Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички наскоро смених видеокартата и сега е ред на процесора в момента съм с fx 6300 и искам да попитам при положение,че видеото е R9 290 към какъв да се насоча понеже смятам,че този идва слабичък може и да греша нз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички наскоро смених видеокартата и сега е ред на процесора в момента съм с fx 6300 и искам да попитам при положение,че видеото е R9 290 към какъв да се насоча понеже смятам,че този идва слабичък може и да греша нз

Слаб си е кажи какъв ти е бюджета,иначе този трябва да става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът си ти е наред за това време 

няма нужда от смяна 

аз карам със FX-6100 клокнат на 4.20Ghz със воден охладител и нито температурата висока 

пък съм и доволен 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът си ти е наред за това време

няма нужда от смяна

аз карам със FX-6100 клокнат на 4.20Ghz със воден охладител и нито температурата висока

пък съм и доволен

Да ама той е с 290 за която трябва по-як процесор.Кажете колко ви е бюджета.Според мен 8320 си е едно прехвалено 8 ядрено процесорче,което се взима за видео обработка.За тези пари се взима i5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами 8320 е на по-ниска тактова честота,аз ти препоръчвам 8350,защото ако решиш да го клокваш стигаш 4.5 без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ама той е с 290 за която трябва по-як процесор.Кажете колко ви е бюджета.Според мен 8320 си е едно прехвалено 8 ядрено процесорче,което се взима за видео обработка.За тези пари се взима i5.

Искам да знам дали fx8320 си заслужава понеже мога да го взема за 200лв в момента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е айде стига ... моля ти се.И къв i5 за 280 лева дето да е по-добре от FX-а , i5  4440?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да знам дали fx8320 си заслужава понеже мога да го взема за 200лв в момента

Ако ще го взимаш 2 ръка по-добре да не ти е на главата.Исках да кажа,че не е безопасно да взимаш части 2-ра ръка.Освен ако продавача не ти е някой приятел/роднина.По-добре спести пари и вземи нов отколкото 2 ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да заслужава си а има някои бройки от тези процесори които се клокват мноооого добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е айде стига ... моля ти се.И къв i5 за 280 лева дето да е по-добре от FX-а , i5  4440?

Автора изобщо не е казал бюджет!И да аз лично бих избрал 4440 пред 8320.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама да сменя и дъно заради 1% по-добър (може би) процесор ... не си заслужава.Като горд собственик на fx 8350 и i7 4790k мисля че имам доста обективно мнение :) Според мен да взима АМД-то и да клоква като *амав :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама да сменя и дъно заради 1% по-добър (може би) процесор ... не си заслужава.Като горд собственик на fx 8350 и i7 4790k мисля че имам доста обективно мнение :) Според мен да взима АМД-то и да клоква като *амав :)

Съгласен съм.Ако е малък бюджета да вземе 8320,а ако е голям- i5+дъно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм.Ако е малък бюджета да вземе 8320,а ако е голям- i5+дъно.

Хех ако е голям i7 + дъно ;) Инак ако не му се клоква даже по-добре 8350 за да не усеща този спад във фреймовете при гейминг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хех ако е голям i7 + дъно ;) Инак ако не му се клоква даже по-добре 8350 за да не усеща този спад във фреймовете при гейминг.

Зависи какво разбираш под голям. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам i5 4440 да те питам на нея конфигурация и глася 290x там достатъчен ли е този процесор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам i5 4440 да те питам на нея конфигурация и глася 290x там достатъчен ли е този процесор?

За тази карта минимум i5-4670K,за да не бъде спъвана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради картата предполагам, че конфигурацията е за игри? В такъв случай Intel ще е по-добрия избор в действителност, но ако сте отделили колкото само за процесор то вземете, горепосочения, на AMD - 8350. Желателно е все пак да поясните точен бюджет, за да улесните колегите.

И да картата е стабилна, желателно е по-мощен процесор за нея, но пак, не сте уточнили точно. Предложения много, така че все ще си намерите подходящ процесор за конфигурацията ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С клокнат 8320 ще го има ли този спад?

За тази карта минимум i5-4670K,за да не бъде спъвана.

Тия процесори бях чел,че греят доста може и да бъркам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С клокнат 8320 ще го има ли този спад?

Тия процесори бях чел,че греят доста може и да бъркам

Попринцип АМД греят,а интел са хладни.Ако ще клокваш ти трябва хубав охладител за процесора минимум CM Hyper 212 Evo.Ако ще клокваш интел ти трябва и Z дъно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй ли да напрая?

Така е най-разумно!

Взимаш един охладител, като трябва да се съобразиш с размерите които позволява кутията, рам памети и най-вече с какво захранване разполагаш!

Но най-добре кажи каква е цялата система!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване