да изтрия нещо,май ще купувам нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като остане малко мястото windows започва да изпитва затруднения по обслужване на системните (на NTFS) файлове. И започват да възникват проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да си вземеш външен диск - мисля, че е по-добре да е "зелен", а не "черен". За съхранение на файлове не ти трябва толкова бързина, колкото ниска температура/вибрации при работа. Понеже сваляш доста големи файлове - ако ти позволява бюджета, огледай за домашен сървър - за два или повече диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами взех 3 терабайта WD Black, честно казано определено не е шумен, температурата която държи е от порядъка на 23-25 градуса. Просто и другите дискове са ми от черната серия и съм много доволен, а и гаранцията си е добра. Колкото до сигейта, тествах го със 4 различни програми, ХД туне, ХД сентинел, Сеатуулс, и ХДД регенератор, всичките намират лоши сектори,направих и лоу левъл формат но проблема остана, занесох го в сервиза и сега чакам да се произнесат,дано да го сменят че 1.5 тб по малко си е доста :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отклонението, но тези 23-25 градуса при работа на диска вътре в кутията и с вентилатор пред него ли са? Колко е температурата в стаята? Аз имам 1 ТВ WD Black и при големите горещини лятото понякога достигаше 48-49 градуса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

COBRA, направи ли провера, както бях предложи по-горе и какъв резултатът от нея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда е в кутията, но пък тя е доста просторна ( тази от подписа ми и в нея има 8 вентилатора)   два 14 см Аерокуул Шарк да охлаждат хардовете от страни и един от долу, в стаята температурата в момента е 23 градуса, лятото е по горещо но пак повече от 30 градуса не са дигали хардовете,а те са 5 вътре, като единствената ми забележка е към 2 тб товият WDBlack, той държи около 29 градуса,а 1тб WDBlack ми държи 25 градуса и няма никакъв шум от тях.

Беливаков, когато му дадох да стартира проверка той започна, и след 10 минути компа заби и излезна син екран, след рестарта харда пак беше изчезнал и трябваше да го откача от дъното, ,да го закача наново и чак тогава се появи, реших да не се занимавам с глупости и направих лоу левъл формат а след това пуснах хдд регенератор, и накрая взеха че се показаха повече бед сектори от колкото бяха в началото. Ето снимки на хардовете за стен90,j7vjah.jpg28i2ku9.jpg2a4slde.jpg и снимки на програмите след форматирането и уж оправянето на лошите сектори, ако видиш на снимката най горе в първият пост секторите са само 4 а сега са вече 12,и на всичкото отгоре хдд сентинел изписа че харда е почти мъртвец, а преди изкарваше че просто може да загубя информация и трябва да направя бекъп. За това сега чакам тия от сервиза какво ще кажат, все пак тоя хард е на 6 месеца и го ползвах за съхраняване на музика, инсталирани игри и подобни, не беше за торентите, да кажеш че е стъргал денонощно за коефициенти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това лавинообразно увеличаване на лошите сектори не е никак добре. Не е стар тоя диск, но явно си уцелил бройка. Не е ли гаранционен? Направил ли си му регистрация в сайта на сигейт? Ако е гаранционен-носи в магазина, където е закупен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе гаранционен е, не съм го регистрирал никъде, и в магазина не са ми казали да го правя,има си още година и половина гаранция, занесох го при тях и оня почна да мрънка ( то явно в всички фирми са еднакви в това отношение) и чакам те да го тествали уж с някаква специална програма и да ми се обадят да кажат кво праиме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В магазините НИКОГА не казват да се регистрира продукт!!! Но при регистрация в сайта на проиводителя, обикновено се получава т.н. разширена гаранция(ectended waranty), т.е. дават допълнително месеци гаранция.

Всякаква техника подлежи на регистрация - поне при сериозните производители е така.

Печки, телевизори,...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Малко развитие по случая, след разправии със магазина, и чакане двайсет дена вчера ми се обадиха да ми кажат че харда ми е сменен с чисто нов. Отидох и вместо Сигейт оня ми даде запечатан нов WD за който твърдеше че съм на далавера щото бил от черната серия. След като се прибрах и проверих се оказа зелен WD, а при закачането му, целият комп блокира и харда почна да свири като стар асматик, даже и в биоса не можах да вляза, след 10 рестарта най накрая успях да вляза в биоса и се оказа че харда показва нула  гигабайта, а в уиндоус не може да бъде разпознат от никоя програма. С бесен вой се върнах в магазина и след диви псувни се оказа че харда не работи. Какъв карък трябва да съм че да зема чисто нов преебан хард, и на всичкото отгоре тия ........... ми казаха че нямали друг хард за замяна, и ще ми го сметнат на псоледната пазарна цена и с доплащане от моя страна ще си купя нов. Без коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не'ам думи. И какво ти предложиха за подмяна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, още мислят каква е била последната пазарна цена, и тогава ще ми се обадят да ми кажат и аз да реша колко пари още да дам и за какъв модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване