Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за изключване на компа от клавиатурата.

danielconev

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния въпрос:В момента съм с WIN 8.1,но е неудобно изключването на компа, а на клавиатурата нямам POWER бутон.Има ли комбинация от клавиши на клавиатурата за изключване?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно е неудобно изключването в Windows 8.1?! Просто плъзгаш долу или горе вдясно -> Settings -> Power -> Shut Down. Отнема не повече от няколко секунди. Иначе клавишната комбинация е Alt + F4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си направиш и шорткът на десктопа - десен бутон на празно място-нов шорткът-пействаш това

%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0  - даваш му име.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си направиш и шорткът на десктопа - десен бутон на празно място-нов шорткът-пействаш това

%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0  - даваш му име.

Ей това е добра идея - но и аз не виждам проблем както каза kakoytou да мръднеш мишката малко и да кликнеш двапъти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно е неудобно изключването в Windows 8.1?! Просто плъзгаш долу или горе вдясно -> Settings -> Power -> Shut Down. Отнема не повече от няколко секунди. Иначе клавишната комбинация е Alt + F4.

М дааа и понеже е прекалено лесно предлагам в десетката да вмъкнат и няколко салта и кълбета напред назад, така по ефективно ще се преборят със затлъстяването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М дааа и понеже е прекалено лесно предлагам в десетката да вмъкнат и няколко салта и кълбета напред назад, така по ефективно ще се преборят със затлъстяването.

Хах, няма лошо от малко упражнения, не само да висиш пред компютъра. :D А иначе серозно - ако загърбим предразсъдъците и това как е било преди и си дадам съвсем малко време за свикване тези "сложни движения" всъщност се превръщат в нещо супер лесно и бързо. ;) (казвам го от личен опит, защото и аз първоначално бях супер преднамерен към новостите в уиндоус средата - а реалността е, че Windows 8/ Windows 8.1 е чисто и просто Windows 7 с малко шарении и по-изчистен и квадратен интерфейс на прозорците, а и доста по-обвързан с онлайн услугите на M$).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зададох нормален и конкретен  въпрос/според мен/ и се предполага същият отговор.

Не виждам защо са всички тези разсъжденея и саркастични коментари.Всеки има право на избор и лични предпочитания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване